23.-25.5.2014, Tisková zpráva z 2. závodu seriálu European Superkart Series v německém Oscherslebenu

Druhý závod Evropské Superkartové Série se jel o tomto víkendu na trati v Oscherslebenu. Adam Kout na německý okruh odjížděl jako vedoucí jezdec celkového pořadí. Po částečných problémech s podvozkem v prvním závodě na Hockenheimringu jsme provedli některé úpravy na rámu a současně jsme vše podřídili snížení hmotnosti motokáry, protože jsme navážili 5 kilogramů nad minimální váhový limit. S novým rámem jsme byli od začátku volných tréninků spokojeni. Otázkou zůstávalo pouze to, jak se kára bude chovat v průběhu závodu a to hlavně ke konci, když jsou již opotřebované pneumatiky.

V první kvalifikaci zajel výborný čas náš smluvní jezdec Peter Elkmann, který má v podvozku MS KART namontovaný motor VM. Adamovi se ho však vzápětí podařilo porazit o 12 setin vteřiny. Ostatní jezdci měli ztrátu více než jednu vteřinu. Ve druhé kvalifikaci se nikomu nepodařilo tyto časy překonat, ani se k nim přiblížit. Adam Kout s Peterem Elkmannem byli zcela suverénně na prvních dvou místech.

V prvním závodě v sobotu odpoledne odstartoval Adam jako první před Kleinemayerem a Elkmannem. Asi tři kola s ním tito dva němečtí piloti drželi krok, pak ale Adam o vteřinu zrychlil a začal jim ujíždět. Elkmann bohužel odstoupil pro poruchu v přívodu benzínu. Na Kleinemayera zajel Adam náskok zhruba 8 vteřin, ale ten v závěru rovněž vypadl, důvodem byla prasklá pneumatika. Se ztrátou 12 vteřin na vedoucího Adama Kouta skončil nakonec Holanďan Marcel Maasmann, jako třetí dojel Němec Daniel Hentschel.

Nedělní druhý závod se odehrával obdobně. Adam odstartoval první a na druhém místě za ním jel Petr Elkmann, rovněž na podvozku MS KART. Kleinemayer se zdržel na startu a dojížděl na třetím a čtvrtém místě jedoucí jezdce Maasmanna a Hentschela. Elkmann se držel Adama zase pouze dvě kola. Pak začal Adam ujíždět a vytvořil si na Elkmanna náskok 8 vteřin. Bohužel však i tentokrát Peter Elkmann jízdu pro technickou závadu nedokončil. Před koncem závodu se Kleinemayer probojoval na druhou pozici za Adama, ale v cíli na něj měl ztrátu devět a půl vteřiny. Na třetím místě opět dojel Daniel Hentschel.

Pro náš tým bylo dvojí vítězství vynikajícím výsledkem a slyšet hrát dvakrát českou hymnu byl opravdu zážitek.

Po dvou odjetých závodech seriálu a 91 body za 3 první a 1 třetí místo Adam Kout suverénně vede v průběžném hodnocení.

Další závod se jede 14. června na německém Hockenheimringu.
 

Milan Šimák
MS KART racing team