ESS Hockenheim, 16. - 18. dubna 2015

Minulý víkend se na německém okruhu Hockenheimring jel druhý závod seriálu EUROPEAN SUPERKART SERIES.

Adamův podvozek i motor prošel po Dijonu několika úpravami. Naprostou novinkou však byly zcela nové brzdy, které jsme v MS KART zkonstruovali za pomoci několika externích odborníků a následně je vyrobila je fa. K KART. Jedná se o zcela novou koncepci čtyřpístkových brzd, která má dva nezávislé způsoby nastavování vůle brzdových destiček od kotouče. V první řadě hydraulicky samostavitelné pístky a současně je možno vůle destiček nastavovat mechanicky a to velmi jednoduchým způsobem. Konstruktéři se pochlapili, brzdy fungovaly od prvního tréninku naprosto bez problémů a Adam si pochvaloval jejich účinnost. Řekl, že jsou jednoznačně lepší, než ty, které používáme již asi pět roků. Ty původní brzdy jsou upravené z brzd pro motokáry na krátké okruhy a Superkart potřebuje přeci jen něco trochu odlišného.

Ve volných trénincích byl v Hockenheimu o něco rychlejší Peter Elkmann z Německa – náš smluvní jezdec na podvozku MS s motorem VM. My jsme však stále pracovali s nastavením podvozku i motoru. Hlavně s podvozkem jsme nebyli spokojení. Kára byla velmi rychlá v táhlých zatáčkách, ale v těch krátkých jsme se potýkali s nedotáčivostí.

První kvalifikace se jela na suché trati, stejně jako oba volné tréninky. Adam byl nakonec rychlejší a porazil Petera o 0.07 vteřiny.

Druhá kvalifikace se jela na mokru a my jsme pouze zajeli nové písty. Bylo jasné, že pro postavení na startu budou platit časy z první kvalifikace.

První závod se jel v pátek pozdě odpoledne. Bylo už opět sucho a pěkné počasí. Adam byl dlouhý po startu v první zatáčce a dostal se před něj Němec Andreas Jost. Adam ho však hned předjel a tři čtvrtě závodu vedl, těsně následován Peterem Elkmannem. Pak měl ale Adam horší výjezd z jedné zatáčky a Peter se okamžitě ujal vedení. Pořadí se však po jednom kole opět otočilo, když Peter vyrobil tu samou chybu. Adam ho předjel zpět a s malým náskokem vyhrál. Tím vyrovnal bodové skóre v průběžném pořadí seriálu ESS.

Pro druhý závod jsme opět přestavili podvozek a motor. Adam odstartoval jako první a vedení si bez problémů udržel až do cíle. Stylem start-cíl zvítězil s náskokem 3,8 sekundy před dalšími dvěma jezdci na podvozku MS: Peterem Elkmannem na druhém a Robem Knookem z Holandska na třetím místě.

Ziskem dalších 25 bodů za vítězství ve druhém finále se Adam posunul na vedoucí příčku v průběžném hodnocení seriálu a nyní vede před Peterem o 5 bodů. Po prvních dvou odjetých závodech je jasné, že souboj o vítězství v seriálu ESS 2015 bude v režii dvou nejrychlejších jezdců:  Adama Kouta a Petera Elkmanna. Oba dva piloti jedou s tovární podporou firmy MS KART.

Značka MS KART měla ve startovním poli čítajícím 28 jezdců skutečně početné zastoupení, protože celá polovina startovala na podvozku MS. V prvním závodě bylo mezi prvními deseti 6 a ve druhém dokonce 8 podvozků MS KART !

Pro nás je však nejdůležitější seriál závodů Mistrovství Evropy CIK-FIA, který začíná 6. června v anglickém Donningtonu.