24.9.2015 - 11. místo pro Jana Midrlu a MS Kart Racing Team v závodě International Super Cup KZ2 v Le Mans

Vrcholem sezony 2015 pro kategorii KZ2 byl závod International Super Cup CIK-FIA na francouzské rychlé dráze v Le Mans ve dnech 10.-13.9.2015 . Na start se postavilo 96 silných jezdců. Nechyběl zde letošní mistr Evropy a ani kompletní světová jezdecká elita.

Za Mskart Racing Team byl přihlášen Jan Midrla - Mistr České republiky 2015 - startující s číslem 145

(podvozek MS Kart model Blue Falcon EVO, motor Modena (TecSAV), pneu Le Cont). 

Závod začal už ve čtvrtek volnými tréninky. Jezdec MS Kartu zajížděl časy na hranici 30. místa. Rozdíly mezi jezdci byly velmi těsné. Dráha se často vlivem počasí měnila a najít optimální nastavení bylo dost komplikované.

V měřeném tréninku obsadil Midrla 28. pozici s časem 51,552 a byl zařazen do kvalifikační skupiny D. Do Každé kvalifikační jízdy startoval z páté řady.

Výsledky kvalifikačních jízd:

Skupina C-D: Jan se bohužel po startu propadl hluboko do startovního pole, ale během své jízdy se posunul na 13. místo a zajel i nejrychlejší čas této jízdy.

Skupina D-F: Druhá kvalifikační jízda se jela za mokra. V této jízdě obsadil Midrla 8. pozici.

Skupina A-D: Další jízda na mokru. Honza měl po startu kolizi, kde při nárazu najel na jezdce před ním a urazil si přední brzdový kotouč. I s tímto defektem si udržel startovní pozici a cílem projel jako 10. 

Skupina D-E: Papírově slabší skupina naznačovala, že by mohl Honza získat lepší pozici. Po velmi rychlých časech se posunul na onečnou 7. Příčku.

Skupina B-D: Opět velmi rychlá jízda v podání Jana Midrly. V této jízdě skončil desátý.

Po součtu bodů z 5 kvalifikačních jízd obsadil Midrla 18. pozici a postupoval do přefinále B z 9. místa. Předfinále se jelo na vodě. Bohužel trať začala během závodu rychle osychat a Honza se propadl na 13. místo. Za propad ve startovním poli a pomalé časy mohla špatná volba pneumatik. Před samotnou jízdou jsme museli nasadit nové mokré pneumatiky (neměli jsme jinou možnost), ty byly bohužel výrazně pomalejší na usychající trati ve srovnání s jezdci, kteří měli možnost použít již rozjeté pneu.

Do finále startoval Honza ze 13. řady z 25. pozice. Perfektní start a nejrychlejší úseky v průběhu závodu, to byla jízda v podání jezdce týmu MS Kart Racing. Honza se probojoval startovním polem vpřed a nebýt lehké kolice v poslední zatáčce, umístil by se tým MS Kart v TOP 10. I přesto je 11. místo výborným výsledkem

Za MS Kart Racing Team
Adam Janouš 

 

NOVINKY

Vážení obchodní přátelé, dovolujeme si Vás upozornit, že v termínu od 30.7. – 10.8.2018 probíhá ve firmě MS KART s.r.o. celozávodní dovolená.
K dispozici Vám budeme opět od pondělí 13.8.2018.
Děkujeme za pochopení a těšíme se na další spolupráci.


11.7.2018 - SPA 24 hour race


Výprodej pneumatik 2018


NOVÉ VÝROBKY

844Ca, Cb Taška na pneumatiky MS KART – modrá, červená 


863Bb, Bc Vlajka MS KART „Beach“ 220 a 340 cm 


863Ca Vlajka MS KART 130 x 85 cm


850Ge - Samolepky na plasty MS KART – model 2017


861Ca Tričko MS KART


861Cb Tričko MS KART – dětskéMS KART je oficielním prodejcem elektronického měřícího zařízení AIM pro motokáryVýprodej oblečení 2017Použité motokáry do půjčovny


 
Motokára do půjčovny pro děti MS KART MINI RED SPARROW

 
Motokára do půjčovny MS KART RED CONDOR


DOPORUČUJEME