Český jezdec Adam Kout je Vicemistrem Evropy Superkartů pro rok 2017

Do závěrečného třetího podniku Mistrovství Evropy Superkartů, který se jel ve dnech 27. – 29.10. ve francouzském Le Mans, vkročil český motokárista a tovární jezdec závodního týmu MS Kart Adam Kout skvělým způsobem. V sobotu vyhrál obě části kvalifikace, takže si do obou závodních jízd zajistil start z pole position. První závodní jízda se jela na závěr sobotního programu. Z počátku závodu sváděl Adam boj o první místo se svým největším soupeřem Peterem Elkmannem, ale v druhé polovině závodní jízdy již na vítěze Elkmanna nestačil a cílem projel na druhém místě.  O evropském titulu tak sobotní klání nerozhodlo a souboj o "šampiona" Superkartů se přesunul na nedělní závěrečnou závodní jízdu.

Peter Elkmann byl sice v průběžném pořadí ve vedení se slušným bodovým náskokem, ale Adam měl stále ještě reálnou šanci obhájit titul z předchozích dvou let. Naopak, na druhou stranu v případě špatného výsledku, mohl Adam skončit v celkovém pořadí ME až na třetím místě. Proto pro závěrečnou jízdu v továrním týmu MS Kart proběhla důsledná příprava a již v odpoledním warm upu dosažený čas ukázal, že technika je pro Adama Kouta skvěle připravená. Vše se však odehrálo podle scénáře, který by nikdo byl nečekal. Těsně před startem Superkartů došlo k velmi vážné nehodě v závodě Lotus Cupu. Vyprošťování jezdce z vraku Lotusu trvalo déle než hodinu a start Superkartů byl spuštěn s velikým zpožděním. Ovšem hned po ostrém startu, v první šikaně pod „Dunlopem“, došlo k další vážné nehodě několika jezdců a opět vyprošťování jednoho z nich trvalo téměř hodinu. Logicky byl po kolizi okamžitě závod zastaven červenou vlajkou. Tyto dvě vážné situace natolik nabouraly časový harmonogram, že musela být druhá a závěrečná závodní jízda Superkartů zcela zrušena. Průběžné výsledky Mistrovství Evropy po první jízdě se tak automaticky staly konečnými výsledky třídílného letošního šampionátu Mistrovství Evropy Superkartů CIK–FIA 2017. Adam Kout a český tovární tým MS Kart Racing skončili celkově na druhém místě a z Le Mans si odezli titul Vicemistra Evropy pro rok 2017. Evropským šampionem se stal německý pilot Peter Elkmann.