6.5.2015 Pohár AČR – Cheb

Ve dnech 1. – 3. května se na trati Ypsilonka v Chebu konal první závod seriálu Pohár AČR. Náš tým se v rámci tohoto závodního víkendu zaměřil především na testování, jelikož tento í týden se zde pojedou závody MČR a my chceme samozřejmě dosáhnout co nejlepších výsledků.

Poháru AČR se zúčastnili Jan Maleček a Tereza Dušková v kategorii ROTAX a Václav Rumlena Václav v KZ2. Dále s námi páteční a sobotní tréninky absolvoval náš nový jezdec v kategorii KZ2 Jan Midrla, který se seznamoval s novou technikou.

V Chebu panovalo proměnlivé počasí a jezdci si mohli vyzkoušeli jízdu na suchu i na vodě. Ve třídě ROTAX Junior startovalo 9 jezdců a Honza Maleček si v sobotním měřeném tréninku vyjel 3. Místo. Nedělní rozjížďky dokončil jako 2. a 3., což mu umožnilo start z 1. řady do finále. Zde po pěkných bojích na trati obsadil konečné 4. místo.

Tereza Dušková ve třídě ROTAX Senior po trochu pomalejším začátku, kdy v měřeném tréninku obsadila 6. místo, svůj výkon stupňovala: v rozjížďkách byla 2 x na 5. místě a ve finále se probojovala až na konečnou 4. příčku.

U Vaška Rumleny bylo na začátku znát, že letos nemá ještě mnoho najeto, ale postupně také zrychloval a po 6. místě v měřáku byl 7. a 5. v rozjížďkách. Finále se jelo na vodě a Vašek skončil jako 5.

Z Chebu jsme odjížděli s tím, že naši jezdci skončili těsně pod stupni vítězů, tak snad nám příště popřeje trochu více štěstí a nějaký ten pohár si odvezeme.

 

Všem děkuji za dosažené výsledky a přeji mnoho úspěchů v dalších závodech !

Za MS KART Racing Team Jiří Kahuda