11. 9. 2018 - CEE - CENTRAL EUROPEAN ROTAX MAX CHALLENGE BRUCK, Rakousko

 

Ve dnech 7. – 9. září se konal poslední závod ZÓNY STŘEDNÍ EVROPY CEE ROTAX MAX CHALLENGE. Rozhodovalo se zde o postupových místech na GRAND FINÁLE v Brazílii. Náš tým dorazil do rakouského Brucku s jezdcem Janem Malečkem, který před tímto závodem figuroval na 5. pozici v celkovém pořadí ve třídě DD2.

V pátečních a sobotních volných trénincích prokazoval Honza i připravená technika velice dobrou výkonnost, těšili jsme se tedy na nedělní měřený trénink a tři závodní jízdy. V měřeném tréninku skončil Honza na 3. místě. Zároveň to však bylo naposled, co se soupeřům podařilo ten den Honzu porazit... V předfinálové jízdě odstartoval na druhém místě, po třech kolech se probojoval na první pozici a už ji do konce jízdy nikomu nepřepustil. Pak následovalo finále a super-finále, které Jan Maleček po bezchybných jízdách zcela opanoval a všechny své soupeře nechal za sebou. Po třech vítězných jízdách postoupil na celkové druhé místo v seriálu a tím si zajisti postupové místo do Brazílie !

Celý náš tým měl ohromnou radost z celkového výsledku, z předvedených výkonů a skvěle fungující techniky MS KART v roce 2018. 

Rád bych tímto poděkovat celému týmu a Janu Malečkovi za skvělou reprezentaci firmy MS KART, těším se na další závody, které nás tento rok ještě čekají a zároveň na příští sezonu 2019

Za MS KART racing team Jiří Kahuda