27.6.2015, Mistrovství České republiky, Písek

Poslední červnový víkend se konal 3. závod MČR na trati v Písku a sešlo se zde téměř 110 jezdců ve všech kategoriích.

V našem týmu startovali čtyři jezdci. Dva naši stálí piloti - Jan Maleček ve třídě ROTAX MAX junior a Jan Midrla ve třídě KZ. Dále pak dva nováčci - Dušan Kouřil v ROTAX MAX junior a Adam Janouš v KZ2.

Ve třídě junior byla jako vždy veliká vyrovnanost všech jezdců a naši kluci se v této konkurenci neztratili. Sobotní trénink trochu ovlivnilo počasí, kdy část jezdců jela ještě na mokrých pneumatikách a část správně zvolila pneumatiky suché. Nakonec Honza Maleček vybojoval 5. pozici a Dušan Kouřil 9. V nedělních rozjížďkách postupoval Honza stále dopředu a obsadil 4. a 3. místo po předfinále a do startu superfinále stál v 1. řadě na druhé pozici. V superfinále najížděl ještě do posledního kola na 3. místě, ale po kolizi několik zatáček před cílem s jiným jezdcem, mu přestal jet motor a Jan Maleček skončil nakonec na 10. příčce. Dušan Kouřil jel s naší technikou poprvé a pomalu si na ní zvykal. Po 9. místě v měřeném tréninku dojel 10. a 7. v předfinále a v superfinále skončil na pěkném 6. místě. Junioři jako vždy předváděli na trati krásné souboje plné předjíždění, které potěšilo a zaujalo každého přítomného diváka.

Dále jsme měli dvojnásobné zastoupení v královské třídě KZ, kde jsme letos zvyklí na předních pozicích vidět Honzu Midrlu. Pro tento závod nastoupil ještě Adam Janouš, který oprášil své závodní rukavice a ukázal, že mu to jde minimálně stejně dobře, jako když v této třídě dělá mechanika jiným jezdcům. V měřeném tréninku skončili Honza 2. a Adam 3., což byla skvělá pozice pro nedělní závod. V 1. předfinále ještě zvítězil Jakub Kadlčák před Janem Midrlou a Adamem Janoušem, ale po této jízdě a doladění techniky již Honza obsadil v předfinále i superfinále 1. místa. Adam dojel na 3. místě v předfinále a v superfinále skončil na 2. místě, čímž potvrdil perfektní fungování podvozků v této kategorii. Na stupně vítězů byl pro naše diváky velice radostný pohled, naši kluci stáli na prvních dvou stupních.
Tímto chci všem našim jezdcům a mechaniků, kteří jim techniku připravovali, velmi poděkovat a popřát mnoho štěstí do dalších závodů v této sezoně.