28.6.2017 - ROTAX CEE KECSKEMÉT

Mezinárodní seriál zóny střední Evropy ROTAX CEE pokračoval 3. závodem v maďarském Kecskemétu. Na tomto okruhu byl položený nový asfalt, částečně předělaná trať a jelo se v opačném směru než minulý rok, takže trať byla pro všechny účastníky zcela nová. Náš tým dorazil s dvojicí jezdců : Jan Maleček ROTAX MAX junior a Michal Makeš ROTAX MAX DD2. Honza byl průběžně na 6. místě v celkovém hodnocení aMichal přestoupil do třídy DD2 a jel v této kategorii na mezinárodní úrovni poprvé.

V pátek a sobotu probíhaly volné tréninky, takže jsme se seznamovali s tratí a hledali optimální nastavení motokár. V neděli ráno byl měřený trénink. Velice rychlý čas v něm zajel Honza Maleček, který obsadil 4. Místo. To, že se mu na této trati velice líbí, dokazoval i v následujících rozjížďkách, když dojel na 4. a 2. místě. Následně se postavil do superfinalové jízdy do první řady. Po perfektním startu a trochu nervózních několika kolech Honza svoji jízdu zklidnil, předjel na 1. místo a již nikoho nenechal na pochybách, kdo tuto rozjížďku vyhraje. Cílem projel suverénně jako první. Celkově skončil Honza v tomto závodě na druhém místě, když dosáhl stejně bodů jako první Kamil Donitz z Polska, ale ten dokázal zajet rychleji měřený trénink, tak tento podnik celkově vyhrál. Veliká gratulace Honzovi za předvedený bezchybný výkon po celý závodní víkend.

Michal se s novou technikou ještě seznamuje, ale stále pomalu zrychloval. Po 15. pozici v měřeném tréninku obsadil 17. a 13. místo a v superfinále dojel na pěkném 14. místě. Celkově se v tomto závodě umístil jako 15. V rozjížďkách ztrácel časem na nejrychlejší jezdce cca 0,5 sekundy, což nebylo špatné a dává to dobrý výhled do dalších závodů.

Dařilo se i dalšímu českému jezdci s podvozkem MS KART, ve třídě ROTAX MAX, Petru Běželovi, který v superfinále dojel jako 3. a celkově obsadil 5. místo

Tímto bych chtěl všem jezdcům poblahopřát k dosaženým výsledkům a za předvedené výkony poděkovat. Děkuji také mechanikům za odvedenou práci. Již se moc těšíme na další závod CEE ROTAX, který se tentokrát jede na motokárové trati v Chebu. Doufám, že budeme v dobrých výsledcích pokračovat.