Závodní činnost

30.11.2011

Světové finále ROTAX MAX CHALLENGE GRAND FINALS 2011 – Al Ain, Spojené arabské Emiráty, 20.– 26. 11. 2011

V týdnu od 21. do 26. listopadu 2011 se na trati Al Ain Raceways ve Spojených arabských Emirátech uskutečnil již 12. ročník prestižního závodu ROTAX GRAND FINALS, který byl stejně jako v loňském roce pořádán celkem ve čtyřech kategoriích: ROTAX JUNIOR MAX, ROTAX SENIOR MAX, ROTAX DD 2 a ROTAX DD2 MASTERS. Světového finále se zúčastnilo celkem 265 jezdců 52 různých národností z 5 kontinentů. Zkrátka, sešla se zda elita pilotů třídy Rotax z celého světa. Podle statistik firmy BRP-Powertrain je ve světě vydáno zhruba 30.000 licencí pro kategorie Rotax. 

Světového finále v Al Ainu se zúčastnili 2 jezdci z České republiky: Mistr ČR 2011 ve třídě Rotax MAX Junior - Petr Fulín a Mistr ČR 2011 ve třídě Rotax MAX Senior - Jiří Forman. Naše firma zde měla ještě další dva jezdce, kteří jedou s podvozkem MS KART ve svém národním mistrovství: Davida Ivicheka, Mistra Kanady 2011 v kategorii DD2 Masters a lotyšského pilota ve třídě DD2 - Martinse Steinertse.

Naším nejžhavějším želízkem v ohni byl bez pochyby Jirka Forman, který se po celou letošní sezonu pohyboval v první desítce jezdců v seriálu Rotax Max Eurochallenge. 

V pondělí 20.11. si jezdci vylosovali techniku, tzn. motor a podvozek jednotné značky, a začala konečná úprava motokár. Ve třídě junior se startovalo na podvozcích BIREL, ve třídě senior na podvozcích SODI, jezdci třídy DD2 jeli s podvozky CRG a piloti DD2 Masters s podvozky HAASE. Stačilo už jen namontovat sedačky a potřebná závaží pro dovážení motokáry na předepsanou hmotnost a mohlo se začít s volnými tréninky. Zpočátku se všichni jezdci potýkali s nástrahami jinak velmi pěkného nového okruhu a také s prachem na trati, ale průběžně se naši čeští  jezdci neustále zrychlovali a v závěru se Jirka Forman dostal mezi nejrychlejší desítku. Petr Fulín se svými časy pohyboval ve druhé desítce startovního pole. 

Ve středu se jel měřený trénink. Našim jezdcům se bohužel příliš nezadařilo: z celkového počtu 72 jezdců v každé třídě obsadil Jirka Forman v seniorech 23. místo a Peter Fulín skončil v juniorech 45.  Jirka nezvládl měřený trénink takticky, když mu nejrychlejší kolo nevyšlo kvůli jiným jezdcům, které musel předjíždět. Měl si lépe načasovat rozložení absolvovaných kol. Petr Fulín nepotvrdil časy, kterých dosahoval ve volném tréninku, a proto se umístil až v 5. desítce. 

Ve čtvrtečních a pátečních kvalifikačních jízdách však Jirka ukázal svou výbornou letošní formu a po výsledcích 9, 4, a 7 se kvalifikoval do sobotního předfinále z 9. pozice na startu. Petr Fulín měl v jedné kvalifikaci nezaviněnou kolizi a s výsledky 15, 12 a 25 do předfinále přímo nepostoupil. Bohužel ani v opravné jízdě, ze které postupovalo prvních 6 jezdců, se mu kolize nevyhnuly a přestože jel zpočátku na velmi pěkném 7. místě, které mu při troše štěstí dávalo naději na postup, propadl se v závěru do druhé desítky startovního pole a do hlavního závodu nepostoupil. Závod takovéhoto formátu byl pro Petra přeci jen velkým oříškem a nezbývá mu, než dále získávat cenné zkušenosti. Samotná účast v tomto prestižním závodě a boje v průběhu kvalifikací a opravné jízdy pro něj byly nenahraditelnou školou. 

Do hlavního závodu se probojovali též na začátku zmiňovaní jezdci Martins Steinerts a David Ivichek v kategorii DD2 a DD2 Masters, kterým celý náš tým samozřejmě velmi fandil. 

V sobotu dopoledne přišly na řadu předfinálové jízdy. Ve třídě Senior Max jel Jirka Forman  velmi rychle a soustředěně a postupně se propracoval z 10. místa po startu na 7. místo v cíli. Zajistil si tak výbornou výchozí pozici pro start do finále. Kanaďan Ivichek jel v předfinále svůj velký závod a z 30. místa na startu se probojoval až na konečnou 14. pozici. Steinerts se nevyhnul několika kolizím a do finále startoval úplně zezadu. 

Odpoledne vše vyvrcholilo finálovými jízdami. Po startu třídy senior došlo k velké tlačenici a Jirka Forman se kvůli kolizi před ním jedoucích jezdců propadl na 10. pozici. Pár kol se se soupeři přetahoval o 8. až 10. místo, pak ale zabral a prodral se až na 6. příčku. Výkony pilotů na špičce startovního pole byly velmi vyrovnané a mezi 4 jezdci nastal boj o 3. až 6. místo. Pak ale došlo ke kolizi mezi Rakušanem Rienerem a Britem Babingtonem. Rakušan vytlačil Brita mimo trať a tomu zhasl motor. Babington se však nechtěl vzdát a zamířil zpět na trať, kde zkřížil dráhu Jirkovi Formanovi. Ten se nečekanému střetu snažil vyhnout, takže jel již polovinou káry v písku. Bohužel se Britovi nevyhnul zcela a zadním kolem přeskočil jeho přední, přičemž si ohnul zadní osu. Po zbytek závodu mu nezbývalo nic jiného, než snažit se udržet si svou pozici. Podvozek již nefungoval dobře a Jirkovy časy byly o 0,2 vteřiny pomalejší než v úvodu finále. Propadl se pak o 3 místa zpět a cílem projel jako 9. Přesto jsme tímto umístněním byli všichni nadšeni:  9. místo mezi světovou elitou byl vynikající výsledek. Nebylo to však umístění konečné.Ředitelství závodu vyšetřovalo všechny kolize a rozdělovalo penalizace. Před Jirkou Formanem dostal 10 vteřin již zmiňovaný Rakušan Riener a ještě jeden z Japonců, kteří tak spadli do druhé desítky a Jirka se posunul na 7. místo. Je to skutečně skvělé umístnění a pro Jirku Formana navíc i obrovská satisfakce za celou letošní sezonu, kdy byl sice stále velmi rychlý, ale k výborným konečným výsledkům mu vždy scházelo trochu toho potřebného závodnického štěstí. Gratulujeme !

Nyní se vrátím ještě k jezdcům v kategoriích DD2 . Více se dařilo Kanaďanu Davidovi Ivichekovi v DD2 Masters, který ve finále skončil jako 16. V průběhu závodu se pohyboval dokonce na 11. příčce, ale v závěru se mu prý už nedostávalo sil, prohlásil  trošku zklamaný, ale stále usměvavý David – toto byla jeho první zkušenost s velkým mezinárodním podnikem.

Lotyšec Martins Steiners se ze zadních pozic nedokázal probojovat dopředu a v závěru obsadil 22. místo.

 


28.11.2011

Skvělý výsledek Jiřího Formana na Rotax Max Challenge Grand Finals v Al Ainu !

Tovární jezdec MS KART Racing Teamu Jiří Forman skončil 7. na světovém finále Rotax kategorii Senior MAX, které se jelo na trati Al Ain Raceway ve Spojených Arabských Emirátech dne 26. listopadu 2011. Již v kvalifikačních jízdách předváděl Jirka velmi profesionální a vyrovnaný výkon a ve finále si skvělou pozici udržel i přes ohnutou zadní osu. Sedmé místo je v konkurenci 72 jezdců ze 46 zemí světa obrovský úspěch !

(Detailní zpráva bude následovat) 


15.11.2011, UK

Hi Milena,

please find attached the final results standings of the European Prokart Endurance Championship (EPEC) 2011.
There are MS KART chassis on the first 8 positions !
 
We had a great season this year.
This is the list of all the results we achieved:
 
EPEC 2011:
1. Team MS SoCo 1 (MS kart)
2. Team Alpha Racing (MS kart)
3. Team MS SoCo 2 (MS Kart)
 
EPEC – 24 hours Le Mans:
1. Team MS SoCo 1 (MS kart)
2. Team Alpha (MS kart)
3. Team Racing for Holland (MS Kart)
 
EPEC – 24 hours UK:
1. Team MS SoCo 1 (MS kart)
2. Team Alpha (MS kart)
3. Team Stretton (MS kart)
 
Kart Mania Honda Challenge UK:
1. Steven Welsh
2. Steve Lyall
3. Andrew Johnsson
 
Best regards,
Howard
Lucas Racing UK

7.11.2011
3. závod Mistrovství světa CIK-FIA „U18“ v Sarnu ( Itálie )

Ve dnech 4.11 – 6.11.2011 se v italském Sarnu konal 3. a poslední závod Mistrovství světa CIK-FIA „U18“ a Academy Trophy.

Náš závodní tým MS KART se tentokrát MS U18 zúčastnil pouze se čtyřmi jezdci: Jiřím Formanem, Petrem Běželem, Evgenyi Shershunem (RU) a Magnusem Ruud Kjaerem (DK). Obě dívky startující ve dvou předcházejících závodech, Barbora Štěpánová a Gabriela Jílková, nyní ze zdravotních důvodů nenastoupily.

Největší šance na úspěch v celkovém pořadí měli Petr Běžel a Jiří Forman. Petr však tentokrát neměl šťastnou ruku při losování motorů a to se bohužel také podepsalo na jeho celkovém výsledku.

Nejlépe se dařilo Jirkovi Formanovi, který v měřeném tréninku obsadil 14. místo a pak v jednotlivých rozjížďkách dojel jako 6., 7., 2. a 9. Do předfinále postupoval na pěkné 10. pozici.

Dobrých výsledků dosáhl na MS KARTU i dánský pilot Magnus Ruud Kjaer: 25. místo v měřeném tréninku a 4., 12., 13. a 12. místo v rozjížďkách. Do předfinále postupoval jako 20.

Ostatní naši jezdci do finále nepostoupili: E. Shershun měl 30. čas v měřeném tréninku a v rozjížďkách skončil jako 19., 15., 21., a 11., což dalo celkově 41. místo = finále B.

Petr Běžel se celý víkend trápil s motorem, který při maximálním výkonu točil o 1500 otáček míň než motory ostatních jezdců, přesto mu komisaři z CIKu neumožnili motor vyměnit. Výsledkem bylo 43. místo v měřeném tréninku a následující umístění v rozjížďkách: 11, 19, 26 a 15. Celkově 47. pozice a start ve finále B.

Zvláště u Petra to byla velká škoda, protože po prvních dvou závodech seriálu měl na 14. místě průběžného pořadí velkou šanci na umístění v první desítce a byl nejlépe si stojícím českým reprezentantem. To také dokázal ve finále B, kdy mu byl před závodem vyměněn motor, a Petr se ze 13. pozice na startu probojoval až na 2. místo. E. Shershun skončil 17.

Teď už k předfinálovým a finálovým jízdám, které se konaly v neděli za deštivého počasí. Velice dobře jel Jirka Forman, když v prvním předfinále skončil 5., ve druhém 19. a do finále postupoval na 14. pozici.

Dánský jezdec Magnus Ruud Kjaer dojel 24. a 26. a do finále postupoval na 24. místě.

Ve finále zajel svou super jízdu Jirka Forman: po startu se postupně propracovával dopředu a vybojoval krásné 5. místo, přičemž zajížděl jedny z nejrychlejších časů a od stupňů vítězů ho dělilo jen pár metrů.

Magnus Ruud Kjaer zvolil pro finále suché pneu, což byla, jak se později ukázalo, špatná volba. Skončil jako 21.

V celkovém pořadí seriálu Mistrovství světa U18 se naši jezdci umístili takto :

15. místo Jiří Forman
19. místo Petr Běžel
32. místo Gabriela Jílková
37. místo Magnus Ruud Kjaer

Tímto bych chtěl velmi poděkovat všem našim jezdcům a mechanikům za jejich výkony a za to, že naše značka MS KART byla po celý rok na závodních okruzích dobře vidět.

Jiří Kahuda
Šéf závodního týmu MS KART 

 


1.11.2011, Germany

MS KART Conquers The German Team Championship

When MSC Oberflockenbach won the German´s most popular long distance series called German Team Championship (GTC) last year, their MS KART chassis was barely known or seen by the public. Yet the following 2011 season, MS took the series by storm, becoming the product of choice for more of the half of the teams including this year´s GTC Trophy winners from Braunschweig Racing (32) and GTC Senior Masters from Messebau Racing II (65). Also, the GTC youngsters from Domus Vitalis can look back upon a quite successful season, finishing 3rd in the GTC Junior Trophy.

Within just 2 years, MS established itself successfully in German endurance karting, providing excellent performance and reliability even under extremely harsh and dynamic conditions. Claiming this year´s 2nd place in the 2011 GTC Constructor´s Cup, MS also sends out a signal for next year.

More pictures of the GTC on: www.race-report.de

Günter Kunz  
AMZ KARTS 


24.10.2011
Moravský pohár

Za náš tým zdravím všechny zaměstnance MS Kartu !

Tak jako několik posledních let jsme se i v tomto roce zúčastnili celého seriálu Moravský pohár. Sezona nám vrchovatě vyšla, když se nám v obou kategoriích HONDA podařilo zvítězit.

V OPEN vyhrál s přehledem David a po boji v GX 390 Libor. Výsledek je o to cennější, že jsme startovali na tři roky starých podvozcích RCA 26A a tím jsme i prokázali jejich obdivuhodnou trvanlivost (za celou dobu na nich nic neprasklo) a stále ještě, alespoň pro naší třídu, vyhovující jízdní vlastnosti. Zajímavé bylo i to, že obě káry dojely všech 21 rozjížděk, žádná z nich ani jednou nevypadla!!

Děkujeme celému týmu MS Kart za spolupráci.

Za EKOSPORT
Zdeněk Čužna

 


13. 10. 2011
Výroční zpráva 2011

Sezona 2011 se pomalu blíží ke konci. Motokárové seriály MČR, KARTING CUP a Moravský pohár znají již své vítěze a čeká nás vyhlášení výsledků za letošní rok, ve kterém se značce MS KART vedlo skvěle a naše podvozky figurovaly v čele většiny tříd. Velmi nás to těší. Budeme se samozřejmě snažit, abychom pro příští rok připravili pro jezdce, kteří pojedou se značkou MS KART, techniku minimálně tak dobrou jako v letošním roce. Doufáme, že nám k tomu dopomůže také nový podvozek pro nastávající homologační období 2012-2017, MS KART BLUE FALCON, který během testování vykazoval velmi dobré výsledky a který by měl jezdcům přinést ještě více radosti z dosažených výsledků a mnoho příjemných zážitků na trati.

V seriálu Mistrovství České republiky 2011 dosáhly podvozky MS KART suverénně nejlepších výsledků ze všech a rovněž v Karting Cupu a Moravském poháru ( výsledky najdete na stránkách www.kartingcup.cz a www.moravsky-pohar.cz ) byly na nejvyšších příčkách. Chtěli bychom za to všem jezdcům a příznivcům naší značky moc poděkovat !

Z deseti kategorií, z nichž jednou je třída EASSY (zde se smí používat výhradně podvozek Birel), takže v podstatě z devíti kategorií, které byly v tomto roce vypsány jako mistrovské třídy, obsadila značka MS KART celkem 4 první místa, 2 druhá místa a 6 třetích míst, což je skvělý výsledek. Bohužel však při letošním oficiálním vyhlášení výsledků MČR budou, stejně jako v loňském roce, chybět oba vítězové tříd Rotax MAX a Rotax MAX Junior, protože datum pro vyhlášení bylo Autoklubem stanoveno ve stejném termínu, ve kterém se jede světové finále ROTAX, kde budou ti nejlepší z obou tříd Rotax reprezentovat Českou republiku. Škoda ... Tady jsou výsledky letošní sezony:

Bambini :

 1. Běžel Jakub – MS KART

 2. Korený Matěj – TONY KART

 3. Šindelář Jan – MS KART

Kadet :

 1. Simon Karel – MBA

 2. Korený Tomáš – TONY KART

 3. Javůrek Dominik – MS KART

ROK senior :

 1. Minář Emil – MS KART

 2. Halada Roman – TONY KART

 3. Němeček Jiří – TONY KART

V této třídě byl Emil jediným jezdcem na MS KARTU. Vzhledem k jeho přesvědčivým výsledkům je velká škoda, že zde naše značka nemá početnější zastoupení.

ROTAX junior :

 1. Fulín Petr – MS KART

 2. Salva Tomáš – MS KART

 3. Paprskář Daniel – MS KART

Obzvlášť v této kategorii byly k vidění krásné a vyrovnané souboje a třída Junior zaznamenala rovněž i největší nárůst startovního pole z celého seriálu MČR, což svědčí o tom, že začínající i přestupující juniorští jezdci se ubírají tím správným směrem.

ROTAX senior :

 1. Forman Jiří – MS KART

 2. Maxa Radim – INTREPID

 3. Němec Daniel – MS KART

Honda 390 sprint :

 1. Strnadel Vojtěch – INTREPID

 2. Vidršperk Martin – MS KART

 3. Stodůlková Petra – MS KART

Honda 390 endurance :

 1. OK KART MARANELLO – MARANELLO

 2. PRAGA RETRO – INTREPID

 3. Valašský enduro club – MS KART

KZ2 :

 1. Midrla Jan – BIREL

 2. Janouš Adam – INTREPID

 3. Doubek Martin – TONY KART

Petr Běžel s podvozkem MS KART ukončil svou premiérovou sezonu ve třídě KZ2 na celkovém 5. místě, což je pro něho po přestupu z juniorské třídy velmi pěkný výsledek. Petr se v průběhu sezony stále zlepšoval a v posledních dvou závodech MČR obsadil 3. a 2. místo.

KF2 :

 1. Maxa Radim – INTREPID

 2. Kočka Ondřej – MARANELLO

 3. Skula Jiří – INTREPID

V této kategorii nestartoval žádný podvozek MS KART.

Pěkných výsledků dosáhli piloti s našimi podvozky i na mezinárodních závodech. Na Mistrovství Evropy ve třídě KZ1 dojel Holanďan Danny Bleek na 16.místě a na EURO CHALLENGE v kategorii ROTAX MAX obsadil Jirka Forman 12. místo z celkového počtu 138 jezdců, v kategorii ROTAX MAX JUNIOR skončil z 91 startujících Petr Fulín na 21. pozici. Početné zastoupení jezdců z mnoha evropských zemí v seriálu ROTAX EURO CHALLENGE hovoří samo o sobě o tom, že se třída Rotax ubírá tím správným směrem a těší se obrovské popularitě.

Stále ještě otevřené je konečné hodnocení Mistrovství světa U18, protože závěrečný 3. závod odstartuje v italském Sarnu až 7.11.2011. V tomto šampionátu je Petr Běžel na průběžném 14. místě, Jirka Forman na 24. a Gábina Jílková na 25.místě. Držme jim palce, ať jsou jejich konečné výsledky co nejlepší.

Tímto bychom chtěli všem popřát mnoho štěstí a úspěchů a těšíme se na spolupráci v nadcházející sezoně 2012. 

Jiří Kahuda
Šéf závodního týmu MS KART


27. září 2011
Vážený pane Milane Šimáku, Jirko Kahudo a ostatní tvůrci značky MS KART,
 
děkujeme za perfektní podvozek MS KART - RZF29, se kterým jsme vybojovali titul mistra ČR 2011 ve třídě ROK. Kvalita jezdce a podvozku se projeví zejména ve třídě s jednotnými zaplombovanými motory, které mají omezovač otáček. Pro soupeře byla kombinace Emila a podvozku MS KART nedostižná a  ten potvrdil v závěrečném podniku MČR titul Mistra ČR přesvědčivým vítězstvím v kvalifikaci, i v obou bodovaných jízdách. Nezapomenutelným zážitkem z průběhu sezóny také byl první závod MČR v Chebu, kde startoval Emil díky chybě mechanika z konce startovního pole. Druhou jízdu na osychající trati dokonce proměnil v přesvědčivé vítězství s velkým náskokem a celkově dokázal za závodní víkend vyhrát!
 
S pozdravem
Emil Minář sen.
EMHO racing, Cheb

 


20.9.2011, USA
Red Line Oil Karting Championship Round #6 Recap

Round #6 of the Red Line Oil Karting Championship was set to see some fast racing  on the Reverse National track layout.

Senior Rotax

With a strong ten kart field, Senior Rotax produced the most competitive racing from top to bottom.  In qualifying, Niki Luna took the pole ahead of Sean McDonald and an improving Jarrett Lile.  In the first heat, Luna was challenged first by McDonald then by defending champ Carlos Calderon with Calderon overtaking Luna at mid-race.  Near the end, Luna made the pass to take the lead and the win with Calderon and McDonald a half second back, Lile and Brody Zink another half second back.  In the second heat, Luna again took the lead ahead of McDonald with Calderon getting by Lile to take third.  Calderon then got by McDonald, but the two battled hard and which kept Calderon from challenging Luna.  In the end, the results were the same as heat one for the first five places.  In the main, Luna was on pole with Calderon next to him on the front row.  As the field went into turn one, the inside line of Luna, McDonald  and Zink swept into the first three positions with Calderon and Lile hung out to dry on the outside line.  Calderon ended up in fifth and Lile in ninth.  McDonald's race ended on the first lap when a rear wheel came off.  Luna and Zink then opened up a small gap on the field and started their own private battle for the lead.  Right behind the leading duo, the racing got heated with Calderon taking third only to get passed by Andrew Colombini.  On the very next corner, Calderon tried to out brake Colombini causing contact and sending both karts flying off the track.  Matt Meech took over  third with a recovered Lile up to fourth.  Meech then pulled off with a disconnected fuel line and Lile assumed a comfortable third place.  In end, Zink stayed right on Luna's tail, but could not find a place to make a clean pass.  Luna thus came home first, Zink in his first senior class race took second and the fastest lap, Lile in third with his best finish in Senior Rotax,  Josh Feiber fourth and Tazio Otis fifth.


21. 9. 2011
Rotax MAX Euro Challenge Angerville, Francie

V termínu 9.-11. září 2011 se ve francouzském Angerville konal poslední 4. závod ROTAX MAX EURO CHALLENGE. Náš tým se vydal na závodiště již víkend před závodem, abychom otestovali nový rám, který jsme po nasbíraných zkušenostech z tohoto roku zkonstruovali. Po sobotním testování všichni jezdci upřednostnili pro závod nový rám, protože vykazoval lepší jízdní vlastnosti. Velice nás to potěšilo.

Podle kvality a množství přihlášených jezdců bylo jasné, že popularita ROTAXU ve světě stále stoupá, o tom svědčí i vyrovnanost a minimální bodové rozdíly v závěrečném hodnocení. I u nás v České republice se ROTAXU velice daří a je stále oblíbenější, což dokazuje fakt, že se v letošním roce zúčastnilo seriálu Rotax Euro Challenge 10 českých jezdců ve třídách Junior a Senior a startovního pole v Rotax Max Challenge ČR se rozrostlo, a to především ve třídě Junior. Kategorie Rotax MAX Junior je ( při malém zájmu jezdců o třídu KF3 ) v českém kartingu momentálně jedinou třídou, kam je možný postup jezdců z dětských tříd a je vidět, že je to super průprava pro další evropské úspěchy. Největší výhodou je, že se zde, na rozdíl od jiných juniorských kategorií, jede na identických podvozcích jako ve třídách KF3, KF2 a KF1.

I ve Francii jel náš závodní tým stále ve stejném složení: Jiří Forman, Kateřina Žůrková a Vladislav Kurakin (RU) ve třídě Senior a Petr Fulín ve třídě Junior. Dále se zúčastnili z České republiky Pavel Srdínko ( Birel ) – Junior a Marek Hronovský ( Intrepid ) – Senior.

Od středy do pátku do oběda probíhaly volné tréninky a odpoledne se jel měřený trénink. Tam zajel skvěle Jirka Forman, který obsadil 9. místo, dále Vladislav Kurakin 18. místo, Katka Žůrková 39. místo v Seniorech a Petr Fulín 20. místo v kategorii Junior. Potom byli jezdci rozděleni do skupin a začali vyřazovací rozjížďky, kde se i nadále nejlépe vedlo Jirkovi Formanovi, který obsadil 5.,18. a 6. místo, celkem 13. do finále, dále Vladislav Kurakin 16.,13. a 7. místo, celkem 25. místo do finále a Katka Žůrková 19., 17. a 22. celkem 39. místo, což znamenalo opravnou jízdu. Nedělní jízdy se jely na vodě a Katka z opravné jízdy nepostoupila.

Petr Fulín měl tentokrát smolný víkend: po 20. místě v měřeném tréninku a výsledcích v rozjížďkách 14., 10. a vyloučen musel jet opravnou jízdu. Tu odjezdil celou na vedoucí pozic, avšak v posledním kole vypadl pro poruchu motoru a do finále nepostoupil.

Všechny jízdy v neděli probíhaly na vodě, v předfinále se našim jezdcům nedařilo a jak Jirka tak Láďa se propadali dozadu. Skončili na 24. a 31. místě. Ve finále už to bylo o něčem jiném a oba naši zástupci se probíjeli dopředu, nakonec Jirka dojel na 9. místě a Láďa jako 18.

Naše technika po celou dobu fungovala velice dobře a podvozky MS KART obstály i ve velmi silné konkurenci. V celkovém hodnocení seriálu Rotax Euro Challenge 2011 skončil Jirka Forman na 12. místě - scházely mu pouze 2 body na 10. místo a 6 bodů na 6. místo). V tak velké konkurenci je to super výsledek a malá bodová ztráta vypovídá o velké vyrovnanosti celého seriálu. Ladislav Kurakin skončil celkově na 54. místě a Petr Fulín na pěkném 21. místě v kategorii Junior.

Tímto bych chtěl poděkovat všem jezdcům za dosažené výsledky a mechanikům za velmi dobře odvedenou práci. Již nyní se těšíme na příští sezonu RGMMC a budeme chtít naše výsledky samozřejmě ještě vylepšit.

Jirka Kahuda

Šéf závodního týmu MS KART

 


30.8.2011
2. závod Mistrovství světa „U18“ CIK-FIA v Essay / Francie

Ve dnech 26. - 28. 8. 2011 se ve francouzském Essay jel druhý závod Mistrovství světa U18. Naše značka MS KART zde byla zastoupena v plném počtu 6ti jezdců: Jiří Forman, Petr Běžel, Gabriela Jílková a Bára Štěpánová z České republiky, Evgeny Shershun z Ruska a Magnus Ruud Kjaer z Dánska.

V sobotu dopoledne zajel z našich jezdců v měřeném tréninku nejlépe Jirka Forman - mezi 74 startujícími obsadil celkově 10. místo. Jako 13. skončil Petr Běžel, 18. místo obsadila Gabriela Jílková, Magnus Ruud Kjaer dojel 33., Barbora Štěpánová 65. a Evgeny Shershun 67. Nejrychlejší čas měl Holanďan Dave Blom.

Závod pokračoval bodovacími jízdami, ve kterých po součtu všech výsledků nejlépe dopadla Gabriela Jílková. Umístila se celkově na 12. pozici poté, co v jednotlivých jízdách skončila na 4., 5., 9 a 6. místě. Náš velký favorit Jirka Forman byl velmi rychlý, ale doplatil na nepovedenou první jízdu a celkově obsadil až 16. místo. V jednotlivých rozjížďkách zajel takto: 25, 2, 3, 3. Na 19. místě skončil Petr Běžel. I on překvapil velmi pěknými výsledky, ale stejně jako Jirkovi se mu nezdařila první kvalifikace: 25, 2, 4, 4. Na celkovém 45. místě se umístil Magnus Ruud Kjaer, 59. dojel Evgeny Shershun a Barbora Štěpánová skončila jako 66. Do semifinále postoupili Jílková, Forman a Běžel.

V semifinálové jízdě Jirka Forman dobře odstartoval a jel na dobré pozici, následně byl brutálním způsobem sestřelený německým jezdcem jedoucím několik metrů za ním. Celý incident byl velmi ošklivý a Jirka byl moc rád, že z něj vyvázl bez zranění. Ve finále však musel startovat ze zadních pozic. Hned po startu došlo na rovince k hromadné kolizi, které se Jirka snažil vyhnout, ale při průjezdu úzkým místem zavadil zadním kolem o soupeře a ohnul si zadní osu. Tím pro něj finále skončilo.

Nejlépe z našich dopadla Gabriela Jílková, která nakonec ve finále vybojovala 16. místo. Ale ani ona to neměla jednoduché. Po kolizi na startu si spolu s Petrem Běželem vedla vcelku dobře. Petr Běžel se probojoval dokonce až na 12. místo a Gabriela Jílková byla hned za ním. Těsně po polovině závodu se ale oba propadli až na konec závodního pole. Poté se zase oba dotáhli na místa kolem 16. pozice. V posledním kole se Petr opět propadl dozadu a skončil nakonec na 21. příčce. Na své vybojované pozici zůstala pouze Gabriela.

Vítězem se stal francouzský jezdec Anthoine Hubert.

Kompletní výsledky ke stažení zde >>

 


23.8.2011
Mezinárodní mistrovství České republiky - Sosnová u České Lípy, 20.-21.8.2011

V pořadí již 6. a předposlední závod letošní sezony MČR v motokárách se konal o uplynulém víkendu na trati v České Lípě. V pátečním deštivém počasí se nikomu na dráhu moc nechtělo, teprve večer trať oschla a tréninky se mohly jet na suchých pneumatikách. Nepříznivé počasí způsobilo velké problémy především pořadatelům, protože v pátek odpoledne se část okruhu musela uzavřít. V sobotu se podnebí již umoudřilo a mohlo se trénovat naplno. Výsledky závodního víkendu jsou následující: 

Ve třídě BAMBINI zvítězil Jakub Běžel a obhájil titul Mistra České republiky již nyní 1 závod před koncem sezony. Blahopřejeme !

1. místo Jakub Běžel / MS KART
5. místo Jan Šindelář / MS KART
6. místo Jan Maleček / MS KART
8. místo Marek Mizera / MS KART

Měřený trénink: >>>
1.bodovaná jízda >>>
2.bodovaná jízda >>>
Celkové výsledky: >>>

Ve třídě KADET obsadil Dominik Javůrek 4. a 3. místo a celkově skončil 3. 

3. místo Dominik Javůrek / MS KART

Měřený trénink: >>>
1.bodovaná jízda >>>
2.bodovaná jízda >>>
Celkové výsledky: >>>

Třída ROTAX MAX přinesla zajímavé souboje. Nakonec si pro 1. místo dojel Jiří Forman a zajistil si tím již teď titul Mistra ČR 2011 ! Skvělý výsledek, gratulujeme !

1. místo Jiří Forman / MS KART
2. místo Daniel Němec / MS KART

Měřený trénink: >>>
1.bodovaná jízda >>>
2.bodovaná jízda >>>
Celkové výsledky: >>>

Třída ROTAX MAX Junior se po pěkném výkonu nakonec stala kořistí Daniela Paprskáře.

1. místo Daniel Paprskář / MS KART
2. místo Petr Fulín /  MS KART
4. místo Tomáš Salva / MS KART

Měřený trénink: >>>
1.bodovaná jízda >>>
2.bodovaná jízda >>>
Celkové výsledky: >>>

Ve třídě ROK se opět dařilo Emilu Minářovi – skončil jako druhý.

2. místo Emil Minář / MS KART

Měřený trénink: >>>
1.bodovaná jízda >>>
2.bodovaná jízda >>>
Celkové výsledky: >>>

Ve třídě HONDA jela velice pěkně Petra Stodůlková a dojela si pro 2. místo.

2. místo Petra Stodůlková / MS KART
4. místo Martin Vidršperk / MS KART

Měřený trénink: >>>
1.bodovaná jízda >>>
2.bodovaná jízda >>>
Celkové výsledky: >>>

Velkou radost nám udělal ve třídě KZ2 Petr Běžel, který se letos poprvé dostal na stupně vítězů:

3. místo Petr Běžel / MS KART

Měřený trénink: >>>
1.bodovaná jízda >>>
2.bodovaná jízda >>>
Celkové výsledky: >>>

Tímto bych chtěl za firmu MS KART všem jezdcům a týmům poděkovat za dosažené výsledky a popřát jim hodně štěstí v posledním závodě MČR 2011, který se pojede ve dnech 24. - 25. září ve Vysokém Mýtě.

Jirka Kahuda

Šéf závodního týmu MS KART

Záznam závodu MČR v Sosnové z ČT >>>


16.8.2011, Canada

Hi Milan and Milena,

Just a quick email to let you know that MS Kart is the Canadian Rotax DD2 Masters Champion !  

A complete press release will be prepared and sent to you by Wednesday of this week.

The kart was excellent to drive and has of course raised a lot of questions as to the origines of the kart. Great job on the assembly of the kart and I will speak to soon...

 

Best regards,

David Ivichek
Adrenaline Karting

undefined

 


 

16.8.2011, UK

Hi Milena,

These pictures are from 2011 Kartmania Honda Challenge at Rowrah. Kart 43 Steven Welsh MS Lucas Racing won 2 heats and the Final with a 2nd in the outstanding heat. Although provisional, we believe that this means that he has secured the Championship with one round still to go.

Howard Lucas has continued with his winning ways even though the opposition was closer this round than they have been in the past.

The 7 karts of Michael Kew and Adam Saunders posting fastest laps in the heats. However, in the Final 4 of the top 5 karts were MS.

There are some video of Ht 1 where 43 came from the back to 2nd And the Final 2011 Kartmania Honda Challenge Rowrah 14 Aug Final

 2011 Kartmania Honda Challenge Rowrah 14 Aug Ht 1

 

Regards,
Howard
Lucas Racing, UK

 


15.8.2011, Sweden

Hello Milena,

We had a race the past weekend and it went really good.

It was on my home track, I won the time practice, second in the first qualifying heat and I won the other. Won the prefinal and the final :-)

The chassi MS KART RZF29/KZ works perfect, I have no complaint about it. 

Best regards,
Filip Gudmundsson

  


10.8.2011
Mistrovství  Evropy Superkartů CIK-FIA,  5.-7.8.2011 Assen / Holandsko

Třetí a poslední závod seriálu Mistrovství Evropy Superkartů se jel ve dnech 5. – 7. srpna 2011 v holandském Assenu. Tento závod byl jedním z bodů bohatého programu závodního víkendu Gamma Racing Day a na tribunách ho sledovalo více než 100.000 diváků ! Panovala zde opravdu fantastiká atmosféra. 

Průběh celého závodu se vyznačoval velmi rychlými časy v jednotlivých kvalifikacích i v obou finálových jízdách. Náš tým měl na startu oba dva tovární jezdce – Adama Kouta, který byl po dvou předcházejících závodech ME na 6. místě v průběžném hodnocení, a Marka Laineho z Finska. Oba dva samozřejmě s technikou MS Kart / VM. Startovní pole čítalo celkem 40 jezdců, 9 z nich startovalo s podvozkem MS KART. Pro Adama jsme měli připravený motor VM s novými válci a novou klikovou hřídelí, který po prvních testech na brzdě vykazoval velmi dobrý výkon - měl o 4 koně víc než dosavadní motor ! Bohužel právě tento motor se stal zdrojem četných problémů a nepodařilo se nám ho naladit. Neustále jsme se potýkali s velkými detonacemi. Adam nedokončil volný trénink ani první kvalifikaci. Ve druhé kvalifikaci jsme museli nasadit náš doposud používaný motor a Adam zajel 5. nejrychlejší čas. Bohužel se ve druhé kvalifikaci jely časy zhruba o 1,5 vteřiny pomalejší než předchozí den a tak tento čas stačil celkově jen na 12. místo. Avšak, po všech problémech, se kterými jsme se dosud potýkali, jsme byli spokojeni. Marko Laine obsadil 23. místo. Z jezdců na podvozcích MS Kart se v kvalifikaci nejlépe dařilo Peteru Elkmannovi (MS Kart/ DEA), který zajel 10. nejrychlejší čas. Zůstal však daleko za očekáváním, protože chtěl v tomto závodě útočit na nejvyšší příčky.   V prvním závodě se mu to podařilo a po skvělém výkonu se z 10. pozice na startu propracoval na 3. místo ! Adam vypadl jako desátý 4 kola před cílem pro poruchu motoru a Marko Laine dokončil první finále na 19. příčce. Jako 24. projel cílem Mark Verhaar (MS Kart / VM) z holandské stáje Jana Cramera. 

Výsledky 1. závodu:

zde >>

Druhý závod byl ve znamení bitvy o titul Mistra Evropy mezi Emmanuelem Vinnualesem z Francie, který zvítězil v prvním finále, a Angličanem Gavinem Bennettem. Mistrem Evropy 2011 se stal Vinnuales, který taktickou jízdou v závěru závodu předjel Bennetta a s přehledem zvítězil. Skvěle jel opět Peter Elkmann, avšak musel odstoupit ze 3. místa pro potíže s motorem DEA, se kterými se potýkal po celou dobu šampionátu. 

Před startem druhého závodu spadlo pár kapek deště a trať v prvních dvou kolech nebyla úplně suchá. Toho využil Adam Kout a v prvním kole se propracoval na 6. pozici. Bohužel jeho motor po problémech v prvním finále už nepodával maximální výkon a Adam se s postupně propadl až na 11. místo. Byla to škoda, protože do celkového hodnocení šampionátu byl každý bod dobrý. Nakonec mu to vyneslo velmi pěkné 9. místo v celkovém hodnocení seriálu ME. Na 13. a 14. místě skončili jezdci na MS Kartu z holandské stáje Jana Cramera Romano de Ruit a Priscilla Speelmann, oba dva s motorem VM. Marko Laine skončil 18. a Thomas Urhofer z Rakouska, jedoucí rovněž na MS, obsadil 21. příčku.

Výsledky 2. závodu:

zde >>

Konečné výsledky ME 2011:

zde >>

V letošním roce bude náš tým MS Superkart startovat ještě v jednom závodě a to 22. října opět v Assenu. Bude to poslední závod Seriálu ISS (International Superkart Series ) a Adam Kout i Marko Laine budou bojovat o umístění v celkovém pořadí tohoto mistrovství. Marko je nyní v průběžném pořadí na 2. pozici a Adam na 4. 

Všichni s napětím očekáváme nový motor od firmy VM, se kterým bychom příští rok měli být schopni jet na úplné špičce v Mistrovství Evropy. 

Milan Šimák

Šéf týmu MS Superkart


8.8.2011, Singapore
Hi Milena,
 
attached I send some photos of our partecipation on our recent race in Singapore Karting Championship 2011Round 3. Hope you could update on your website. Our team got 6th and 7th place in this race, hope to get better results in the comming Round 4.
 
Best Regards,
Peter
 

18.7.2011, Sweden

 
Filip Gudmundsson (MS KART/TM) won the Swedish Championship on 16.7.2011 and became the Swedish Champion 2011 in KZ2  !!!
The driver Anton Kristiansson on MS KART is 2nd in the Swedish Championship 2011 in KF3 !
 
Regards,
Stefan Malm
MALM RACING Sweden
 
Dear Milena, 
I won the swedish Championship with no problem. We hade two time practice the first one i qualified 8 and the second i was in the leeding until the last lap then one was faster than me, And in the second group it was much dryer on the track han two was faster than in my group. So i was 4. 
I started second i al the heats and came out first al the time. except one but after 3 corners i was first :)
I won the three qualifying heats, the prefinal went so good so I could let go of the seven last lap of 20. The final was nearly the same as the prefinal.
It was 51 drivers and al the best swedish drivers were there.

Best regards.
Filip

 
 

7.7.2011, France

MS KART won the 24 hours race in Le Mans !

Hello karters,

well, excellent trip to Le Mans last weekend for the high-light of our karting year - the 24-hour race at the "Circuit Alain Prost" Howard's team won - you have to be called "Steven" to race or crew on that team...... Alpha/AJB were second, also on an MS chassis and were challenging kart 43 very hard until they lost a chain and dropped back. Racing for Holland were third on a kart and kit they rented from Howard !

Autotec were fourth - Jamie, Lee and the two Joe's run by Jeff Johnson.

Fifth place and first in Clubman were GKD-Balmforth, run by Mike Thoms, doing his Ross Brawn impressions on the pit-wall, drivers were three youngsters, (Mark Brown and Tim Oliver who race at Warden Law, Howard's son Connor), and one old codger - we should run a "Seniors" team next year !

Sixth was the "Offline" team, who ran as "Snatch" last year, another kart rented from Howard !  Stretton were 7th, another MS team.

Tom and Mick McDonald were 8th, with Karl North from SAS and Sam Tugwell on the team, great recovery after a challenging start !

Other teams from Three Sisters included Format - Dave Heath, racing with Brian from Pitlane 2000 and Rhauri and Mark from "Controlled" and Blackflea - Tony and Tibbsy drafting in Rob Quinn from Roch Valley and Mark from SAS.

Jim White has posted some pictures on-line at >>>

Final results are still up at >>>  at the moment.

Don't forget next race at Wigan on Tuesday 19th, on the full circuit again. British GP this weekend, let's hope McLaren can find a bit of pace to challenge the Red Bulls !  a wet race might give Lewis and Jenson a chance !!

Dave
Lucas Racing, UK 


24.6.2011
Jan Kopecký, pilot továrního Rally týmu Škoda Motorsport, testuje na motokáře MS KART

Známý český automobilový závodník a v současné době v pořadí druhý jezdec v průběžném hodnocení IRC (Intercontinental Rally Challenge) Jan Kopecký se ve volných chvílích vrací k motokárám – disciplíně motorsportu, kde v dětství začínal svoji závodní kariéru. A zvolil si ryze českou techniku: podvozek MS KART RZF29/KZ s motorem VM 125 ccm.

I jeho otec a manager týmu Škoda Motorsport Josef Kopecký se po letech opět posadil do motokáry a zavzpomínal na dobu svého úspěšného závodění v kartingu. 


23.6.2011, UK
Hi Milena,
MS Karts continued their success in the British National Championship for Prokarts called Kartmania Honda Challenge. This was a 2 day meeting in Wales at Llandow near Cardiff and MS in the guise of Lucas Racing won all three heats and finals both days. 
 
Round 3 
1st heat             44 Steve Lyall
2nd heat             44 Steve Lyall
3rd heat             1   Andy Johnson                
Final                 43 Steve Welsh
 
Round 4   
1st heat             43 Steve Welsh
2nd heat             43 Steve Welsh   
3rd heat             44 Steve Lyall              
Final                 43 Steve Welsh
 
43 Steve Welsh now has a significant lead to take into the final 3 rounds of the Championship.
 
Regards,
Howard Lucas

20.6.2011
Utah – USA
 
Hello Milena, 
This past week we were at Miller Motorsports Park in Salt Lake City, Utah.  The venue for the upcoming 2011 USA Rotax Grand Nationals in July.
  
After assembling the new Super Cadet for our new MiniMax customer, Michael Avasino, we made the 1000km road trip out to Utah for closed testing on Thursday, followed by open testing sessions on the Friday.  I am happy to report that the Super Cadet chassis produced competitive times straight out of the box. Our JuniorMax driver Brody Zink tested his RZF 29 on the Thursday where his fastest time was 4 tenths quicker than his competition. We were very pleased with the race pace of both karts.
Friday's practice day was difficult because of the heat and high altitude conditions, we had problems with tuning the engines throughout the day and therefore our times did not improve while our competitors figured it out and went faster.
Saturday was race day and again the weather and ever changing air quality was proving a challenge to the tuners. Avasino's MiniMax qualified in the top ten and raced in the prefinal without problems, finishing where he started. The main for Avasino was not as good as his engine developed a running problem and failed to finish the race.
Brody's warm up session was spent fine tuning the carburettor, turning competitive times that made us feel good for qualifying.  Brody went into the qualifying session, posting his pole position time on lap 4.  Sitting out the remainder of the session, the closest any other driver got was 3 tenths behind the RZF 29.
In the pre-final, Brody led the opening lap, but could not hold off the hard charging Dalton Sargeant that passed and led the race to the end with Brody pressuring the Tony Kart pilot all the way to the chequered flag.
For the main, Brody started off pole but got shuffled back to 6th position at the first corner. From here Brody raced back to a 2nd place finish with clearly a very fast kart. 
 
This race had all of the major kart manufacturers race teams present. We were very pleased with our results and indicates that the MS Kart will be a strong contender for the Grand Nationals next month.
 
Thank you to all of the team at the MS Kart factory.
 
Regards,
Greg Zink

MS Kart USA 


17.6.2011, Austria

Hallo Milena,

ich schicke dir nun ein paar Informationen und Fotos zu unserer neuen Serie.

Nachdem die Kart Division 10 Jahre immer mit teameigenen MS Karts Rennen veranstaltet hat haben wir heuer unser komplettes System geändern und fahren die heurige Meisterschaft ausschliesslich mit Leihkarts. Bei den Leihkarts handelt es sich natürlich um MS Karts, wobei das ürsprüngliche 2004er Modell von Milan Simak weiterentwickelt wurde. Nach ca.
30 Änderungen haben wir nun ein wirklich sensationelles Kart, welches nicht nur Optisch absolut gelungen ist, sondern auch fahrtechnisch von allen Fahrern gelobt wurde.
Bei der Motorisierung(Honda 390) sind wir von 20 PS auf originale 13 PS zurückgegangen, wobei allerdings der Fahrspass weiterhin sehr groß ist.
Während eines Veranstaltungswochenendes werden auch die Karts immer wieder neu verlost, damit auch hier Fairness herrscht. Damit die Teams jedoch Sponsoren präsentieren können, hat jedes Team seine eigene Abdeckung, welche bei jedem Kartwechsel ohne Werkzeug getauscht werden kann.

Gefahren wird heuer nur mehr in Österreich und da ausschliesslich in
Fahrtechnikzentren vom ÖAMTC.

Termine:

30.04. - 01.05.2011  FTZ Teesdorf / NÖ  Sprint /
Short Race
04.06. - 05.06.2011  FTZ Mölbling / Ktn. Sprint /
Short Race  
09.07. - 10.07.2011  FTZ Kalwang / Stmk. Sprint /
Short Race 
12.08. - 13.08.2011 FTZ Lebring / Stmk.   24
Stundenrennen
17.09. - 18.09.2011   FTZ Teesdorf / NÖ   Sprint /
Short Race

LG,
Martin Müllner
KART DIVISION

Více informací na http://www.kd2000.at 


 

13.6.2011

2. závod Mistrovství Evropy CIK-FIA Superkartů v Mostě

Ve dnech 10.-12. června 2011 se na autodromu v Mostě jel 2. závod  třídílného seriálu Mistrovství Evropy Superkartů CIK-FIA. Všechny volné tréninky jakož i kvalifikace a 2 finálové jízdy probíhaly na suché trati. Občasné dešťové přeháňky se Superkartům vyhýbaly.

Náš tovární tým měl na startu 2 jezdce – Adama Kouta z České republiky a Fina Marka Laineho. Na podvozcích MS KART pak startovali ještě další 4 piloti: Peter Elkmann z Německa, Priscilla Speelman a Mark Verhaar z Holandska a Rakušan Thomas Urhofer. V 33 členém poli to bylo docela slušné zastoupení značky MS.

V kvalifikačním tréninku skončil Peter Elkmann na 5., Adam Kout na 14. a Marko Laine na 21. místě. Thomas Urhofer byl 22., Mark Verhaar 23. a Priscilla Speelman 25.

První závod v sobotu odpoledne se nevydařil Peteru Elkmannovi, který měl potíže s nastavením karburátorů a nakonec ze středu pole odstoupil. Výborně jel Adam Kout, který se propracoval až na 7. místo. Pak ale na chvilku přestal pracovat jeden válec na jeho motoru VM a Adam se propadl zpět na osmičku. V závěru závodu se ještě pokusil zaútočit na před ním jedoucího sedmého Malcoma Crowa, ale už ho nestačil předjet. První finále tedy Adam dokončil jako 8.

Pořadí v 1. finálové jízdě:

 1. Gavin Bennet/GBR, Anderson/DEA

 2. Marcel Maasmann/NLD, Anderson/FPE

 3. Emmanuel Vinuales/FRA, Anderson/DEA

 4. Carl Hulme/GBR, Anderson/FPE

 5. Laurent Marchandise/FRA, PVP/FPE

 6. Daniel Hentschel/DEU, Anderson/DEA

 7. Malcolm Crowe/GBR, Anderson/DEA

 8. Adam Kout/CZE, MS KART/VM

 9. Vesa Lehtinen/FIN, Anderson/FPE

 10. Erik Maria Gjertsen /NOR, PVP/PVP

Nedělní 2. závod vyšel značce MS KART super. Vyhrál Peter Elkmann (MS KART/DEA), 6. byl Adam Kout (MS/VM) a 10. Marko Laine (MS/VM).

Pořadí v cíli 2. závodu bylo:

 1. Peter Elkmann/DEU, MS KART/DEA

 2. Daniel Hentschel/DEU, Anderson/DEA

 3. Gavin Bennet/GBR, Anderson/DEA

 4. Marcel Maasmann/NLD, Anderson/FPE

 5. Emmanuel Vinuales/FRA, Anderson/DEA

 6. Adam Kout/CZE, MS KART/VM

 7. Jürgen Reinke/DEU, Anderson/DEA

 8. Paul Kennings/GBR, Anderson/FPE

 9. David Harvey/GBR, Anderson/FPE

 10. Marko Laine/FIN, MS KART/VM

 

V průběžném pořadí seriálu ME je po 2 závodech Adam Kout na 6. místě, Peter Elkmann na 8. místě, Priscilla Speelman na 16. a Marko Laine na 20. místě.

Kompletní výsledky ke stažení zde:

1. závod >>

2. závod >>

Průběžné pořadí >>

Poslední závod třídílného Mistrovství Evropy Superkartů se pojede 6. a 7. srpna v holandském Assenu.

 

 


8.6.2011
International Superkart Series – Assen / Holandsko

Na startu 3. závodu holandského seriálu ISS bylo o uplynulém víkendu 20 jezdců. Adam Kout, který i zde reprezentoval spolu s Markem Lainem z Finska náš tovární tým MS KART, nastoupil na start jako vedoucí jezdec průběžné klasifikace tohoto seriálu a svoji vedoucí pozici potvrdil jasně nejrychlejším časem v první kvalifikaci, kdy na starých pneumatikách zajel o více než jednu vteřinu rychlejší čas než Priscilla Speelmann na druhém místě a Marko Laine na místě třetím. První kvalifikace se však nezúčastnil jeden z favoritů závodu – Němec Jürgen Reinke, který byl nakonec ve druhém kvalifikačním tréninku jakož i celkově nejrychlejší před Adamem na druhé a Priscillou na třetí pozici. Čtvrtý byl Nor Gjertsen a pátý Marko Laine. Náš tým ve 2. kvalifikačním tréninku již nechtěl investovat do nové sady pneumatik a Adamovi stačily ojeté gumy jen na druhé místo a čas o 0,7 sekundy pomalejší než zajel Reinke.

V sobotním 1. závodě Adam bohužel odstartoval až jako pátý. Starty se superkartem mu stále dělají problémy, přestože ve formulích byly jeho doménou … Hned do druhého kola ale vjížděl už jako druhý a vzápětí předjel i vedoucího Reinkeho. Pak si asi třikrát vzájemně vyměnili vedoucí pozici a asi od poloviny závodu Adam Reinkemu poodjel a s malým náskokem zvítězil. Bylo to poprvé, kdy Reinkeho s motorem značky DEA porazil v přímém souboji. Velkou zásluhu na tom měl i Adamův nově naladěný motor VM, kterému jsme před závodem přidali nějakého toho koně a bylo to znát. Za druhým Reinkem dojela jako třetí Priscilla Speelmann a čtvrtý byl Marko Laine, který předjel Gjertsena a uhájil čtvrtou příčku.

Pořadí 1. závodu:

 1. Adam Kout MS/VM

 2. Jürgen Reinke Anderson / DEA

 3. Priscilla Speelman MS/VM

 4. Marko Laine MS/VM

 5. 5. Erik Martin Gjertsen PVP/PVP

2. závod se jel v neděli ráno. Když se jezdci řadili v přípravném prostoru, začalo trochu pršet. Spadlo sice jen pár kaek, ale stačilo to na to, aby trať byla kluzká. Na startu chyběl druhý muž z prvního finále Reinke – měl technické potíže. Nakonec stroj opravil, doháněl startovní pole v zahřívacím kole, ale už se nestihl zařadit do první řady. Odstartoval z poloviny startovního pole. Nejlépe se start povedl Noru Gjertsenovi, za ním byl na druhém místě Adam Kout. Adamovi stačily 2 zatáčky, aby Nora předjel a pak už si jel svůj závod - vypracoval si až 30 vteřinový náskok. Za ním se odehrával boj o druhé až páté místo. Skupinu vedla Priscilla Speelmann před Markem Verhaarem, Markem Lainem a Erikem Gjertsenem. Trat´pomalu osychala, Marko Laine se probojoval na druhé místo a vytvořil si menší náskok. Dvě kola před cílem odstoupil ze suverénní první pozice Adam Kout pro poruchu vodního čerpadla. Poté, co Adam ve druhém finále předváděl perfektní výkon, byl pro nás takovýto konec závodu trpkým zklamáním. Ztrátou 25 bodů za první místo tak Adam přišel o první pozici v průběžném pořadí šampionátu ISS. Marko Laine, který byl po výpadku Adama ve vedení, měl v posledním kole kolizi s jezdcem jedoucím o kolo zpět, vyjel mimo trať a propadl se. Velké drama se událo na cílové čáře: v posledním kole se ujal vedení Jürgen Reinke, který se během závodu postupně propracovával ze zadních pozic a v posledních kolech byl na již zcela suché trati velmi rychlý. Ale za ním jedoucí Priscilla Speelmann zabojovala a v poslední šikaně ho předjela. Zvítězila velmi těsně, jen o několik centimetrů. Marko Laine dojel jako třetí.

Pořadí v cíli 2. závodu:

 1. Priscilla Speelman MS/VM

 2. Jürgen Reinke Anderson / DEA

 3. Marko Laine MS/VM

 4. Erik Martin Gjertsen PVP/PVP

 5. Mark Verhaar MS/VM

Kompletní výsledky k nahlédnutí zde >>

Oba dva závody tedy vyhráli jezdci s podvozky MS KART a motory VM. V obou závodech patřilo i 3.

místo na stupních vítězů značkám MS KART a VM, což je pro nás velký úspěch.

Dalším závodem Superkartů bude 2. podnik Mistrovství Evropy CIK-FIA, který se jede již tento víkend 11.-12.6. u nás v ČR na autodromu v Mostě.

Milan Šimák
MS SUPERKART Racing Team

 

8.6.2011
Sweden
 
Hi,
good news from the north of Sweden and North Cup Serie:
2 races and 2 victories for Gustav Bergh from Kartson Racing Team with MS Kart RZF29/KZ and TM KZ10.
 
Regards,
Bengt Åke
KARTSON 

3.6.2011, UK
Press release – Karting magazine – June 2011
European Prokart Endurance Championship (EPEC), Round 1 + Round 2

31.5.2011
Oregon Rotax Race, USA
 
Ahoj Mileno,
 
máme za sebou úspěšný závod minulý víkend s podvozkem RZF29.
První závod "I-5 Corridor Rotax Series" se jel minulý víkend v Portlandu v Oregonu. Tato trať je považována za nejvíc technicky náročnou trať na západním pobřeží.
Ještě nikdy předtím jsme na této trati nejeli a Brodymu se už po krátkém testování podařilo kvalifikovat na druhé místo. Byl to skvělý výsledek, ale o to lepší bylo, když v pátek vedl celý první závod od startu do cíle a dominantním způsobem si s novým podvozkem dojel pro první vítězství !
V sobotním závodě jsme výsledek nezopakovali, protože Brodyho motokára se v první zatáčce dostala do kolize a on se propadl až na 8. místo. Během 21 kol se mu podařilo předjet zpět na 4. místo v cíli. V neděli Brody vylétl z trati ve vysoké rychlosti a během tréninku trefil špinavý násep. Došlo k značnému poškození a ohnutí rámu, který jsme museli narovnat na rovnacím stole. Opravu jsme dokončili na poslední chvíli, takže jsme ještě stihli kvalifikaci, kde Brody dosáhl 4. pozice na startu.
Horký závod začal opět s problémy v první zatáčce, takže se Brody v závodním poli propadl. Nebylo snadné se během 12 kol dostat zpět na čtvrté místo, na kterém nakonec přejel přes cílovou čáru.
V poledním závodě měl Brody skvělý start a jezdil po celou dobu jako třetí. Bohužel jsme se potýkali s problémy s karburátorem, které způsobily, že na hlavní rovině měla kára malou rychlost. Tento problém byl nakonec důvodem proč byl Brody koncem závodu předjet a propadl se na 4. místo.
 
Přestože jsme doufali, že dosáhneme vícekrát na stupně vítězů, byli jsme s výsledky v Oregonu velmi spokojeni.
V závodním poli plně obsazeném podvozky Kosmic a TonyKart ukázal náš MS Kart RZF 29, že je schopný tyto konkurenty porazit a vzbudil velký zájem mezi ostatními týmy a piloty.
 
Už se nemůžeme dočkat, až pojedeme na další závod a pojedeme s touto károu.
 
Děkujeme všem ve firmě MS Kart.
S pozdravem,
 
Greg Zink 

30.5.2011
UK, Round 3 EPEC
 
Hi Milena,
we had round 3 of the EPEC (Europena Prokart Endurance Challenge) at Teeside on May 29. We won from just over one lap down to win by 15 sec. Fantastic race !
 
Regards,
Howard  
LUCAS RACING 
 
 

17.5.2011
Magny Cours / Francie

Seriál 6 závodů Mistrovství Evropy CIK/FIA Superkartů 2011 byl minulý víkend zahájen dvěma závody ve francouzském Magny Cours. Velmi úspěšně vstoupil do seriálu náš závodní tým MS KART. Adam Kout obsadil v prvním závodě 7. místo a ve druhém skončil 8. Pro začátek je to výborný výsledek, protože okruh v Magny Cours je velmi rychlý – je to „motorová“ trať, což představuje výhodu pro některé konkurenční piloty, kteří disponují velmi výkonnými motory. Druhý jezdec našeho továrního týmu Marko Laine z Finska skončil v prvním závodě na 17. místě a v druhém závodě vypadl v posledním kole z 18. pozice pro poruchu chlazení motoru. Výborně si s technikou MS KART/VM vedla i Priscilla Speelmann z Holandska, která oba dva závody dokončila jako 11. Velké problémy a smůla provázely nejrychlejšího muže závodu, německého pilota Petera Elkmanna s podvozkem MS KART a motorem DEA. Kvůli problémům s novým motorem zajel Peter až 22. čas v kvalifikaci. Z 22. pozice na startu se však bravurní jízdou propracoval v obou závodech až na čtvrté místo a jezdil v těsném kontaktu s vedoucí trojkou. Po skončení 1. finálové jízdy byl však po převážení ze 4. místa diskvalifikován – chyběl mu 1 kilogram do předepsané hmotnosti. Ve druhém finále se mu v posledním kole zasekl plyn a Peter ze čtvrté pozice vylétl z tratě. Z Magny Cours tedy bohužel odjel bez bodu do celkového hodnocení….

Z celkového počtu 44 jezdců startovalo 9 s podvozkem MS KART a 6 s motorem VM.

Další 2 závody Mistrovství Evropy Superkartů se pojedou 11. - 12. června v České republice na okruhu v Mostě.

Výsledky 1. závodu:

Výsledky 2. závodu:

Průběžné pořadí po 2 závodech:


16.5.2011 
Sweden
 
Hi Milena,
 
This weekend we were at our first race here in the north of Sweden. Jonathan and Rasmus were competing and Jonathan was in the 3:rd place totally and was 1:st in  one race and Rasmus was 10:th totally and number 3 in one race.
In KZ2 was it 5 MS kart chassis and the best result was for Tony Rudolfsson who get 3:rd totally and was 1:st in  one race. I has bought Filip Gudmundssons last year kart.
A very good beginning for the season J
I send o photo with Rasmus, Jonathan And William who drive with Rasmus last year mini
 
Regards,
Lennart Landström
LET GO AB 
 

10.5.2011
Mistrovství České Republiky / Vysoké Mýto 7.5.2011 – 8.5.2011 - 2. závod sezony

Výsledky jezdců s podvozky MS KART na prvních pěti místech:

ROTAX MAX – 1. bodovaná jízda:

1. místo Jiří Forman / MS

3. místo Daniel Němec / MS

4. místo Štěpán Král / MS

5. místo Miroslav Kovář / MS

Kompletní výsledky 1. bodované jízdy: http://www.autoklub.cz/acr/karting/2011/vysledky/mcr/3/1bj_rotax.htm

 

ROTAX MAX – 2. bodovaná jízda:

1. místo Jiří Forman / MS

3. místo Miroslav Kovář / MS

4. místo Daniel Němec / MS

5. místo Kateřina Žůrková / MS

Kompletní výsledky 2. bodované jízdy: http://www.autoklub.cz/acr/karting/2011/vysledky/mcr/3/2bj_rotax.htm

Celkové výsledky Rotax MAX: http://www.autoklub.cz/acr/karting/2011/vysledky/mcr/3/celkove_rotax.htm

 

ROTAX Junior MAX – 1. bodovaná jízda:

1. místo Petr Fulín / MS

5. místo Tomáš Salva / MS

Kompletní výsledky 1. bodované jízdy: http://www.autoklub.cz/acr/karting/2011/vysledky/mcr/3/1bj_rotaxjun.htm

 

ROTAX Junior MAX – 2. bodovaná jízda:

1. místo Jindřich Vohnout / MS

2. místo Petr Fulín / MS

5. místo Tomáš Salva / MS

 

Kompletní výsledky 2. bodované jízdy:

http://www.autoklub.cz/acr/karting/2011/vysledky/mcr/3/2bj_rotaxjun.htm

Celkové výsledky Rotax MAX Junior:

http://www.autoklub.cz/acr/karting/2011/vysledky/mcr/3/celkove_rotaxjun.htm

 

 

BAMBINI – 1. bodovaná jízda:

1. místo Jakub Běžel / MS

2. místo Marek Mizera / MS

3. místo Jan Šindelář / MS

Kompletní výsledky 1. bodované jízdy http://www.autoklub.cz/acr/karting/2011/vysledky/mcr/3/1bj_bambini.htm

 

BAMBINI – 2. bodovaná jízda:

1. místo Jakub Běžel / MS

3. místo Jan Šindelář / MS

4. místo Marek Mizera / MS

Kompletní výsledky 2. bodované jízdy http://www.autoklub.cz/acr/karting/2011/vysledky/mcr/3/2bj_bambini.htm

Celkové výsledky Bambini: http://www.autoklub.cz/acr/karting/2011/vysledky/mcr/3/celkove_bambini.htm

 

KADET – 1. bodovaná jízda:

1. místo Dominik Javůrek / MS

Kompletní výsledky 1. bodované jízdy: http://www.autoklub.cz/acr/karting/2011/vysledky/mcr/3/1bj_kadet.htm

 

KADET – 2. bodovaná jízda:

2. místo Dominik Javůrek / MS

Kompletní výsledky 1. bodované jízdy: http://www.autoklub.cz/acr/karting/2011/vysledky/mcr/3/2bj_kadet.htm

Celkové výsledky Kadet: http://www.autoklub.cz/acr/karting/2011/vysledky/mcr/3/celkove_kadet.htm

 

KZ2 – 1. bodovaná jízda:

5. místo Petr Běžel / MS

Kompletní výsledky 1. bodované jízdy: http://www.autoklub.cz/acr/karting/2011/vysledky/mcr/3/1bj_nkz2.htm

 

KZ2 – 2. bodovaná jízda:

5. místo Petr Běžel / MS

Kompletní výsledky 2. bodované jízdy: http://www.autoklub.cz/acr/karting/2011/vysledky/mcr/3/2bj_nkz2.htm

Celkové výsledky KZ2: http://www.autoklub.cz/acr/karting/2011/vysledky/mcr/3/celkove_nkz2.htm

 

ROK SENIOR – 2. bodovaná jízda:

1. místo Emil Minář / MS

Kompletní výsledky 2. bodované jízdy http://www.autoklub.cz/acr/karting/2011/vysledky/mcr/3/2bj_roksen.htm

Celkové výsledky ROK SENIOR: http://www.autoklub.cz/acr/karting/2011/vysledky/mcr/3/celkove_roksen.htm

 

10.5.2011
 
Dobrý den pane Šimáku!
 
Chtěl bych Vám a celému vývojovému týmu poděkovat za skvělý podvozek MS KART RZF29 (2011).
Na MČR ve Vysokém Mýtě neměl Emil ve třídě ROK konkurenci a jenom díky kuriózní závadě není ve výsledcích na první pohled vidět, že deklasoval zbylých 17 soupeřů rozdílem třídy.
Nejhezčí je asi pohled na výsledky měřeného tréninku: http://www.autoklub.cz/acr/karting/2011/vysledky/mcr/3/mt_roksen.htm , kde nadělil druhému skoro 0,4 s, když v dalších necelých 0,5 s je 11 jezdců!
Vždycky jsme jeli a pojedeme „rovinu“. V motoru tento výsledek určitě není. Je to v podvozku a Emilovi. (to vidělo zkušené oko v zatáčkách). Nejvíce si cením toho, že na podvozku jsme pouze jednou nastavili geometrii předku a on fungoval. My jsme tedy měli čas na ostatní a v pátek jsme bez vynechání tréninků stihli vyměnit 2x motor,  vyzkoušet 4 různé převody v kombinaci s radikálně odlišným nastavením karburátoru a dva výfuky.
Pak už jsem jen dolaďoval drobnosti na měřený trénink a bodované jízdy.
Ještě jednou díky, budeme se snažit pokračovat v dobrých výsledcích.
 
S pozdravem,
Emil Minář sen.
EMHO Racing Cheb 

9.5.2011
International Superkart Series – Oschersleben / SRN

O víkendu 8.-9. 5. 2011 se na německém okruhu Motorsport Arena Oschersleben jel druhý závod holandského seriálu International Superkart Series. Za náš MS KART Racing Team startovali naši tovární piloti Adam Kout a Marko Laine z Finska – oba dva s podvozky MS a motory VM.

V sobotním kvalifikačním tréninku zajel Adam 2. nejrychlejší čas, Marko byl čtvrtý. Měřák vyhrál Němec Jürgen Reinke, na 3. místě skončila Priscilla Speelman z Holandska (MS KART/VM) a na 5. místě další Holanďan Mark Verhaar (MS KART/VM).

Výsledek 1. finálové jízdy znamenal historický úspěch pro značky MS KART a VM – poté co v 5. kole vypadl favorit závodu Reinke, zaujal Adam vedoucí pozici a závod s přehledem vyhrál. Za ním dojel na 2. místě jeho stájový kolega Marko Laine a třetí byl Mark Verhaar – takže na prvních třech místech projely cílem podvozky MS KART s motory VM !!!

Na startu 2. finálové jízdy se očekával souboj Reinkeho s Adamem Koutem, ke kterému bohužel nedošlo. Adamovi se nepodařilo dobře odstartovat a když začal zkracovat náskok, který na něj německý pilot jedoucí na prvním místě měl, vypadl v osmém kole pro poruchu motoru. Marko Laine projel cílem jako třetí za vítězným Reinkem a Priscillou Speelmann (MS KART/VM).

Dalším závodem Superkartů bude Mistrovství Evropy CIK/FIA, které se jede už tento víkend na trati Magny Course ve Francii.

 

 


27.4.2011 
1. závod MČR Sosnová

 

Mistrovství České Republiky / Sosnová 23.04.2011– 24.04.2011 - 1. závod sezony

Výsledky jezdců s podvozky MS KART na prvních pěti místech:

ROTAX MAX – 1. bodovaná jízda:

1. místo Jiří Forman / MS

2. místo Daniel Němec / MS

4. místo Kateřina Žůrková / MS

5. místo Miroslav Kovář / MS

Kompletní výsledky 1. bodované jízdy >>

  

ROTAX MAX – 2. bodovaná jízda:

1. místo Jiří Forman / MS

2. místo Daniel Němec / MS

4. místo Kateřina Žůrková / MS

5. místo Štěpán Král / MS

Kompletní výsledky 2. bodované jízdy >>

 

ROTAX Junior MAX – 1. bodovaná jízda:

1. místo Petr Fulín / MS

2. místo Tomáš Salva / MS

4. místo Daniel Paprskář / MS

5. místo Miroslav Kovář / MS

Kompletní výsledky 1. bodované jízdy >>

 

ROTAX Junior MAX – 2. bodovaná jízda:

1. místo Petr Fulín / MS

2. místo Tomáš Salva / MS

4. místo Daniel Paprskář / MS

Kompletní výsledky 2. bodované jízdy >>

 

BAMBINI – 1. bodovaná jízda:

1. místo Jakub Běžel / MS

3. místo Marek Mizera / MS

4. místo Jan Maleček / MS

Kompletní výsledky 1. bodované jízdy >>

 

BAMBINI – 2. bodovaná jízda:

1. místo Jakub Běžel / MS

Kompletní výsledky 2. bodované >>

Celkové výsledky Bambini >>

 

KADET – 1. bodovaná jízda:

2. místo Dominik Javůrek / MS

Kompletní výsledky 1. bodované jízdy >>
 

KADET – 2. bodovaná jízda:

2. místo Dominik Javůrek / MS

Kompletní výsledky 1. bodované jízdy >>

Celkové výsledky Kadet >>

 

KZ2 – 1. bodovaná jízda:

5. místo Petr Běžel / MS

Kompletní výsledky 1. bodované jízdy >>

Kompletní výsledky 2. bodované jízdy >>

Celkové výsledky KZ2 >>


26.4.2011, UK
 
Hello,

Howard Lucas has asked me to send you some pictures from round 2 of EPEC 2011 at
Clay Pigeon on 24th April 2011.
There were 22 MS karts on the grid of 38 karts and the 43 Kart ( Stephen
White, Steven Welsh and Jamie Stubbs) qualified on Pole and went on to win
the 6hour race y 34 sec to add to the previous clean sweep and build a
commanding lead at this early stage of the season. Last season they finished
5th in this round and went on to win the Championship. Since that 5th place
finish MS Lucas have won every race they have competed in for the last year.

Regards,
Jim White

 

Qualifying

Pole        43 MS SoCo 1           MS / RPM                           Pro
2nd         4 Alpha                    MS / RPM                           Pro
3rd          443 MS SoCo II         MS / RPM                           Pro
4th          98 Baron                  MS / UFO                           Pro

1st           8 Stretton                MS / RPM                           Clubman
2nd          82  Portsdown Racing
3rd          15 NKT - Transitex MS / RPM                               Clubman   (This is a
Portuguese team commuting from Barcelona on an MS Race Hire kart, they won
the  Clubman class)

Race result

1st    43 MS SoCo I    by 34 sec from                               MS

2nd        75 AJB                                                            MS

3rd         443 MS SoCo II                                                MS

4th         92 Balljoint                                                      MS

5th         4 Alpha                                                           MS

 

7th overall but     1st Clubman        15 NKT – Transitex       MS

8th                     2nd Clubman       46 Grassroots              MS

9th                     3rd Clubman       22 Black Fleas              MS 

Results >>


13. 4. 2011
Rotax MAX Euro Challenge Genk, Belgie

V termínu 2.-3. dubna 2011 se v belgickém Genku konal 1. závod ROTAX MAX EURO CHALLENGE. Už předem bylo podle přihlášených jezdců jasné, že tento závod bude co do účasti a kvality závodníků a závodních týmů nejlépe obsazeným závodem v celé historii tohoto šampionátu. Svědčí to o skvělé organizaci, jakož i o permanentním nárůstu popularity Rotaxu v Evropě i ve světě.

Prvního závodu letošního ročníku RMEC v Belgii se zúčastnilo celkem 7 jezdců z České republiky, což je dosud ten největší počet poukazující na zvyšující se oblibu třídy Rotax i u nás v ČR.

Náš závodní tým jel ve složení Jiří Forman, Kateřina Žůrková a Vladislav Kurakin (RU) ve třídě senior a Petr Fulín ve třídě junior. Do Genku jsme dorazili už pár dní před začátkem závodu, abychom víkend před závody mohli na místní trati otestovat techniku, což se nám už v loňské sezoně ukázalo být tou nejlepší možností pro trénování.

Ve středu ráno začaly oficiální tréninky a vše vrcholilo pátečním měřeným tréninkem. Tam zajel skvěle Jirka Forman, který obsadil 4. místo z 90 jezdců ! Dále Vladislav Kurakin 52. místo, Katka Žůrková 79. místo v kategorii senior a Petr Fulín 41. místo v juniorech. Potom byli jezdci rozděleni do skupin a začali vyřazovací rozjížďky, kde se i nadále nejlépe vedlo Jirkovi Formanovi, který obsadil 4.,5., 2. a 1. místo. Z první rozjížďky byl ale bohužel vyloučen, protože mu upadl kryt řetězu, takže dostal 38 trestných bodů. Následkem toho obsadil po kvalifikacích celkově až 20. pozici. Ostatním jezdců se už tak dobře nevedlo. Vladislav Kurakin 14.,15., 25. a vyloučen pro nedovolený kontakt na trati - celkově 58. místo. Z opravné jízdy do finále nepostoupil. Katka Žůrková 31., 32., 27. a 18. Celkem 71. místo. Katka jela finále útěchy a tam skončila jako 8. Celým závodem ji provázela opravdu velká smůla, protože ve třech rozjížďkách vždy dobře odstartovala, ale po následné kolizi skončila až v zadní části startovního pole…

Velice dobře jel v juniorech Petr Fulín, který se stále probíjel dopředu a po výsledcích 10.,14. a 13. postoupil do finále na 18. místě.

V neděli ráno začalo pršet a všechny finálové jízdy se odjely na vodě. Start předfinále se uskutečnil za hustého deště a za těchto podmínek bylo opravdu obtížné předjíždět. Všichni jezdci jeli po vnitřní stopě a po vnější stopě bylo na této trati předjíždění téměř nemožné. Petr Fulín si dojel v předfinále pro pěkné 14. místo, ale potom měl ve finále smůlu: po startu udělal hodiny a odjížděl se ztrátou jako poslední. Nakonec závod dokončil jako 23. Celkově je v seriálu EURO CHALLENGE zatím na 19. místě.

Jirka Forman se v obou jízdách postupně probojovával dopředu. Předfinále dokončil jako 15. a ve finále se skvělou jízdou probil až na 8 pozici. Tyto výsledky mu zatím v průběžném pořadí EURO CHALLENGE dávají celkově 9. příčku.

Naše technika po celou dobu fungovala velice dobře a podvozky MS KART obstály i v takto nabité konkurenci.

Tímto bych chtěl poděkovat všem jezdcům a mechanikům za velmi dobře odvedenou práci ! Nyní se už připravujeme na další závod RMEC, který se pojede 25.–29. května v Německu ve Wackersdorfu. Zde bychom samozřejmě chtěli tyto dosažené výsledky potvrdit a pokud možno ještě vylepšit.

Jirka Kahuda
Šéf závodního týmu MS KART

Kompletní výsledky třídy Senior Max k nahlédnutí zde.

Kompletní výsledky třídy Junior Max k nahlédnutí zde.

 


10.4.2011
California, USA

MS Kart's RZF 29 takes victory in the first round of the 2011 Northern California Rotax Championship.
MS Kart's USA debut of its newest RZF 29 chassis proved a great success on the weekend, taking the first win of the year in the Junior Max series held at Jim Russell International Karting Center in Sonoma, California.
Defending two time Junior Max champion Brody Zink climbed aboard the new 2011 RZF chassis for the first time, setting pole position in qualifying,and going on to win all two heat races and the main event.
"We are extremely happy with the way this kart performed in its first race, there was little work needed to be competitive and tire wear was excellent throughout the race day" said Brody at the awards ceremony. "A credit to MS Kart"
Greg Zink, team principal stated that more testing of the RZF 29 would be performed in the coming weeks before competing at the next Rotax round. "We are very satisfied with this chassis" commented Greg at the end of the race meeting.

 


5.4.2011
1. závod International Superkart Series (ISS) v Hockenheimu

Ve dnech 1. a 2. dubna 2011 se jel na okruhu v Hockenheimu v SRN první závod seriálu International Superkart Series. Za MS KART Racing Team letos v této královské motokárové disciplíně s motory o obsahu 250ccm startují dva jezdci. Týmovou jedničkou je Adam Kout, který byl 6. na Mistrovství Evropy CIK/FIA v roce 2010. Spolu s ním jede v našem týmu i Marko Laine z Finska. Oba dva s podvozky MS KART a motory VM.

V Hockenheimu vyhrál Adam Kout kvalifikaci před Fasbergem z Dánska a Holanďankou Priscillou Speelman. Marko Laine obsadil 5. příčku.

V prvním závodě Adam dlouho vodil, ale kvůli problémům s chlazením motoru musel první místo tři kola před cílem přenechat Priscille Speelman a dojel až jako třetí. Druhý byl v cíli Jürgen Reinke. První trojka projela cílem s minimálními rozdíly, ale Adam už bohužel neměl na to, aby se vrátil zpět na vedoucí pozici. Marko Laine dojel na čtvrtém místě, pátý byl Holanďan Mark Verhaar. Kromě Reinkeho s podvozkem Anderson a motorem Dea jeli ostatní čtyři jezdci první pětky na MS KARTU s motorem VM.

Ve druhém závodě s přehledem zvítězil Adam Kout před Reinkem a Priscillou Speelman. Na čtvrtém místě skončil Mark Verhaar. Marko Laine měl problémy s přehřátým motorem a prokluzující spojkou. Dojel až jako 9.

Další závod série ISS se jede 7. a 8. května v německém Oscherslebenu.

Milan Šimák
MS KART Racing Team

 


28.3.2011
Holland

Hello Milena,
here some pictures of one of our female drivers.
She is nice and very fast on the track. Her name is Miranda Dankelman. She has been driving go-karts with MS KART RCA26 for 2 years, now she switched to RZF29.
 
Regards,
Jan Cramer

 


24.3.2011 UK

Hi Milena,
a couple of pictures from the race meeting at Three Sisters on Tuesday evening - taken by our good friend Sean Smith (www.digitalsportsimages.co.uk).
Howard is proudly showing off his new race-truck and Connor in the GKD99 kart, getting pole position and fastest lap - the
next generation has arrived !
 
Regards,
Dave Shaw – Lucas Racing UK

21. 3.2011 UK

Hi Milena,

attached the final result sheet from the week-end. We won the 1st EPEC race (European Prokart Endurance Challenge) in Whilton Mill. Totally 7 MS KART chassis in the top 10 !
 
Regards,
 
Howard Lucas
LUCAS RACING, UK 

1.3.2011
Australia
Hi Milena,
 
I have good news.  Our driver Scott Auld qualified on pole and won the top 10 shoot out in our MS KART in the first round of the Australian CIK KZ2 Championship.
 
We finished 5th in the final, with 0.5 of a second covering the first 5 spots. Scott feels he could have won if he was race fit. This is the first race for him in the KZ2 class and the MS chassis.
 
All major manufacturers are represented. With 32 karts on the grid it is a very strong field. This is the first major race meeting for the MS RZF29 and it is going great.
 
Please see Scotts history.
 
Career Achievements:
2008: Australian National Formula Ford Series
2007: Australian Rotax Light Titles 2nd Place
2006: Queensland Rotax Light Titles 2nd Place
2005: Queensland State Titles 2nd Place
2004: Formula Ford Finalist in Ford Kartstars
2004: European Championship Portugal 4th Place
2004: Australian Rotax Light Titles 1st Place
2003: New South Wales Rotax Titles 1st Place
2002: Singapore F100 2nd Place
2002: World Rotax Final 2nd Place
2002: Queensland State Title Yamaha 1st Place
2001: Queensland State Title 1st Place
 
Kind regards,
John Evans
Vetquip, Australia

 


16.2.2011, Španělsko
ROTAX WINTER CUP 2011 – Campillos, Španělsko 9. - 13. 2. 201
1

Ve dnech 9.-13. února 2011 se ve Španělsku na trati v Campillos jel Winter Cup Rotax, kterého se ve třídě senior účastnilo 44 jezdců z celé Evropy. Za náš závodní tým MS Kart zde startovali v této kategorii 3 jezdci: Jirka Forman, Kateřina Žůrková (letos poprvé na podvozku MS) a Vladislav Kurakin z Ruska.

Náš tým se do Španělska vydal už o pár dní dříve, aby před začátkem prvního závodu letošní sezony otestoval na trati v Campillos nově připravenou techniku.

Už ve volných trénincích Jirka Forman ukázal, že je v dobré formě, a řadil se mezi nejrychlejší jezdce na dráze. Dařilo se mu i v kvalifikačním tréninku, kde zajel 4. nejrychlejší čas. Kateřina Žůrková zatím moc zkušeností z velkých mezinárodních závodů nemá a tak byl její start pojatý jako kvalitní rozjetí do letošní náročné sezony. V měřeném tréninku skončila jako 27., Vladislav Kurakin dojel těsně před ní na 26. místě. Po kvalifikačním tréninku se rozjely bodovací jízdy, z nichž prvních 28 jezdců postupovalo přímo do finálových jízd.

Výsledky kvalifikačního tréninku Rotax MAX Senior:

1. Ferenc Kancsar – Intrepid – čas 1:04.194

4. Jiří Forman – MS Kart ( poprvé se nám v měřeném tréninku podařilo vyhrát naši skupinu, ale jak se později ukázalo, byla 2. skupina o něco rychlejší, protože měla o něco lepší podmínky na trati ) – čas 1:04,365

26. Vladislav Kurakin – MS Kart – čas 1:04,968

27. Kateřina Žůrková – MS Kart – čas 1:04,974
 

Bodovací jízdy :

Jirka Forman – MS Kart Racing team – 5, 4, 19, - v 1. jízdě dosáhl nejrychlejšího času v rozjížďce, ve 3. jízdě došlo ke kolizi a následné penalizaci 10 sekund, celkově po bodovacích jízdách 17.místo a přímý postup do finále.

Kateřina Žůrková – MS Kart Racing team – 20, 12, 17, - škoda nedojetí v 1. jízdě, po kolizi Kačka vypadla a to ji po rozjížďkách stačilo pouze na celkové 33. místo a musela jet opravnou jízdu.

Vladimír Kurakin – MS Kart Racing team – 13, 9, 6, - celkově po bodovacích jízdách na 18. místě a postoupil přímo do finále. Vláďa jel dobře a postupně se stále posouval dopředu.

 

Opravná jízda :

Kateřina Žůrková dojela na 6.místě , což bylo poslední postupové místo do finále. To bylo super, všichni naši jezdci se dostali do finále !!!

Semifinále určuje pořadí pro postavení na startu ve finále, což je samozřejmě nesmírně důležité jako výchozí pozice pro dobrý konečný výsledek. Zde měl velikou smůlu dobře jedoucí Jirka Forman. Hned po startu byl nekorektně v první zatáčce vyražen mimo trať a sen o dobré pozici na startu finálové jízdy se rázem rozplynul. Jirka skončil až jako 33. Velmi pěkně jela Kateřina Žůrková, která semifinále dokončila na 17.místě. Vladimír Kurakin dojel dvě místa za Kateřinou jako 19.

Finále – Jirka Forman startoval z důsledku předchozí havárie z poslední řady. Hned po startu ale nasadil velmi vysoké tempo. Technika fungovala skvěle a Jirka předváděl bravurní jízdu. Bojoval až do samého konce a podařilo se mu probojovat až na fantastické 10. místo v cíli. Při velké vyrovnanosti v kategorii Rotax Max Senior to byl opravdu úctyhodný výkon. Jirka zajel ve finále také nerychlejší čas na kolo a to nejednou !! Nebýt nezaviněné kolize v semifinále, dosáhl by Jirka určitě na „bednu“. Kateřina Žůrková dojela ve finále po kolizi, při které se propadla až na poslední místo, jako 29. a Vladimír Kurakin 19.

S výsledky a hlavně dobře fungující technikou jsme byli nakonec velmi spokojeni. Nyní se připravujeme na 1. závod ROTAX MAX EURO CHALLENGE, který se koná 2. – 3. dubna v Belgickém Genku.

 

31.1.2011
HOLLAND
 
Hallo Milena,
 
gestern auf die Strecke von Berghem (Oss) gab es das Neujahrrace – 2. Platz für MS KART – Fahrer Quirijn van Beek mit neuem MS
KART MINI 950 Super Cadet (Poleposition aber leider 2 x zweite). Mehr Info über den Faherer auf www.quirijnracing.nl
 
Grüsse,

Jan Cramer 


26.01.2011
Výstava motokár v Německu
 

Ve dnech 22.-23.1.2011 se již tradičně v německém Offenbachu nad Mohanem konala největší motokárová výstava na světě. I naše firma MS KART zde představila své podvozky a to společně s motokárovými motory firmy VM Motor z Písku. Náš stánek jsme připravili za spolupráce a velké organizační pomoci našeho obchodním zástupce v Německu, pana Günthera Kunze z firmy AMZ KARTS a jeho kelegy pana Helmuta Biebase .

Vedle závodních podvozků MS KART RZF29/KZ, RZF29/KF s předními brzdami ovládanými rukou a nově homologovaného podvozku pro Německo a Velkou Británii MS KART MINI 950 Super Cadet, které zaujaly mimo jiné i díky novému designu polepů na plasty MS KART 2011, jsme představili také novou motokáru do půjčovny vhodnou i pro děti MS KART INDOOR MINI, jakož i motokáru MS KART PROKART 010 se dvěma motory HONDA GX200. Podvozek MS Prokart, který je určený jak pro vytrvalostní závody tak i pro „sprinty“, již dlouhá léta úspěšně dodáváme do Velké Británie a od loňského roku se stal velmi populární i v německém seriálu závodů týmů GTC (German Team Championship), jehož organizátor p. Frank Jelinki ze spol. Aktiv-Events Motorsport GmbH měl v Offenbachu svůj stánek těsně vedle našeho (více informací na www.race-report.de ). Velkou pozornost u návštěvníků vzbudila i motokára MS Superkart s dvouválcovým motorem VM 250ccm, se kterou v loňské sezoně velmi úspěšně závodil v našem superkartovém týmu Adam Kout.

Ve třídě KZ pojede i letos s podvozkem MS KART RZF29 náš smluvní jezdec - Švéd Filip Gudmundsson (na snímku níže) a to nejen ve Švédsku, kde vloni dosáhl skutečně skvělých výsledků, ale i v Mistrovství Německa.

Nepřehlédnutelná byla v působivém stánku rakouské firmy Rübig i motokára MS KART RZF29/KZ s 2-taktním vodou chlazeným motorem MEGA o výkonu 65 PS. S firmou Rübig úspěšně spolupracujme na vývoji podvozku pro tento zajímavý motor již od roku 2008 a jsme velmi rádi, že motokáru představili právě zde (více na www.mega-kart.com).

Milena Vachtfeitlová
MS KART s.r.o.

Foto: Vráťa Ondráček

 

 


 
20.1.2011
Canada
 
Hello Milena,
this is Greg and Juraj from Canada. We had a fabulous year running the MS W/F Kart. Juraj came in 4th overall and I won the Clubchampionships and Provincial hampionships in 2010. We are switching to the TKM4S motor this year and hope to do as well as 2010.
 
Thank you again for building the best chassis in the world!!
 
Greg Henderson  
Canada