7.6.2017, Mistrovství Evropy CIK-FIA Superkart – Donington, Anglie

 

Seriálu Mistrovství Evropy CIK-FIA Superkartů odstartoval ve dnech 1. - 4. června 2017 v anglickém Doningtonu. Závodní pole čítalo celkem 30 jezdců, 10 z nich na podvozku MS KART.

Český motokárový reprezentant a tovární jezdec MS KART Racing Teamu Adam Kout (MS KART/DEA), mistr Evropy z roku 2015 a 2016, vybojoval v sobotní kvalifikaci celkově 2. místo. Do nedělního hlavního závodu tak startoval z první řady společně se svým největším konkurentem, německým jezdcem Peterem Elkmannem (Anderson/VM), který byl v kvalifikaci nakonec rychlejší o 0,630 s. 

Obě kvalifikační kola neměla pro českého jezdce Adama Kouta hladký průběh. Ještě před kvalifikací mechanici továrního týmu MS Kart Racing stále hledali optimální nastavení motoru a podvozku. Vzhledem k dobrým časům, které zajížděl Elkmann, bylo nutné stále hledat lepší a lepší nastavení superkarta. Hned na začátku druhé kvalifikace se navíc přidal technický problém v podobě prasklého řetězu. Díky bleskové reakci mechaniků se podařilo Adamu Koutovi ještě v závěru  kvalifikace odjet pár kol. I přes tento handicap se podařilo stáhnout ztrátu na Elkmanna na 0,4s. 

K průběhu kvalifikace sám jezdec Adam Kout dodává: Nebylo to vůbec jednoduché. Peter Elkmann je dnes hodně rychlý. My jsme ale vyzkoušeli spoustu nastavení a teď po kvalifikaci máme k dispozici velké množství parametrů. Večer musíme všechny parametry vyhodnotit a zvolit pro zítřejší závody to nejlepší nastavení. Čeká nás ještě hodně práce. Důležité je to, že startujeme z první řady a od startu do první zatáčky je hodně daleko. Pro průběh závodu bude velmi  důležité, kdo bude první po úvodní zatáčce a kdo jak dokáže šetřit pneumatiky v průběhu závodu. 

Hlavní nedělní dvouzávod byl pro závodní tým MS KART nakonec úspěšný jen  částečně. V prvním závodě jezdil Adam Kout bezpečně na druhém místě za vedoucím Němcem Peterem Elkmannem. Ve třetím kole začal Adam stahovat náskok a zdálo se, že by během pár kol mohl Elkmanna v čele začít ohrožovat. V šestém kole však Adam musel ze závodu odstoupit pro vážnou poruchu převodovky. V posledním kole nakonec vypadl i Elkmann, rovněž pro poruchu motoru. 

Do druhého závodu bylo nutné namontovat rezervní motor, což se šikovným mechanikům továrního týmu MS Kart Racing podařilo bez větších potíží. Adam Kout byl odhodlán dát do druhého závodu absolutní maximum. To se také projevilo na výkonu v průběhu tohoto závodu. Po startu Adam vybojoval do první zatáčky vedoucí pozici. Elkmann ale ještě v průběhu prvního kola převzal vedoucí pozici a tu již neopustil až do cíle. Adam ale po celou dobu jezdil za Elkmannem "v patách" a několikrát na něj zkoušel zaútočit. Elkmann je ovšem zkušeným pilotem a Koutovi svou pozici "nepůjčil " ani na chvilku. Byl to velice vyrovnaný souboj a nádherná podívaná pro diváky. Oba jezdci zajeli svá nejrychlejší kola pouze s rozdílem 0,02 s !!! Adam Kout projel cílem druhého závodu na druhém místě. S větším odstupem třetí projel cílem Belgičan Yannick De Brabander (MS KART/VM), který první závod vyhrál.

Adam k druhému závodu dodal: Ještě vůbec nevíme, co se stalo s převodovkou v prvním závodě. Po návratu domů musíme zjistit, co bylo příčinou této závady. Motor je ale značně poškozený V druhém závodě vše fungovalo skvěle. Jak podvozek , tak i náhradní motor DEA. I když jsem musel první závod předčasně ukončit, tak samozřejmě boj o letošní titul evropského šampiona v superkartech nevzdáváme a už se těšíme na další závod, který se pojede v srpnu na oblíbeném okruhu v holandském Assenu.

 

Vratislav Ondráček - KartingSport.cz

Foto: FotoSport.cz

NOVINKY

Vážení obchodní přátelé, dovolujeme si Vás upozornit, že v termínu od 30.7. – 10.8.2018 probíhá ve firmě MS KART s.r.o. celozávodní dovolená.
K dispozici Vám budeme opět od pondělí 13.8.2018.
Děkujeme za pochopení a těšíme se na další spolupráci.


11.7.2018 - SPA 24 hour race


Výprodej pneumatik 2018


NOVÉ VÝROBKY

844Ca, Cb Taška na pneumatiky MS KART – modrá, červená 


863Bb, Bc Vlajka MS KART „Beach“ 220 a 340 cm 


863Ca Vlajka MS KART 130 x 85 cm


850Ge - Samolepky na plasty MS KART – model 2017


861Ca Tričko MS KART


861Cb Tričko MS KART – dětskéMS KART je oficielním prodejcem elektronického měřícího zařízení AIM pro motokáryVýprodej oblečení 2017Použité motokáry do půjčovny


 
Motokára do půjčovny pro děti MS KART MINI RED SPARROW

 
Motokára do půjčovny MS KART RED CONDOR


DOPORUČUJEME