8.4.2014 - Testování Superkartů na trati v Oscherslebenu / SRN, 5.-6. 4. 2014

Začátkem nové závodní sezony 2014 zorganizoval pořadatel seriálu European Superkart Series (ESS) 2 testovací dny na okruhu v německém Oscherslebenu.

Náš superkartový tým MS KART s továrním jezdcem Adamem Koutem připravil pro tuto sezonu novou motokáru: nový vylepšený model podvozku MS Superkart 2014 s loňským motorem DEA. Motokára byla představena ve zcela novém designu v barvách hlavního sponzora Auto Kout. Podvozek byl vybaven novým předním spojlerem, novým pravým bočním panelem a novým zadním křídlem. Všechny úpravy na podvozku byly dělány se záměrem zlepšit aerodynamiku.

Před odjezdem na testování panovaly v našem týmu jisté obavy, zda bude nový přední spojler dobře fungovat …. Dostaly se k nám totiž ne příliš pozitivní zprávy od ostatních jezdců, kteří s novým spojlerem startovali v prvním závodě sezony ve francouzském Dijonu, který se jel týden před tímto testováním a kterého se náš tým nezúčastnil. Během prvních tří tréninků se nám však podařilo nastavit novou „špičku“ do ideální polohy a s jejím fungováním jsme byli velmi spokojeni.

První den jsme pracovali pouze na podvozku a v každém tréninku Adam dosahoval vždy nejrychlejších časů. Do posledního sobotního tréninku jsme nasadili novou sadu pneumatik (loňské podukce) a Adam opět zajel nejrychlejší čas. Srovnání časů není však nebylo úplně optimální, protože velkou roli hraje právě stav použitých pneumatik. Nevíme, na jakých pneumatikách testovala konkurence.

Při rozebrání motoru jsme zjistili, že máme poruchu na jednom válci, kde došlo k odlomení části pístního kroužku a jeden píst byl částečně zadřený. Motor tedy nepracoval na plný výkon. Nebýt tohoto problému, mohl být Adamův čas ještě lepší. Druhý den jsme testovali nové písty a motor dosahoval optimálního výkonu.

V dalším tréninku jsme testovali rozdíl mezi novým a starým předním spojlerem. Ukázalo se, že podvozek s novým spojlerem je klidnější a čas byl o 0,4 vteřiny rychlejší než se starou špičkou. Nejdůležitější roli hraje optimální nastavením nového modelu spojleru a k tomu přizpůsobení celého podvozku. Testování jsme po druhém nedělním tréninku ukončili - byli jsme naprosto spokojeni s fungováním motokáry a dosahovanými časy.

Nyní nás čeká už jen doladit několik detailů před prvním závodem ESS na Hockenheimringu , který se jede poslední víkend v dubnu.

Za MS SUPERKART RACING TEAM šéf týmu Milan Šimák