Rotax MAX Euro Challenge Angerville, Francie - 21. 9. 2011

V termínu 9.-11. září 2011 se ve francouzském Angerville konal poslední 4. závod ROTAX MAX EURO CHALLENGE. Náš tým se vydal na závodiště již víkend před závodem, abychom otestovali nový rám, který jsme po nasbíraných zkušenostech z tohoto roku zkonstruovali. Po sobotním testování všichni jezdci upřednostnili pro závod nový rám, protože vykazoval lepší jízdní vlastnosti. Velice nás to potěšilo.

Podle kvality a množství přihlášených jezdců bylo jasné, že popularita ROTAXU ve světě stále stoupá, o tom svědčí i vyrovnanost a minimální bodové rozdíly v závěrečném hodnocení. I u nás v České republice se ROTAXU velice daří a je stále oblíbenější, což dokazuje fakt, že se v letošním roce zúčastnilo seriálu Rotax Euro Challenge 10 českých jezdců ve třídách Junior a Senior a startovního pole v Rotax Max Challenge ČR se rozrostlo, a to především ve třídě Junior. Kategorie Rotax MAX Junior je ( při malém zájmu jezdců o třídu KF3 ) v českém kartingu momentálně jedinou třídou, kam je možný postup jezdců z dětských tříd a je vidět, že je to super průprava pro další evropské úspěchy. Největší výhodou je, že se zde, na rozdíl od jiných juniorských kategorií, jede na identických podvozcích jako ve třídách KF3, KF2 a KF1.

I ve Francii jel náš závodní tým stále ve stejném složení: Jiří Forman, Kateřina Žůrková a Vladislav Kurakin (RU) ve třídě Senior a Petr Fulín ve třídě Junior. Dále se zúčastnili z České republiky Pavel Srdínko ( Birel ) – Junior a Marek Hronovský ( Intrepid ) – Senior.

Od středy do pátku do oběda probíhaly volné tréninky a odpoledne se jel měřený trénink. Tam zajel skvěle Jirka Forman, který obsadil 9. místo, dále Vladislav Kurakin 18. místo, Katka Žůrková 39. místo v Seniorech a Petr Fulín 20. místo v kategorii Junior. Potom byli jezdci rozděleni do skupin a začali vyřazovací rozjížďky, kde se i nadále nejlépe vedlo Jirkovi Formanovi, který obsadil 5.,18. a 6. místo, celkem 13. do finále, dále Vladislav Kurakin 16.,13. a 7. místo, celkem 25. místo do finále a Katka Žůrková 19., 17. a 22. celkem 39. místo, což znamenalo opravnou jízdu. Nedělní jízdy se jely na vodě a Katka z opravné jízdy nepostoupila.

Petr Fulín měl tentokrát smolný víkend: po 20. místě v měřeném tréninku a výsledcích v rozjížďkách 14., 10. a vyloučen musel jet opravnou jízdu. Tu odjezdil celou na vedoucí pozic, avšak v posledním kole vypadl pro poruchu motoru a do finále nepostoupil.

Všechny jízdy v neděli probíhaly na vodě, v předfinále se našim jezdcům nedařilo a jak Jirka tak Láďa se propadali dozadu. Skončili na 24. a 31. místě. Ve finále už to bylo o něčem jiném a oba naši zástupci se probíjeli dopředu, nakonec Jirka dojel na 9. místě a Láďa jako 18.

Naše technika po celou dobu fungovala velice dobře a podvozky MS KART obstály i ve velmi silné konkurenci. V celkovém hodnocení seriálu Rotax Euro Challenge 2011 skončil Jirka Forman na 12. místě - scházely mu pouze 2 body na 10. místo a 6 bodů na 6. místo). V tak velké konkurenci je to super výsledek a malá bodová ztráta vypovídá o velké vyrovnanosti celého seriálu. Ladislav Kurakin skončil celkově na 54. místě a Petr Fulín na pěkném 21. místě v kategorii Junior.

Tímto bych chtěl poděkovat všem jezdcům za dosažené výsledky a mechanikům za velmi dobře odvedenou práci. Již nyní se těšíme na příští sezonu RGMMC a budeme chtít naše výsledky samozřejmě ještě vylepšit.

Jirka Kahuda

Šéf závodního týmu MS KART