17.9.15 - NAŠI JUNIOŘI PODALI NA MSR V BRUCKU VÝBORNÉ VÝKONY

O víkendu 11. – 13.9. 2015 hostil rakouský Bruck další závod MSR + MP. Nechyběl zde ani závodní tým MS KART.

Třída ROTAX MAX Junior čítala celkem 22 jezdců, kteří na trati předvedli krásné závodění, což na tribuny přitáhlo mnoho diváků. Za náš tým se na start postavili dva jezdci - Jan Maleček a Daniel Netiagovskii – a mezi juniory se neztratili. Již ve volných trénincích dokazovali, že jim rakouská trať sedí. Dosahovali velice rychlých časů i přesto, že tuto variantu trati jeli poprvé v životě. Především Honza Maleček ve všech volných trénincích zajížděl úplně nejrychlejší časy. Ještě poslední trénink před měřeným tréninkem vyhrál. Bohužel se nám pro měřák nepodařilo úplně trefit nastavení motokáry, především tlaky pneumatik a tak Honza zajel až 7. a Dan Netiagovskii 11. čas.

Druhý den ráno jsme ve warm-upu vyzkoušeli nové nastavení motokár, které se záhy ukázalo být velmi dobrým. V rozjížďkách už se kluci posouvali dopředu. Hlavně Honza předváděl super výkony a předjížděcí manévry. Po výsledcích 3., 2. a 1. místo v rozjížďkách obsadil celkově 2. místo v závodě. Dan si dojel pro 7., 5. a 4. místo a celkově skončil pátý.

Tímto bych chtěl oba naše jezdce velice pochválit a poděkovat jim za předvedené výkony. Bylo vidět, že podvozky MS KART fungují super a že můžeme dosahovat i na nejvyšší příčky na stupních vítězů.

 

Za MS KART Racing Team

Jiří Kahuda