21.8.2018 CIK-FIA Mistrovství Evropy superkartů 2018 Assen (NL)

 

V holandském Assenu se o minulém víkendu, v rámci závodního víkendu Gamma Racing Day, odjel také druhý závod evropského šampionátu superkartů. Na startu nesměl chybět český reprezentační motokárista Adam Kout a tovární tým MS Kart Racing. Adam Kout s týmem MS Kart obhajují z posledních let dvakrát evropský titul (2015 a 2016) a jednou titul Vicemistra Evropy (2017).

Již v kvalifikačním tréninku Adam Kout ukázal, že rozhodně svůj letošní boj o evropské prvenství nevzdává a hned obsadil druhé místo. Tentokrát těsně za svým největším soupeřem Peterem Elkmannem. Během závodního víkendu se jedou dva závody, které se samostatně započítávají do seriálu ME. K sobotnímu závodu musel Kout nastoupit s rezervním motorem DEA a po usilovném boji na 11 kol z toho bylo nakonec 4.místo. V druhém nedělním závodě se odehrálo před 90 tisíci diváky obrovské závodní drama a hlavní roli odehrál český motokárista. Hned po startu vznikla mezi čtyřmi vedoucími jezdci menší kolize. Adam Kout se po této kolizi vrátil na závodní dráhu bez poškozené techniky. Prvním kolem projel na 4. místě. V polovině závodu se dotáhl na vedoucí dvojici a začal boj o vedení závodu.

V poslední třetině závodu se na dvě kola ujal vedení český motokárista a dokonce si vybudoval menší náskok. V posledních dvou kolech se na vedoucího Kouta dotáhl belgický jezdec De Brabander a došlo k několika dramatickým předjetí. V posledním kole drama vrcholilo, ale nakonec se podařilo zvítězit Yannickovi De Brabanderovi a Adam Kout projel cílem na 2. místě. Český motokárista si tak nadále uchovává možnost bojovat o evropský titul.

Poslední třetí závod se pojede na konci října ve francouzském Le Mans.

Výsledky 1. závodu ME Superkartů v Assenu

1. Elkmann Peter - Anderson / VM Motor

2. Yannick De Brabander - MS Kart / VM Motor

3. Jost Andreas - Anderson / VM Motor

4. Kout Adam - MS Kart / DEA

5. Massmann Marcel - Anderson / VM Motor

 

Výsledky 2. závodu ME superkartů v Assenu

1. De Brabander Yannick - MS Kart / VM Motor

2. Kout Adam - MS Kart / DEA

3. Jost Andreas - Anderson / VM Motor

4. Massmann Marcel - Anderson / VM Motor

5. Clark Daniel - Anderson / VM Motor

 

Průběžné pořadí Mistrovství Evropy 2018 po dvou závodech

1. Elkmann Peter - 75 bodů

2. Kout Adam - 73  bodů

3. Jost Andreas - 64 bodů

4. De Brabander Yannick - 63 bodů

5. Massmann Marcel - 48 bodů

 

Text: Vráťa Ondráček – KartingSport.cz

Foto: Vráťa Ondráček - FotoSport.cz