Závodní činnost - sezóna 2010

27.12.2010
Švédsko

 

Hi Milan and Milena! 
 
I want to thank you for a really super year with your MS-Kart RZF 29 KZ. 
 
My 12 races this year I've managed to place me as follows:
 April 4-5, Klippan Cup-1a, Cambiocup 1a. 
          11, Helsingborg Skcc-1a. 
 May 15 to 16, Gothenburg Tom Trana Trophy 2a.
          23, Klippan Skcc-1a.
June 5 to 6, Jönköping, Swedish Kart-3a, Cambiocup 3a.
July 12 to 17 Swedish championships-4a in the prefinal, but unfortunately I got to break in the final when I was in shared lead when water entered the engine. 
        31, Kristanstad Skcc-3a. 
August 21 to 22, Wäxsjö Skcc First-finals 1a, Led by 50 meters in the second final water pump broke and had to break. 
September 11, Gothenburg, Big trophy-2a. 
        25-26, Jonkoping super cup final-1a. 
October 15 to 17, Kristianstad Grand finale-1a
 22-24, Italy, South Garda, Bridgestone Cup, the first really tough test with chassis and engines, chassis went very well and attracted many eyes. A little worse on the engine front, it turned out that we did not have the same updates as the others "appreciable difference in the effects" Less successful time-qualifying started number 14 in both heats, turned out that we started to find some speed. Drove me up at 9 and drove up with three cars with Davide Fore first, when suddenly the chain broke. Started 14 of the next heat, good setup in the chassis and decent speed of the engine. Successfully became 5a, very happy. Stretched to a 15th place in the prefinal. Panic, it started raining 15 minutes before we were out and run prefinal. had no grip at the rear, but ended 10. The rain increased, dad and I began to sense a big success. The chassis is incredibly good in the wet. Sure enough came out 5 after the start, went off the track, but ran up on me quickly to place sixth, absolute fastest on the track, then the unbelievable happened after six laps i got the airbox full of water, refused to give up manage to keep 9de spot to second last lap when they suddenly push me off the track and edned 14. Not satisfied with the results ..
 
Next season 2011, we run great races in Sweden and the German Championship "DSKM" five races. And hopefully we will get a MS driver with us down to Germany who bought stuff from Stefan in the spring. 
 
In addition, we also try to get together sponsors and the right Engines for the European Championships. 
 
We hope for continued cooperation in 2011, with MS-Kart in the Czech Republic. 
 We from Sweden wish you a MERRY CHRISTMAS and A HAPPY NEW YEAR. 
 
Again, thank you for a super chassis, and your generous offer 

With best greetings 
Filip Gudmundsson with the whole family.

 


 27.10.2010
Mistrovství Evropy Superkartů CIK-FIA v Le Mans ve dnech 22. – 24. října 2010

Ve francouzském Le Mans se jel poslední závod třídílného sériálu Mistrovství Evropy Superkartů CIK-FIA. V každém závodě se jedou dvě samostatné kvalifikace, z nichž se počítá lepší výsledek. Podle výsledků kvalifikace nastupují jezdci na start v obou samostatných závodech. Výsledky se započítávají do celkového pořadí v ME. Při konečném sčítání bodů se jezdci škrtá nejhorší výsledek ze šesti samostatných závodů.

Do Le Mans jsme jeli s cílem dojet oba závody a to s co možná nejlepším výsledkem. Náš tovární pilot, Němec Peter Elkmann, byl před posledním závodem na průběžném 5. místě a Adam Kout na místě 7. Adam měl velkou nevýhodu, že při předchozím 2. podniku šampionátu, který se jel v holandském Assenu, byl diskvalifikován z jednoho závodu poté, co po smyku opustit trať a znovu nastartoval. Tím už neměl možnost škrtat další špatný výsledek a musel nutně dojet oba dva poslední závody. Při pátečních volných trénincích jsme měli spoustu problémů. Měli jsme připravený nový motor VM s novým systémem membránového sání a nově upravené karburátory. Na brzdě motor vykazoval zatím nejvyšší výkon v historii. Bohužel se opět ukázalo, že brzda není trať. Hořely písty a museli jsme jak sání tak karburátory vyměnit. Motor byl ale pořád v dobré kondici a Adam Kout od poloviny volných tréninku zajížděl úplně ty nejlepší časy. Stejně se dařilo i Peteru Elkmannovi a nejlepšímu z Holanďanů s MS/VM Arjanu Kievitsboschovi. První kvalifikace se jela v sobotu dopoledne na mokré trati. Adam se neustále držel v první pětce. Pak ale přišla porucha motoru, trať trochu oschla a bylo po dobrém umístnění. Adam skončil až na 25. pozici. Jezdci v posledních kolech dosahovali těch nejlepších časů. Peter Elkmann byl 8. a Arjan Kievitsbosch byl 13. Výborně se na mokru dařilo Stefanu Malmovi ze Švédska, který startuje v našem týmu. Obsadil 5. místo a to byl ještě v předposledním kole kvalifikace na místě druhém.

Druhá kvalifikace se jela odpoledne na již z velké části oschlé trati, kde zbylo už jen pár mokrých míst. Jelo se tedy na suchých pneumatikách. Výborně se dařilo Adamovi Koutovi, který byl v předposledním kole, 1 minutu před koncem kvalifikace, na fantastickém 2. místě. Právě v posledním kole, když byly podmínky pro zajetí nejlepších časů nejpříznivější, však Adam neměl tu nejlepší pozici a pro příliš velký provoz na okruhu této skutečnosti nemohl využít. Nepodařilo se mu zajet rychlé kolo a jeho výborný čas nakonec stačil jen na 8. místo. Peter Elkmann obsadil vynikající 3. místo. Kvalifikaci vyhrál Angličan Bennet před Švédem Fasbergem.

My jsme byli s kvalifikací spokojeni, protože dobře skončil i Arjan Kievitsbosch, který obsadil 11. místo.

První závod ostartoval v neděli ráno v 10 hodin. Byla velká zima, pouze 6 stupňů. Byla to loterie, jak nastavit karburátory. V takovém počasí je správné nastavení karburátorů vždy velký problém. Náš odhad situace byl správný. Motor fungoval velmi dobře a Adam se probíjel dopředu. Výborně jeli i Kievitsbosch s Elkmannem. Společně s Koutem sváděli boj o 5. – 7. místo. Nakonec z toho nejlépe vyšel Adam, který dojel na výborném 5. místě, když Petera Elkmanna předjel 100 metrů před cílem. Sedmé místo zbylo na Arjana Kievitsbosche, kterého v posledním kole trápily problémy s motorem. Velmi dobře se ze zadu probojovával i Holanďan Danny Stockmann, který skončil jedenáctý. Vyhrál Bennet před Francouzem Payartem a Angličanem Rileyem.

Druhý závod se jel odpoledne ve 14 hodin za krásného slunečného počasí při teplotě kolem 15 stupňů. Adam Kout dobře odstartoval a propracovával se dopředu, předjel dokonce i Payarta, který nakonec skončil druhý. Peter Elkmann vypadl ze sedmého místa pro poruchu motoru. Výborně jel Arjan Kievitsbosch, který nakonec skončil třetí a dovedl tak poprvé v historii motor VM na stupně vítězů v Mistrovství Evropy. Adam měl bohužel ke konci závodu problémy s řízením a postupně mu odcházely přední pneumatiky. Musel se tak vzdát vynikajícího třetího místa a přenechat ho Kievitsboschovi. Cílem projel jako 6. Tato skutečnost nakonec rozhodla o tom, že Adam skončil v celkovém hodnocení Mistrovství Evropy Superkartů CIK-FIA 2010 na 6. místě se ztrátou 1 bodu za Rileyem. Ve druhém závodě jel velmi dobře také Danny Stockmann, který obsadil 12. místo. Vyhrál opět Bennet před Payartem.

V závodě startovalo celkem 49 jezdců, z toho 11 podvozků MS KART a 10 motorů VM.

V konečném Mistrovství Evropy skončil z našich pilotů nejlépe Němec Peter Elkmann na 4. místě, za ním je na 6.místě Adam Kout, na 9. místě Arjan Kievitsbosch, 22. Marcel Masmann, 26. Danny Stockmann, 27. Thomas Urhofer a 33. Stefan Malm.

Je to vynikající výsledek jezdců s podvozky MS KART a motory VM v sezóně 2010. Všem děkujeme a těšíme se na spolupráci i v příštím roce !

Milan Šimák - šéf závodního týmu MS SUPERKART
Výsledky ke stažení zde:

1. kvalifikace: zde>>>
2. kvalifikace: zde >>>
1. závod: zde >>>
2. závod: zde >>>
Celkové výsledky ME 2010: zde >>>
 

VIDEOZÁZNAM z ME Superkartů v Le Mans (European Championship Round 3/3) zde >>>

 


18.10.2010, Germany

Hallo Milena!

Anbei ein Kurzbericht über unser Team und die Zusammenarbeit mit MS Kart als auch einige Bilder von der Strecke, von der Siegerehrung und unseren 3 Teams

(Damenteam, Juniorenteam und die 34).

LG
Wolfram Fath
MSC Oberflockenbach

ADAC GTC 2010 (German Team Championship 2010)
MSC Oberflockenbach – 2010 Meister der Division II auf MS Kart

Einen weiteres Highlight in ihrer erfolgreichen Firmengeschichte darf sich MS KART in ihre Bücher schreiben.

Die größte Deutsche Langstreckenserie, die German Team Championship, gibt es bereits seit 1999. Die Rennen gehen hier von 3 Stunden bis zu einer Maximaldistanz von 24 Stunden. Material, Fahrer und Taktik werden bei dieser Motorsportart das Maximum abverlangt. Fahrwerk, Komponenten und Motor werden einem Härtetest unterzogen, der seinesgleichen sucht.

Der MSC Oberflockenbach, seit 2000 in der GTC, seit 2003 mit der 34 ist Rekordmeister.

Bereits 6 Titel konnte man in den Odenwald holen. Auch in der Juniorenwertung ist man bis heute ungeschlagen. Kein anderes Team hat in dieser Zeit so viele Titel erringen können.

Seit Jahren liegt man mit dem Dauerrivalen aus Mühlheim/Hagen, die mit der Startnummer 79 antreten im Dauerclinch. Die Mühlheimer sind mit PCR – Material aus Italien unterwegs, die 34 fuhr in der Vergangenheit mit den niederländischen Kombifahrwerken.

Im Herbst 2009 fiel dann die Entscheidung auf das tschechische MS Kart zu wechseln, von dem man so viel Gutes gehört hatte. Die hohen Erwartungen wurden nicht enttäuscht. Sowohl Mechaniker als auch die Racer waren von Beginn an begeistert und so war es auch kein Wunder, dass man bereits im ersten Jahr der Partnerschaft die Meisterschaft erringen konnte.

Der MSCO freut sich schon heute auf die weitere Zusammenarbeit und bedankt sich bei MS für das hervorragende Material.

Teamchef Wolfram Fath kehrte voll des Lobes aus Tschechien zurück. Er hatte dort in einem vorbildlichen Werk hoch qualifizierte Arbeit und auch sehr nette Menschen kennen lernen dürfen.

Team 34: Gerlinde Fath, Wolfram Fath, Teamchef und Taktik; Knut Besse Techniker, Philipp Stein, Nico Bastian, Jochen Oeser, Tommy Helfinger, Markus Hurst und Klaus Zanotti als Fahrer

 


 
18.10.2010, Sweden 
Hi Milena !
 
This weekend we had the last race in Sweden – the Grand Final in Kristianstad.
In KZ2 Filip Gudmundsson had a very good weekend ! He was number one in time practice and was in top 3 in all the heats
but in the prefinal a driver just crashed into Filip, so he was out of the race.
In the final Filip was starting from the back. He overtook one after one and at the end of the race he was number 1 ! The chassi was working perfect and Filip made a very good driving this weekend. Filip is going to Italy to the Bridgestone Cup in Garda next weekend, I hope to see him on the podium.
 
I made my first race in KZ2 this weekend and was number 8, Carsten Holgerson 9 and Rasmus Ericsson 10.
 
Thomas Krakau had a good weekend in Sport 2000 (125cc). He was number one in time practice but had some bad luck in heat and prefinal so he started last in the Final and made a very good race and was number 3. Kalle Smith was number 5.
 
Alvin Dyberg in Micro 85cc was 6 in qualifying and number 3 in prefinal !
In the final he had some bad luck and had to stop.
 
Best regards,
Stefan Malm
MALM RACING, SWEDEN

 


8.10.2010, SWEDEN

 
Hi !
there was a race in Sweden in Jönköping (Super Final, class KZ). It went well all the day, I was number 2 in the time practice  
and won both heats and started 1st in the first final. The first final was 16 laps, I won with a comfortable lead.
Final 2, 24 laps. I made a poor start and came out 3rd but after few laps I was up in lead. It was a tough race with lots of overtaking
but it ended up that I took home the victory.
I'm very happy with my MS-Kart RZF29/KZ chassi J and the engine TM KZ10 tuned by Galiffa Kart is working very good !
 
Thanks to Stefan Malm & Milan and Milena from MS-kart factory

Filip Gudmundsson


6.10.2010
Jirka Forman a MS Kart na Mistrovství světa CIK-FIA "U18"

 

Ve dnech 2. - 3. 10. 2010 se ve francouzském Val D´Argentonu jel 3. a poslední závod  prvního ročníku Mistrovství Světa CIK - FIA "U18" a Academy trophy.

Rád bych Vám tímto článkem trochu přiblížil vystoupení jediného českého jezdce v MS U18, Jirky Formana, který byl  nakonec i favoritem závodu a sklidil za svůj výkon ve Francii velké uznání.  Jirka v tomto závodě ukázal, jak dobrým pilotem je a jak mu tento typ závodění (závody se srovnatelnými motory) vyhovuje. Ve Val ´D´Argentonu se navíc dařilo i Jirkovi Kahudovi (mechanik MS Kartu) špičkově připravit podvozek MS Kart (model RZF29 KF homologovaný pro U18), na kterém Jirka Forman v seriálu startoval. Trochu se změnil přístup firmy Parolin (firma, která dodává pro tento seriál jednotné motory) a motory neměnila jen na požádání, jak tomu bylo ve Španělsku (2. závod seriálu). Tentokrát firma Parolin u reklamovaného motoru prověřila data přes počítač a teprve potom zvážila, zda motor vymění nebo ne.  Již během volných tréninků si Jirka pochvaloval profil tratě a hlavně jak dobře funguje podvozek MS Kart.  Standardně zajížděl časy v první "desítce" a tak se zdálo, že i "nafasovaný" motor bude bez problémů. V měřeném tréninku zajel Jirka dobrý, celkově 12. čas, i když ještě malinko ztratil na pneumatikách. Ztráta na třetího v pořadí přitom byla pouze 0,1 s. V prvních třech sobotních kvalifikačních jízdách Jirka dosáhl následujících umístění 6, 5 a 9. Ve třetí kvalifikační jízdě měl Jirka Forman podezření na nějakou závadu na motoru, protože se zdálo, že již nefunguje jako v prvních dvou jízdách. Nechal motor proměřit a zástupci firmy Parolin odsouhlasili výměnu motoru.  Tento krok se ukázal později jako správný, protože v poslední kvalifikační jízdě , která se jela v neděli dopoledne,  Jirka  projel cílem na 3. místě a to úplně s minimální ztrátou na první dva jezdce. V prvním semifinále startoval z 11. místa a během závodu se bravůrní jízdou probojoval na velmi pěkné 5. místo a opět dojel do cíle s velmi malou ztrátou na 4. jezdce.  Ve druhém semifinále, kdy se jezdci na start staví v obráceném pořadí podle výsledků, Jirka Forman startoval až z 24. místa na startu. Cílem projel na neuvěřitelném 7. místě což mu vyneslo 4. místo na startu v hlavním finále. Časy , které Jirka zajížděl, patřily mezi absolutně nejrychlejší. Jirka Forman s MS Kartem se tak stal vážným  kandidátem na jedno z míst "na bedně".  Na startu před ním stál horký favorit na celkové vítězství seriálu a za Jirkou hned další kandidát na titul Mistra Světa. Oba soupeři měli stejný počet bodů a tak se očekával velmi tvrdý souboj.  V první zatáčce  byla obrovská "mela" na kterou bohužel doplatil Jirka Forman. "Vyfasoval" ránu ze zadu a vylétl mimo trať. Když se dostal zpět na trať byl na posledním 34. místě a to ještě s 50ti metrovou ztrátou. Během 20ti kol (z celkových 24) se Jirka ale probojoval fantastickým výkonem zpět na 9.místo a byl ve skupině, která dokonce bojovala o třetí místo. Ve 22. kole při předjíždění na 8. místo se ale Jirka dostal mimo stopu a na pneumatiky si nabalil nečistotu. V ten okamžik začala motokára velmi klouzat a cílem projel až na 12. pozici.  O výkonu Jirky se potom ještě hodně hovořilo, protože zajížděl ve finále v několika kolech absolutně nejrychlejší časy. Jirka Forman skutečně ve Val D´Argentonu ukázal své  jezdecké kvality a také to, že s podvozkem MS Kart se dá špičkově závodit, pokud se ví, jak ho správně nastavit.

Jirkovi Formanovi a celému  MS Kart Racing teamu  od nás velká gratulace !

Zde jsou celkové výsledky z Val D´Argentonu a konečné výsledky obou šampionátů.

CIK - FIA Mistrovství Světa "U18" 2010 :

1. semifinálová jízda:
1. Sathienthirakul Tanort
5. Forman Jiří

2. semifinálová jízda:
1. Stirling Adam
7. Forman Jiří

Finále:
1. Sothienthirakul Tanort (THA) - Intrepid
2. Köykkä Matias (FIN) - Maranello
3. Rainer Stefan (AUT) - Intrepid
12. Forman Jiří (CZ) - MS Kart 

Celkově seriál MS "U18" 2010:
1. Dennis Jake (GBR) - TopKart - 44 bodů
2. Köykkä Matias (FIN) - Maranello - 40 bodů
3. Stirling Adam (GBR) - Intrepid - 38 bodů
20. Forman Jiří (CZ) - MS Kart - 4 body

ACADEMY TROPHY 2010 :

1. Finálová jízda :
1. Tiihonen  Niklas (FIN)
2. Hubert Anthoine (FRA)
3. Helgheim Oystein (NOR)
10. Jílková Gabriela (CZ)

2. Finálová jízda :
1. Tiihonen Niklas (FIN)
2. Helgheim Oystein (NOR)
3. Kalesis Fillipos (GRC)
12. Jílková Gabriela (CZ) 

Celkové výsledky Academy Trophy 2010 :

1. Tiihonen Niklas (FIN)
2. Hubert Anthoine (FRA)
3. Kalesis Fillipos (GRC)
19. Jílková Gabriela (CZ)

 

Autor textu: Vráťa Ondráček, www.kartingsport.cz

 


22.9.2010 FRANCE

Dear Milena,

last weekend we raced in Alés. Alex had pole position on MS KART, he is second in the running (race). His time was 1 1:12.238, Payart was first 1:12.144. Kevin (MS KART) 5th place. In the second race Alex had problems in the lap 10, the nikasil of the cylinder right is unstuck. Kevin finished second behind Payart.
Alex had many problems with tires in race 2. The MS Superkart chassis was very good in qualifying with old tires (pole position) but slid terribly at the back with new tires. 

Best regards,Daniel


14.9.2010, UK
 
Hi Milena,
 
good results for MS KART, round 5 of the EPEC (European Prokart Enduro Champs) in Ellough Park:
 
Winning team was MS Lucas, drivers: Steve Welsh, Steve White and Jamie Stubbs. 2nd team MS Soco, drivers: Ben Uren, Dan Parker and Howard Lucas.
 
The race went very well, both karts had no problems. MS Soco were 2 laps down but still a great result !  
 
Regards,
Howard

LUCAS RACING


14.9.2010 Sweden

Good morning, 

Information from Göteborg Big Trophy. Around 60 drivers starting in KZ2 from all nordic countries.
My drivers Nicodemus Ahlin and David Söderlund with results 1st and 6th in qualification heat for Nicodemus
3 and 5 for David. Dry conditions.
Final position: Nicodemus 4 and David 5. Filip Gudmundsson behind.
Final results in wet:  Filip Gudmundsson 2nd, David Söderlund 3rd, Nicodemus Ahlin broken with some petrol problems.
Winner Filip Forsman. All with TM engines.
David Söderlund also in top in Radical before last meeting in Mantorp park
Only this race in kart for David this year.
 
Regards,
Bengt Åke KARTSON
 
 
Hi Milena!
 
Filip Gudmundsson was number 2 this weekend in KZ2 (Big Trophy of Gothenburg). Almost 60 drivers.
It was raining in the final and Filip was right behind Philip Forsman all the race, but it was very hard to see in this wet conditions. 3rd place was David Söderlund (MS-kart), Rasmus Ericsson was No. 19 and this is his first year in KZ2 (MS-kart).
KF3: Anton Kristiansson was starting from the back! He finished 13th but his time was the 6th fastest in the race.
Micro: Jonathan Arvidsson was number 5, Alvin Dyberg was number 12 and Rasmus Augustsson 22.
 
Best regards,
Stefan Malm
MALM RACING


24.8.2010, Sweden

Hi Milena,

this weekend we were at the last kart race of the North Swedish Series. In the Micro class Jonathan Arvidsson finished 4th and Rasmus was out of the race in the final. There were 26 partecipants in this race.

In the last 3 races Jonathan was 1, 2 and number 8 so with all this results is Jonathan the winner of the whole serie.

Regards,
Lennart Landstrom 


16.8.2010, Zandvoort, Holland

 

Ve dnech 15.-16. srpna 2010 se v Zandvoortu jel další závod holandského seriálu International Superkart Series. Značka VM MOTOR se těšila z historického výsledku. Peter Elkmann přinesl této značce z druhého závodu první vítězství ! Škoda, že v prvním finále Peter vypadl pro poruchu karburátoru. V měřeném tréninku dosáhl Peter výborného času na kolo, kdy skončil jen o pouhé dvě desetiny za suverénem letošní sezony a úřadujícím mistrem Evropy Gavinem Bennettem, což mu vyneslo druhé místo v kvalifikaci.

Výborně jel na MS KARTu s motorem VM též nováček v Superkartech – Holanďan Danny Stokman, který obsadil v prvním závodě 4. a ve druhém závodě 5. místo. V prvním závodě skončil s podvozkem MS a motorem VM mezi první desítkou ještě Fin Marko Laine, který dojel na 8. místě.

Další závod Superkartů se jede první týden v září ve francouzském Dijonu.

Výsledky ke stažení zde:

Měřený trénink 1 >>> 

Měřený trénink 2 >>> 

1. závod >>> 

2. závod >>>   


10.8.2010, Assen, Holland
Mistrovství Evropy Superkart CIK-FIA – Assen, Holandsko, 6.-8. 8. 2010

Na 2. závodě Mistrovství Evropy Superkartů v holandském Assenu měla značka MS KART početné zastoupení. Z 52 startujících jezdců jich celkem13 jelo s podvozkem MS KART a z toho 10 s motorem VM.

První kvalifikační trénink se začínal na polomokré trati, která postupně osychala. Tato skutečnost se stala osudná pro Adama Kouta, který startoval na pneumatikách Maxxis. 5 minut před koncem tréninku se na předních pneumatikách odloupl běhoun a Adam musel skončit. Bohužel nejrychlejší časy zajížděli jezdci právě v posledních třech kolech. Z průběžného třetího místa se tak Adam propadl až na místo 19. Velmi dobře si vedl Peter Elkmann (MS KART/VM), který zajel třetí nejrychlejší čas. Ve druhé kvalifikaci, která se jela na suchu, obsadil Marcel Maasmann (MS KART/VM) deváté místo, Peter Elkmann desáté místo a Adam Kout dvanácté místo. Kvalifikaci vyhrál Gavin Bennet před Robertem Chilcottem a Johnem Rileyem. Takové bylo i postavení na startu v obou finálových jízdách. Umístění dalších jezdců s podvozky MS KART nejdete na přiložených výsledkových listinách.

První finálová jízda se rozjela na polosuché trati. Petr Elkmann vybojoval krásné 5. Místo, Marcel Maasmann skončil devátý a Arjan Kievitsbosch dvanáctý. Adam Kout se po horším startu propracoval na desáté místo a postupoval dál dopředu. Chvátal však až příliš a v půlce závodu, kdy trať nebyla ještě zcela suchá, udělal hodiny a skončil. První finále vyhrál s přehledem Bennet před Payartem a Rileyem.

Druhé finále se jelo na suchu. Adam Kout odstartoval těsně za desítkou a během pěti kol se probil až na čtvrtou pozici. Pak udělal drobnou chybu, která ho však stála několik míst. Opět se mu podařilo několik jezdců předjet a cílem projel jako šestý ! Byl to velmi zajímavý závod, kde si jezdci od čtvrtého do desátého místa několikrát vyměnili pozice. Peter Elkmann dojel stejně jako v první finálové jízdě na výborném pátém místě poté, co využil Adamovy chyby a trochu poodjel celé skupině. Adamovi se pak až do konce závodu již nepodařilo ho znovu dotáhnout.

Po dvou odjetých závodech je v ME Superkartů toto průběžné pořadí:

 1. Payart FRA

 2. Bennet GBR

 3. Roberts GBR

 4. Chilcott GBR

 5. Elkmann DE – MS KART / VM

 6. Hulme GBR

 7. Kout CZ – MS KART / VM

 8. Gjertsen NOR

 9. Morgan GBR

 10. Ahlgren SWE

Poslední třetí dvojzávod se jede 22.-24.října 2010 v Le Mans ve Francii.

Držte našim klukům palce !

Výsledky ke stažení zde:

1. měřený trénink >>>  

2. měřený trénink >>> 

1. závod >>> 

2. závod >>>  

Celkové průběžné pořadí >>> 

 

 


24-25.7.2010
Idalia Czarnocka na podvozku MSka
rt

Dobrý den, O víkendu 24. 7 - 25. 7. 2010 se v polském městě Radom konala V Runda Puchar Rotax Max Challenge, na kterém startovala Idalia Czarnocka poprvé s podvozkem MSkart RZF 29. Mezi 13-ti přihlášenými závodníky si jako jediná dívka nevedla špatně a nakonec si odnesla bronzový pohár za celkové 3. místo. V měřeném tréninku obsadila 7. místo, v předfinále se už dařilo víc a dojela jako třetí. Finále, které se jede na 25 kol, dokonale prověřilo fyzickou připravenost jezdců. Idalia jela po startu na druhém místě, ale ke konci se propadla na čtvrté místo, které uhájila do konce závodu.

Výsledkové listiny:
Měřený trénink >>>
Předfinále >>>
Finále >>>
Celkově >>>

S pozdravem
Petr Gajdošík, DiS.

570

570


12.7.2010, France
Le Mans 2010 – great result fro MS KART !!!

The MS Kart teams of MS Lucas, MS Soco, McDonalds and GKD Balmforth arrived at the blistering heat of Le Mans on Tuesday 29th June to begin preparing for the annual 24 hour Prokart race on 3/4th July.

The teams managed to hit the track first thing on the Thursday morning and got on with the job of setting up the karts. With all drivers getting plenty of laps worth of testing in, the teams also focused on practicing engine and tyre changes are races can be won and lost in the pits in endurance racing.

By Saturday morning practice things were looking very good with all the MS teams getting a good set up and setting very fast times in practice but the hard work really began.

Steven Welsh put the MS Lucas team on pole with MS Soco in 6th GKD Balmforth were 1st in the clubman class and McDonalds in 12th overall.

At 11:55 the grid was closed and 44 karts slowly made their way around the circuit for a rolling start. Steven Welsh in the MS Lucas kart, Jeremy Gumleigh in Baron, Jon Munday in Alpha and racing for Holland opened a small gap to the rest of the field. On lap 5 Baron sneaked into the lead only for MS Lucas to take it straight back. Baron had another go a lap later and dropped to 4th as Alpha and racing for Holland steamed through. Alpha followed MS Lucas for a while and then Steven got in his stride and started to build a lead that was around 30 seconds on the first driver change, well done. Meanwhile John in the MS Soco kart had a fine drive up into 2nd from 6th on grid. After about 30 mins Bob was not happy with karts running the kerb at the end of the straight so a tyre wall has been built accross them and any kart putting more than one wheel on the kerb will receive a 1 lap penalty harsh, but its the same for everyone. Progem made an early stop I think because an exhaust shroud has come loose. Team 777 were another casualty and have lost a number of laps with an engine change. GKD-Balmforth had a good stint with John Littlechild behind the wheel leading clubmans and McDonald with Dave shaw in the kart was his usual ultra reliable self running second in clubman. With all the initial fuel stops completed by the two hour mark the race settled down.

At the six hour point Alpha are leading and managing to eek out 2hours on a tank of fuel. They are due in any moment though for their next stop so MS Lucas will retake the lead. Wilko is out in the MS Lucas Kart, and John is back in the SOCO kart after a great run from Dan Parker. Another good drive by Tom McDonald has pushed McDonalds into 7th overall and leading clubman wiht Mick out on his stint. Baron have had to swap an engine which has set them back a bit. Black Fleas are running well on their first trip to Le Mans with Stu Hoyle and Phil McVay providing two experienced drivers for them. After 10 hours MS Lucas have retained the lead with MS Soco running well in second overall with some great stints particularly by Howard. Clubman class was now being led by the McDonald team also on an MS Kart.
With a relatively trouble free overnight for the MS teams after 21 hours postions were fairly static with  MS Lucas building up a substantial 4 lap lead.

With just one hour to go the top 5 front runners were taking it easy to avoid any mechanical problems and giving the kerbs a wide berth.
After 24 hours and 1475 laps and very little sleep LeMans 2010 was over with MS Lucas taking a great win from sister team MS Soco. A great result from racing for Holland also on an MS in third. Team Alpha finished 4th and McDonalds finished 5th overall and 1st in Clubman a fantastic result for another MS Kart ! 6th overall and 2nd in clubman were GKD-Balmforth again on an MS Kart. The top 10 was dominated by MS Karts with no fewer than 8 being from the same manufacturer, a dominant and brilliant performance at the premier European Prokart race.

The overall result from the race is available at http://www.vola-racing.com/circuitpro/circuitalainprost/

 

 


 

21.6.2010
Superracekart Series – Hockenheim / SRN, 18.-19. 6. 2010

 

Na německém okruhu v Hockenheimu, který bude v červenci hostit Velkou cenu Formule 1, se jel další závod seriálu Superracekart. Protože součástí tohoto seriálu ja také Mistrovství Anglie, sešla se na startu skutečně super konkurence v čele s úřadujícím Mistrem Evropy, Angličanem Gavinem Bennettem.

První i druhou kvalifikaci vyhrál Angličan Robert Chilcott před Bennettem. Adam Kout s podvozkem MS KART a motorem VM obsadil 5. místo s minimální ztrátou 0,7 sekund na prvního.

První závod vyhrál Bennett před Kleinemayerem z Německa. Adam Kout dojel na pátém místě. V polovině závodu byl Adam už třetí, ale pak se mu přehřály pneumatiky a tak musel odstoupit z boje o druhou pozici a propadl se až na pětku. Cílem projel v těsném kontaktu s trojicí bojující o druhou až čtvrtou příčku. Cílem prvního závodu projeli mezi prvními deseti i další jezdci s podvozky MS KART a motory VM: Marcel Maasmann/NL a Priscilla Speelman/NL. Na 12. místě skončil Marco Laine z Finska.

Druhý závod vyhrál s přehledem opět Bennett před Finem Lethinenem. Na třetím místě dojel Adam Kout ! Adam neměl dobrý start a než se propracoval na třetí místo, tak mu Fin Lethinen poodjel. Přestože Adam jeho náskok stahoval, nepodařilo se mu ho dojet. Na šesté pozici skončila Priscilla Speelman a sedmý dojel Marko Laine (oba MS KART / VM).

Závod v Hockenheimu představuje pro náš superkartový tým s jezdcem Adamem Koutem další velký úspěch letošní sezony. Tento výsledek je o to cennější, že na startu byla opravdu skvělá konkurence a Adamův odstup od vedoucích pilotů byl minimální jak v kvalifikaci tak i v obou závodech. Podařilo se nám zvýšit výkon motoru VM a i nově nasazený podvozek MS KART fungoval skvěle.

Nyní se již všichni se připravují na další závod sezony, kterým je 2. závod Mistrovství Evropy CIK-FIA, který se pojede 7.-8. srpna v holandském Assenu.

Výsledky ke stažení zde:

1. kvalifikace >>>
2. kvalifikace >>>  
1. závod >>>
2. závod >>>

 


21.6.2010, Vysoké Mýto

O víkendu 19.6 – 20.6.2010 se konal již 3. závod Mistrovství České republiky v motokárách, tentokrát ve Vysokém Mýtě. V pátečním deštivém ránu se nikomu na trať moc nechtělo, ale v poledne už bylo sucho a začalo se naplno trénovat. Vyrovnané časy ze sobotních měřených tréninků slibovaly krásné nedělní závody. Nyní již k výsledkům.

Ve třídě BAMBINI suverénně zvítězil ve dvou rozjížďkách Jakub Běžel a upevnil si celkové prvenství v MČR v této třídě:

 1. místo Jakub Běžel / MS KART

 1. místo Marek Mizera / MS KART

 2. místo Dušan Kouřil / MS KART

 1. místo Jan Šindelář / MS KART

Ve třídě KADET dojel Dominik Javůrek v jedné jízdě 1. a ve druhé 2. a nadále svádí souboj s Dušanem Koreným v celkovém pořadí o 1. místo v této kategorii.

 1. místo Dominik Javůrek / MS KART

 1. místo Jindřich Vohnout / MS KART

Třída ROTAX MAX nám přinesla opět zajímavé souboje mezi Jiřím Formanem a Danielem Němcem, nakonec si oba odnesli jedno 1. a jedno 2. místo.

 1. místo Jiří Forman / MS KART

 2. místo Daniel Němec / MS KART

 3. místo Kateřina Žůrková / CRG

 1. místo Luboš Řezník / MS KART

 2. místo Miroslav Kovář / MS KART

 3. místo Štěpán Král / MS KART

 1. místo Daniel Voksa / MS KART

Třída ROTAX MAX Junior se stala jasnou záležitostí Petra Běžela, který vyhrál obě rozjížďky.

 1. místo Petr Běžel / MS KART

 2. místo Petr Fulín / MS KART

 1. místo Tomáš Salva / MS KART

Ve třídě ROK se opět dařilo Emilu Minářovi, jediném jezdci s podvozkem MS KART v této kategorii, který si po dvou vyhraných rozjížďkách upevnil celkové prvenství v celém seriálu.

 1. místo Emil Minář / MS KART

Tímto bych chtěl za firmu MS KART blahopřát a hlavně poděkovat všem za dosažené výsledky, především pak jezdcům ve třídách ROTAX MAX a ROTAX MAX Junior, že se sešli v tak hojném počtu a užili si o tomto víkendu krásné závodění.

Jirka Kahuda
Šéf MS KART Racing Teamu

 


21.6.2010, SWEDEN

 

Hi Milena,

this weekend has were at the third kart race of the North Sweden Series. In the Micro class Jonathan Arvidsson was the winner and Rasmus was out of the race in the final. There were 23 participants in this race.

In the second race which was 2 weeks ago Jonathan was out of race after he has been in the lead and Rasmus was No. 8. In that race there were 19 partecipants.    

Regards,
Lennart Landström

 

 


8.6.2010 Canada 

 

Hi Milena, 

MS Kart dominated the first of three regional races here in B.C Canada last weekend at Greg Moors Raceway  (1st Greg Henderson/MS KART, 2nd Juray Novota/MS KART).  We hit the setup all but one race but still finished with three firsts and four second place finishes.
www.westcoastkartclub.com 

Thanks again, 
Greg Henderson


2.6.2010 Great Britain 

Result from the 6 Hour race of the European Prokart Endurance Championship which took place at the Teesside Autodrome on 30th May 2010.
All teams driving the MS Prokart chassis are marked with red.
Winner: MS Lucas
Best Time: MS Lucas 

Regards,
Howard Lucas
Team MS LUCAS

 

 


1.6.2010 SWEDEN 

 

Hi Milena

This weekend  we had our first kartrace of the  Northswedish Series. In the Micro class was Jonathan Arvidsson the winner and Rasmus, who raced his first race ever, was 15th . 

Best regards,  
Lennart Landstrom 

 


19.5.2010 Austria

 
Hallo Milena,
wir haben gestern unsere neue Kartflotte gestartet und haben sehr positives Feedback (MS KART INDOOR 08).
Anbei sende ich euch  ein Foto unserer neuen Flotte !
 
Grüsse 
Sebastian 
Daytona Raceways, Wien
 

 


19.5.2010 Assen / Holandsko
Zpráva ze závodu International Superkart Series – Assen / Holandsko 14.-16.5.2010

V Assenu startoval za náš tovární tým MS Superkart pouze Adam Kout. Náš druhý superkartový jezdec Stefan Malm ze Švédska se v letošním roce účastní pouze seriálu ME CIK-FIA a Mistrovství Švédska.

Adam Kout (MS/VM) skvěle zahájil závod, když v pátek vyhrál první kvalifikační trénink. Druhý skončil Angličan Rob Chilcott, třetí jeho krajan Dave Harvey a čtvrtý Vesa Lethinen z Finska. Adam měl na Chilcotta náskok 0,5 sekundy.

Druhý měřený trénink se jel v sobotu ráno a trať byla rychlejší. Adam bohužel vypadl už v prvním kole pro závadu motoru, porouchal se převod na vyvažovací hřídel. Chilcott zajel velmi dobře a posunul Adama s jeho časem z páteční kvalifikace na druhou pozici. Pořadí po kvalifikacích tedy bylo: 1. Rob Chilcott/GB 2. Adam Kout MS/VM 3. Dave Harvey/GB 4. Vesa Lethinen/FI 5. Kim Skrotzki/DE (žena) 6. Priscilla Speelman – Holanďanka startující s podvozkem MS KART a dvěma motory VM125ccm.

V prvním závodě Adam vypadl z vedoucí pozice pro poruchu motoru, chyba byla ve snímači zapalování. Vyhrál Chilcott/GB, 2. Lethinen/FI, 3. Harvey/GB, 4. Marcel Maasmann/NL MS/VM. 5. Rob Knook/NL MS/VM.

Ve druhém závodě dojel Adam Kout na druhém místě za vítězným Chilcottem. Po zaváhání na startovním roštu Adam odstartoval až jako 5. Postupně se propracovával dopředu, předjel Knooka, Harveye a v posledním kole i Fina Lethinena. Vedoucí Rob Chilcott si mezitím stihl udělat velký náskok a druhou jízdu s přehledem vyhrál. Výsledky 2. závodu: 1. Rob Chilcott/GB, 2. Adam Kout MS/VM, 3. Dave Harvey/GB, 4. Mirko Kraus/D 5. Charles Creven/GB 6. Priscilla Speelman/NL MS/VM, 7. Rob Kook/NL MS/VM

Adam Kout předvedl ve druhém závodě skvělý výkon, přestože už neměl k dispozici ten nejlepší motor, se kterým startoval v sobotu. Adamovo druhé místo je o to cennější, že jel poprvé s novým prototypem podvozku, přičemž bezprostředně po prvním pátečním volném tréninku konstatoval, že podvozek je rychlejší a lépe se s ním jede. Pak ho Adam už nepustil z ruky. Testovali jsme rovněž i nové zadní křídlo, které se také osvědčilo, a tak s ním Adam startoval i v závodě. Další novinkou, kterou jsme v Assenu vyzkoušeli, je jiné uchycení předního spojleru s možností výškového nastavení, což je dalším přínosem pro zlepšení aerodynamiky našeho Superkartu.

Minulý týden nám firma VM MOTOR dodala nové válce pro motor VM250, které v současné době testujeme na brzdě a které bychom rádi použili v příštím závodě, což bude pravděpodobně závod téhož seriálu na trati v Hockenheimu dne 18.-20. června 2010.

 


 

3.5.2010
Švédsko

 

O víkednu 1.- 2. 5. 2010 se jel ve Švédsku první závod Superkartů. Náš tovární jezdec Stefan Malm, startující za MS KART Racing Team i v letošním seriálu Mistrovství Evropy Superkart CIK-FIA, úspěšně reprezentoval značku MS KART i v tomto prvním závodě domácího švédského mistrovství. Stefan se kvalifikoval na prvním místě. V sobotním prvním závodě si 11 kol držel vedoucí pozici, nakonec však kvůli malé jezdecké chybě dojel jako druhý. Druhý závod se jel v neděli a Stefan ho s přehledem vyhrál s náskokem 10 vteřin ! Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů i v dalších závodech seriálu !  

MS KART s.r.o.


27.4.2010

1. závod MČR

 

O víkendu 24. 4. - 25. 4. 2010 se uskutečnil na motokárové dráze v Písku první závod Mistrovství České republiky této sezony. Po dlouhé zimní přípravě došlo na očekávané měření sil. Nutno říci, že jezdcům s podvozky MS KART se velice dařilo. Zde jsou výsledky dosažené v jednotlivých kategoriích :

třída BAMBINI: Jakub Běžel – 1. a 2. místo / celkově 2. místo
Jan Šindelář – 3. a 3. místo / celkově 3. místo

třída KADET: Dominik Javůrek – 2. a 1. místo / celkově 2. místo

třída KZ2: Lukáš Vrečka – 5. a 8. místo / celkově 5. místo

třída ROTAX MAX: Jiří Forman – 1. a 1. místo / celkově 1. místo
Daniel Němec – 7. a 2. místo / celkově 3. místo
Luboš Řezník – 10. a 4. místo / celkově 7. místo

třída ROTAX MAX Junior: Petr Fulín – 2. a 1. místo / celkově 1. místo
Petr Běžel – 1. a 2. místo / celkově 2. místo
Tomáš Salva – 5. a 5. místo / celkově 5. místo

třída ROK senior: Emil Minář – 3. a 2. místo / celkově 3. místo

Tímto bych chtěl všem našim příznivcům za firmu MS KART poděkovat a pogratulovat za dosažené výsledky. Jen tak dále na dalších závodech.

Jirka Kahuda
Šéf závodního týmu MS KART


20.4.2010
Canada

Race 2 of West Coast Kart Championship
Greg Henderson dominated entire weekend to the frustration of Arrow boys and had the field covered.
For the final we did get a little too cocky and did not adjust setup and tire pressure to suit warm wetter and laid rubber on the track and paid for it by about 0.2s a lap. Greg run a little wide into turn 1 at the start of the final so I just went for the spot and in 2nd half of the race lost position back going to turn 3. From then on both MS Karts run like a twins however could not catch leading Arrow.

At the checkered flag: P2 Greg Henderson, P3 Juraj Novota

Více naleznete zde >>


15.4.2010
USA

Hello Milena !

We raced the 2nd Round of the Redline Rotax at Infineon Raceway last weekend. Brody qualified 4th in Junior Rotax and finished 2nd in both the Heat Race and the Main. The race was very wet, and the circuit shortened as well as reducing the races to ten laps each so we did not run out of day light. The MS Kart handled the wet conditions perfectly. Check out the Youtube video shot from Brody's kart.  It was difficult for the driver to see where the track was when following others. One more lap and he would have won it  ! , 
ions perfectly. Regards,

Greg Zink 
CA, USA   

 


13.4.2010
Sweden

Hi Milena !

Filip Gudmundsson MS KART/TM did win the first and second race in Sweden this weekend (KZ2) !
The first race was Klippan Cup - it is one of the biggest race in Sweden :-)
The second race was Cambio Cup.

Final 1. >>>.
Final 2. Cambio Cup ! >>>.

Best regards,

Stefan Malm
MALM RACING


12.4.2010
Austria

Hi  Milena,

Thank you again for your support!
I am very happy with my new MS Kart!

Best regards,
Martin Chloupek 


6.4.2010
1. závod Mistrovství Francie Superkartů - Dijon
1. závod Mistrovství Evropy CIK-FIA Superkartů – Silverstone/Anglie

O předcházejících dvou víkendech se MS KART Racing Team zúčastnil 2 závodů Superkartů. 27.-28. března Mistrovství Francie v Dijonu a 3.-4. dubna prvního závodu třídílného seriálu Mistrovství Evropy CIK-FIA, který se konal na trati v Silverstone v Anglii.
V letošním roce startují za náš tovární tým Superkart 2 jezdci: Adam Kout, který absolvoval svůj vůbec první start v Superkartech, a druhým jezdcem je již ostřílený borec této kategorie, Švéd Stefan Malm. Nevýhodu pro Stefana Malma představuje celková hmotnost 15 kilogramů nad váhovým limitem, což je na suché trati značný handicap. 
Přestože je Adam Kout jedním z nejlepších jezdců Formule Renault, očekávali jsme od něho, vzhledem k jeho úplnému začátku v kategorii Superkartů, dobré výsledky až poté, co se se svým novým závodním strojem sžije. Adam se s tím ale moc nepáral a okamžite nasadil velmi vysoké tempo, jakoby měl se Superkartem již hezkých pár závodů odjeto. Výsledkem toho bylo nečekané 4. místo v prvním a skvělé 3. místo ve druhém závodě v Dijonu. Ani se nám nesnilo o tom, že by se Adam ve svém premiérovém závodě mohl dostat na bednu ! Ve druhém závodě Adam dokonce porazil i jednoho z nejlepších jezdců Evropy Francouze Damiena Payarta. 
I Stefan Malm jel ve Francii velmi dobře, i přes problémy s pneumatikami dojel v prvním závodě 6. a ve druhém 5.
Nejrychlejším jezdcem s podvozkem MS KART a motorem VM bylů v Dijonu domácí Alex Sebastia, startuijící za francouzského importéra značky MS KART/VM, společnost EMA Racing. V prvním závodě dojel Alex po souboji s Payartem 2. a druhý závod suverénně vyhrál. Byl to obrovský úspěch. 3 podvozky MS KART s motory VM mezi prvními šesti jezdci. 

Z francouzského Dijonu se naše výprava přesunula do anglického Silverstonu, kde se konal první závod z třídílného seriálu Mistrovství Evropy Superkartů CIK-FIA. Pro nováčka Adama Kouta byl start a bezproblémové absolvování závodu v Dijonu nutnou podmínkou pro kvalifikaci do závodu ME CIK-FIA v Silverstonu.
Čtvrteční testy jsme absolvovali bez problémů a jezdci si zvykli na novou trať. Páteční oficiální trénink byl pro všechny přítomné doslova šokem, protože na polosuché trati jelo všech prvních 5 nejrychlejších jezdců s podvozkem MS KART a motorem VM ! ( Peter Elkmann/DE, Adam Kout/CZ, Arjan Kievitsbosch/NL, Stefan Malm/S, Rob Knook/NL). V prvním měřeném tréninku skončil na druhém místě Holanďan Arjan Kievitsbosch MS/VM, 4. Adam Kout a 6. Holanďan Rob Knook MS/VM. Ve druhém měřeném tréninku, který se jel již na zcela suché trati byl 3. Arjan Kievitsbosch, 5. Peter Elkmann a 6. Adam Kout, všichni s MS KART a VM. 
První závod se jel v neděli ráno. Trať byla ještě vlhká a vypadalo to, že usychá. Zvolili jsme proto suché pneumatiky, a to byla velká chyba. Sluníčko zašlo a trať po celou dobu závodu zůstala mokrá. Pro naše jezdce to znamenalo závodit pouze o pozice za těmi dobrými piloty, kteří zvolili mokré obutí. Nejlépe to zvládl Peter Elkmann a obsadil 9. místo. Adam Kout dojel 12. a Stefan Malm 14. Tito 3 jezdci bodovali. Na 16. místě skončil Marcel Maasmann MS KART/VM. Velká škoda, že jsme tento závod takticky nezvládli a stálo nás to zcela určitě výborné umístění.
Druhý závod se jel na úplně suché trati. Peter Elkmann dlouho jezdil na 5. místě, ale v závěrečných kolech se propadl na 8. pozici. Adam Kout se po horším startu propracovával dopředu a obsadil 9. místo. Pro body si dojel ještě Marcel Maasmann na 13. a Stefan Malm na 15. místě. Arjan Kievitsbosch vypadl ze třetího místa kvůli prázdné pneumatice. 
Pro jezdce s podvozky MS KART a motory VM byl závod v Silverstonu výborným vstupem do seriálu Mistrovství Evropy. V silné konkurenci 50 pilotů se na anglickém okruhu, kde jsou Angličani doma, jezdci MS KARTu rozhodně neztratili. 

Celkové hodnocení po prvních dvou závodech: 9. Peter Elkmann (15 bodů), 13. Adam Kout (11 bodů), 22. Stefan Malm (3 body).

Další závod Mistrovství Evropy CIK-FIA Superkartů se jede 7.-8. srpna v holandském Assenu.

Výsledkové listiny naleznete zde >>

 

 


5.4.2010
USA

Hello Milena, 

  in the USA, we have ran our first two races of the year. Brody has qualified one pole and one off pole. At each event won a heat and finished 2nd in the mains. We need to work on engine top end performance for the future events.
Attached is a news article from the first Rotax round.
Signs of the economy here, only 4 Rotax Junior karts for the first race of the year :-(
The second round of the Redline Rotax is this weekend. Hopefully the numbers will be back up.
We have rented a MS Kart to a local driver wanting to try out the chassis for Rotax, hopefully he will like the kart and we can start to sell some RZF 29's in the US soon.
Click on the link to check out the race report for Junior Rotax and Brody with his MS Kart.
eKartingNews.com : 

  And yes we can bring a mechanic to work on the kart when we come over to race with you.

  Regards, 
Greg Zink 


30.3.2010
Dijon/Francie

První závod Mezinárodního Mistrovství Francie v kategorii Superkart se konal na trati v Dijonu 27.-28. března 2010. Startovali zde celkem 4 jezdci s podvozkem MS Kart a motorem VM: Adam Kout, Stefan Malm ze Švédska a dva Francouzi - Alexandre Sebastia a Kévin Ranoarimanana.

Náš tovární jezdec Adam Kout má za sebou svůj premiérový závod v této kategorii a zároveň i nutnou kvalifikaci pro první závod Mistrovství Evropy CIK-FIA, který se jede tento týden v Silverstone v Anglii. A jeho premiéra byla více než úspěšná !  I když Adam po měřeném treninku startoval až ze 14. místa, nakonec dojel v 1. závodě na čtvrtém a ve 2. závodě dokonce na třetím místě ! Adam zajel skvěle, podařilo se mu dokonce porazit i několikanásobného francouzského a evropského šampiona Damiena Payarta, který skončil na 4. pozici. 

I druhému jezdci našeho továrního týmu, Stefanu Malmovi ze Švédska, se dařilo. V prvním závodě dojel šestý a ve druhém závodě jezdil dlouho na druhém místě. Bohužel mu na vodě nevydržely pneumatiky a Stefan se propadl až na pátou pozici. Byl však velmi spokojen s výkonem motoru i s nastavením podvozku.

Skvělý výkon na motokáře MS KART/VM podal Francouz Alexandre Sebastia, který v prvním závodě dojel na druhém místě za vedoucím Damienem Payartem PVP/FPE a druhý závod vyhrál před krajanem Pierrem Focquem PVP/FPE a Adamem Koutem MS KART/VM.

Více o Championnat de France Superkart naleznete zde >>


30.3.2010
CIK-FIA European Superkart Championship

Více info naleznete zde >>


29.3.2010
Rotax Euro Challenge 2010 - Salbris / Francie

O víkendu 26.-28.3.2010 se jel první závod letošního ročníku Rotax Euro Challenge. Závod se konal na motokárovém okruhu ve francouzském Salbris. Závod se jel ve čtyřech kategoriích Rotax DD2, Rotax Juniors, Rotax Seniors a Rotax Masters.
Z našich jezdců se závodu zúčastnili:
V kategorii  Rotax Junior: Petr Běžel, Petr Fulín
V kategorii Rotax Senior: Jiří Forman, Vladislav Kurakin (Rusko),  Nicodemus Ahlin (Švédsko)

Kategorie Rotax Juniors - celkem  47 startujících:
Po měřeném treninku: Petr Běžel - 33.místo, Petr Fulín - 44.místo
Celkově po kvalifikačních jízdách: Petr Běžel - 20.místo = postup do finále,  Petr Fulín - 44.místo = opravná jízda
Opravná jízda: Petr Fulín - 10.místo = nepostoupil do finále
Semifinálová jízda: Petr Běžel - 11.místo
Finále: Petr Běžel - 6.místo !!!!!

Kategorie Rotax Seniors - celkem 84 startujících:
Po měřeném tréninku: Vladislav Kurakin - 24.místo, Jiří Forman - 34.místo, Nicodemus Ahlin - 48.místo
Celkově po kvalifikačních jízdách: Jiří Forman - 41.místo, Nicodemus Ahlin - 42.místo, Vladislav Kurakin - 54.místo, všichni opravná jízda
Opravná jízda: Nicodemus Ahlin - 9.místo, Vladislav Kurakin - 10.místo, Jiří Forman - 13.místo  -  nikdo nepostoupil do finálových jízd.


23.3.2010
Canada

Hi Milena

Well the first race of the year took place at Greg Moore Raceway in Chilliwack B.C. Canada . The Saturday practice session went well with MSkart being the fastest kart along with an Arrow kart all day long. When Sunday rolled around it was a horrible torrential downpour of rain. In 2009 we had great luck with a particular rain setup so we duplicated that setup. Qualifying showed that we had the setup bang on. We were the fastest kart in a large field of W/F by over two seconds per lap of the 1.2 km track and incidentally faster than half the TAG two stroke class. We dominated the first heat race lapping most of the field and placing first again. The second heat race we again had top speed and fastest laps to dominate the field of Arrow Karts. The main race had the field closer but again the MSKart dominated the wet infield and finished over 7 seconds ahead of the second place Arrow kart and 37 seconds ahead of the third place kart. This MSKart has proven once again that it can handle all sorts of track conditions and run with any brand of kart in the world. Thanks again for building such a  great racekart.

  Regards Greg Henderson


16.3.2010
UK

Hi Milena,

  Race Report 14th March   
  EPEC, European pro Endurance Championship round 1, testing Saturday was wet so set-up was difficult, but by the end of  Saturday the track was dry and we (43 and 443) were top five but still looking for two/three th's. 
As Sunday morning approached it was dry and 5/6 degrees, so we put on control tyres and went to qualify for grid positions. We got it just right and qualified pole and third, race started and both karts were running top five and as the race went on towards the 4/5th hour mark MS/ Lucas were leading and MS /Soco were third and finished in that order.  Great result for MS /  Lucas MS / Soco !
Looking forward to round two 25/04/10 Clay pigeon

  Race Report Warden Law Sprint Champs 7th March 
(Round 1) First round went very well but qualifing didn't quite go to plan, Steven White was 2nd and Graham was on pole position but one driver had a stub axle bearing failed and had to start at the back of the grid. All four heats were all MS 1st 2nd 3rd and they grided up 1 2 3 for the final. As the race started Graham got pushed wide both Stevens got through cleanly and lead the race from start to finish 

  Regards,
  Howard
  LUCAS RACING TEAM / UK


20.2.2010
Vysoké Mýto

Dobrý den vážení, v roce 2009 jsme měli s přítelem tu čest zúčastnit se treninků motokár na okruku ve Vysokém Mýtě. Při té příležitosti jsem udělala pár fotek, které Vám posílám. Myslím, že se docela zdařily. Kluci jsou super a držíme jim palce v budoucí kariéře :-)

 Přejeme Vám hezký den
 S pozdravem
 Mája a Marťas

 


15.2. 2010 
Campillos, Španělsko

O víkendu 13. – 14. února se konal ve španělském Campillos 2. ročník WINTER CUPU ROTAX MAX. Náš závodní tým se účastnil ve složení Jiří Forman a Vladislav Kurakin ve třídě senior a Petr Běžel ve třídě junior. 

Počasí nám tento rok nepřálo, ale nám to příliš nevadilo, naše technika fungovala dobře. V měřených trénincích jsme dojeli: Jiří Forman 14. a Vladislav Kurakin 45. místo. Ve třídě junior Petr Běžel 20. místo. To byly celkem dobré výchozí pozice pro boje v rozjížďkách. Tam se nám dařilo a kluci se posunovali dopředu. Do předfinále jsme nastupovali ze 14. pozice Jiří Forman, z 29. pozice Vladislav Kurakin, který předtím s přehledem vyhrál opravku, a ze 16. pozice Petr Běžel. 

V předfinále nám vše super fungovalo a posunuli jsme se dopředu. Jiří Forman 6. místo, Vladislav Kurakin 19. místo a Petr Běžel 14. místo. To byly pro finále velmi dobré výchozí pozice. Ve finále nám však štěstí ve třídě senior nepřálo a po několika kolizích se naši jezdci propadli dozadu. Vladislav Kurakin obsadil 23. místo a Jiří Forman 27. místo, čekali jsme po slibném předfinále víc, hlavně od Jiřího Formana, který v průběhu celého závodního víkendu zajížděl časy vždy mezi prvními pěti jezdci, ale na uklouzané trati, kde bylo ke kolizím blízko, to tentokrát bohužel nevyšlo. Petr Běžel zůstal na 14. pozici, měl problém s karburátorem, avšak s výsledkem na prvním závodě této sezony byl celkem spokojený. 

Nyní už se pouštíme do příprav na další závod, který se koná 27. a 28. března ve francouzském Salbris.


15.2. 2010 UK
RACE REPORT MS LUCAS / SOCO

MS Lucas/Soco attended the first big endurance of the year "The London Cup" on the weekend. It was a four hour endurance starting at 3pm going in to the evening and finishing at 7pm. We tested in the morning and immediatley we were fast along with other teams, come qualifying we were placed 2nd on the grid.  After 2 hours we were leading by 1.5 laps and then it rained heavely but in taking new wets we made a good decision and the kart was fast. Eventually we won bt 9 laps, awesome!  
 
  Race running order was
  1st    MS Lucas/Soco 2010
  2nd   Alpha/Wright 09
  3rd    Alpha juniors/Wright 09
  4th    Team slick/Biz 06
  5th    McDonald/MS 2010
 
  Regards, Happy days!
  Howard Lucas 
  KART PARTS AND PREP


2.2. 2010
MS KART Racing Team představuje své tovární piloty pro rok 2010

Až do včerejšího dne nebylo jasné složení továrního týmu v Superkartech, proto Vám můžeme představit náš letošní tým až nyní. 

Za MS KART Racing Team budou v jednotlivých kategoriích v roce 2010 startovat tito jezdci:

Rotax MAX:
- Jiří Forman / ČR
- Vladislav Kurakin / Rusko

Rotax Junior MAX: 
- Petr Běžel / ČR
- Tomáš Salva / ČR

KZ2:
- Lukáš Vrečka / ČR

Superkart Divize I:
- Peter Elkmann / DE
- Adam Kout / ČR
- Stefan Malm / Švédsko

Jiří Forman, Vladislav Kurakin a Petr Běžel pojedou Wintercup Rotax ve španělském Campillos a celý seriál Euro Challenge skládající se ze 4 závodů.
Začíná ve francouzském Salbrisu 26.3.2010 a pokračuje 28.5.2010 v Německu ve Wackersdorfu. Třetí závod se jede v rakouském Brucku 16.7.2010 a poslední podnik bude na belgické trati v Genku. Na závěr se dne 29.10.2010 bude konat Evropské Finále a v měsíci listopadu již tradiční světové Grand Finále Rotax. 

Jirka Forman s Petrem Běželem a Tomášem Salvou pojedou celý seríál Mistrovství České republiky. Lukáš Vrečka se zúčastní seriálu Mistrovství České republiky a také některých mezinárodních závodů v kategorii KZ2. 

Německý jezdec a mistr Evropy Superkartů z roku 2008 Peter Elkmann bude naši značku reprezentovat i v letošním roce, poprvé však s namontovaným motorem VM ! Bude startovat v Misrovství Evropy Superkartů jakož i v obou dvou evropských superkartových sériích. 
Adam Kout se po tříletém působení ve Formuli Renault 2000 vrací v letošním roce zpět k motokárám a to do královské třídy Superkart. Spolu se švédským pilotem Stefanem Malmem pojedou s podvozkem MS KART a motorem VM250 třídílný seriál Mistrovství Evropy Superkartů. 
Adam se navíc před prvním závodem ME na trati v Silverstone v Anglii zúčastní ještě kvalifikačního závodu ze seriálu francouzského mistrovství Superkartů, který se pojede o prvním březnovém víkendu v Dijonu. Dále pojede i některé vybrané závody z holandského a německého evropského seriálu Superkartů.

Firma MS KART doufá, že obnovené složení letošního závodního týmu přinese značce MS KART úspěchy na evropských i českých tratích. Držíme palce !

Milan Šimák
MS KART s.r.o.

www.mediasuperkart.com


25.1. 2010
Offenbach / Germany

O tomto víkendu se již tradičně v německém Offenbachu konala největší motokárová výstava na světě. I naše firma MS KART zde představila své podvozky a to společně s motokárovými motory firmy VM Motor z Písku. Náš stánek jsme připravili za spolupráce a velké organizační pomoci našeho obchodním zástupce v Německu, pana Günthere Kunze z firmy AMZ KARTS. 

Vedle závodních podvozků MS KART RZF29/KF, RZF29/KZ a MS KART MINI, které se díky atraktivnímu designu nových polepů všem moc líbíly, jsme představili i motokáry do půjčovny INDOOR 08 a nový model pro letošní rok Indoor 010, jakož i motokáru MS KART RCA26 se 4-taktním 18ti koňovým motorem o objemu 250ccm a pěti stupňovou převodovkou, která je velmi oblíbená u hobby jezdců v Německu. Největší pozornost ovšem návštěvníci věnovali novému podvozku Superkart s jmenovkou předloňského Mistra Evropy Petera Elkmanna. Peter je naším továrním jezdcem i v letošním roce a do Offenbachu jsme mu přivezli zcela nový podvozek pro sezonu 2010, který si po skončení výstavy ihned odvezl s sebou domů. 

Nepřehlédnutelná byla v působivém stánku rakouské firmy Rübig i motokára MS KART RZF29/KZ s 2-taktním vodou chlazeným motorem MEGA o výkonu 65 PS. S firmou Rübig úspěšně spolupracujme na vývoji podvozku pro tento zajímavý motor od roku 2008 a jsme velmi rádi, že motokáru představili právě zde.


20.1. 2010
Dubai

Jeden z prvních motokárových závodů v letošní sezoně byl "World Superkart Challenge 2010", který se jel 14.-16. ledna 2010 v Dubaji. 

Jedná se o  první závod ze seriálu International Superkart series. Loňskou motokáru po Michalu Bartákovi (podvozek MS Kart a motor VM) koupil náš obchodní zástupce v Holandsku Jan Cramer, který ve svém týmu má již několik pilotů této kategorie. Na motokáru po Michalu Bartákovi angažoval známého motokárového jezdce  Arjana Kievitsbosche (NL).  Jedná se o špičkového pilota, který mnoho let startoval jako tovární pilot firmy CRG v kategoriích SICC a KZ1 a dosáhl celé řady vynikajících výsledků na světové úrovni. 

Arjan Kievitsbosch tedy startoval na svém prvním letošním závodě v Dubaji s motokárou MS Kart a motorem VM, s kterou v loňském roce Michal Barták jel Mistrovství Evropy.  Závod Superkartů se jel na překrásné trati autodromu v Dubaji společně s automobilovými závody, a to na dvě závodní jízdy a nakonec na finálovou jízdu. Ze známého okruhu GP (délka 5,4 km) byla pro Superkarty vybrána varianta o délce 3,5 km. Celkem se na startu objevily 4 Superkarty s podvozky MS Kart. Pro zajímavost jediná žena na startu byla Priscilla Speelman (NL) na podvozku MS Kart a s motorem VM. Kvalifikační trénink vyhrál Marcel Maasmann, 2. Roy Panman, 3. Arjan Kievitsbosch - MS Kart - VM. 

První závod: 1. Marcel Maasmann, 2. Roy Panman, 3. Gavin Bennett (loňský Mistr Evropy), 4. Arjan Kievitsbosch MS Kart - VM, 
Druhý závod: 1. Arjan Kievitsbosch MS Kart - VM, 2. Marcel Maasmann, 3. Kevin Busby 
Finále : 1. Marcel Maasmann - Anderson - Rotax, 2. Gavin Bennett - Anderson - DFA, 3. Arjan Kievitsbosch - MS Kart - VM,  ...  7. Priscila Speelman - MS Kart - VM, 8. Antoine Sellies - MS Kart - TM. 

Všichni závodníci si pochvalovali špičkově zabezpečené závody v překrásném prostředí. I očekávané problémy s přepravou závodní techniky se nakonec nekonaly a vše proběhlo k naprosté spokojenosti. Arjan Kievitsbosch si závody velmi pochvaloval a byl velmi spokojený s motokárou MS Kart. Sice hned viděl jako zkušený jezdec ještě nějaké rezervy v nastavení, ale na tomto závodě v Dubaji předvedl, že si se Superkartem velmi rozumí.
 


19.1. 2010
Finland

Hi, 

here are couple of pictures from our stand in VM Motorsportshow, Helsinki, Finland last weekend. Metallic blue kart is our MS Kart / Honda Formula 250. It has MS Kart RZF29 / KZ chassis and Honda CRF450R fuel injected motocross engine.  And another kart in the show was MS Kart Baby with Comer 50 engine. 

  And next weekend we visit in Offenbach Kart-Exhibition, so hope to see everyone in there. 

Best Regards, 
Marko Laine 
Team Laine 
shop.teamlaine.fi


18.1. 2010
Canada

Hi Milena, 

Just wanted to say hello and happy new year to you and your family. Juraj and myself are looking forward to another year with our WF MS Karts. I have to say I love the new sticker graphics. We will be ordering some soon along with the necessary parts we require for the upcoming season. Juraj forgot to send you the last race of 2009 where we came in 1st and third. We also had fastest laps of the weekend ! 

Regards, 

Greg Henderson


5.1. 2010
Australia

Hello Milena, 

I won the Australian Titles in the field of 200cc recently in my Ms ProKart. 
I have attached some pictures for your perusal. 
Regards, 

Alana Brooks 
Kartbay.com.au

 

^ nahoru