21.10.2014, Karting Cup v Chebu

O víkendu 18. – 19. října proběhl na trati v Chebu poslední závod Karting Cupu.

Náš tým MS KART Racing se zúčastnil se čtyřmi jezdci, z nichž dva bojovali v celkovém hodnocení o 1. místo. V kategorii MINI 60 jel Honza Maleček, v ROTAX MAX Terezka Dušková a Milan Šnajdr a v KZ2 Václav Rumlena.

V MINI 60 ukazoval Honza už od prvního tréninku, že nenechá nikoho na pochybách o tom, komu bude titul v KC pro rok 2014 patřit. Po nejlepším čase v měřeném tréninku a suverénním počínání na trati vyhrál předfinále i finále, čímž si dojel nejen pro vítězství v tomto závodě, ale také pro celkové 1. místo v KartingCupu v roce 2014. Chtěl bych mu za sezonu 2014 poblahopřát a zároveň velice poděkovat, protože kromě tohoto titulu získal letos i 3. místo v MČR a 2. místo v poháru AČR.

V kategorii ROTAX MAX registrace nastoupila do závodu Terezka Dušková, která potřebovala udržet 1. místo v celkové hodnocení. Druhým jezdcem byl Milan Šnajdr, ten startoval v této třídě letos poprvé. Terezka si po 2. místě v měřeném tréninku a nedělním vyhraném předfinále, dojela po pěkných soubojích na trati s Petrem Vojtou pro 2. místo ve finále, což upevnilo její 1. pozici v této kategorii pro rok 2014. Terce za předvedené výkony a 1. místo v KartingCupu 2014 také velice gratulujeme !

U Milana Šnajdra bylo znát, že s motorem Rotax jede poprvé a že po něho přechod z kategorie KZ2 k motoru bez převodovky není tak jednoduchý. Na trati se s tím však velice dobře vyrovnal a ve startovním poli se neztratil. Po 4. místě v měřeném tréninku si dojel pro dvě pátá místa v závodech.

Vašek Rumlena v KZ2 dokazoval, že na konci své první závodní sezony v motokárách začíná konkurenci vepředu velmi prohánět a že se mají příští rok na co těšit. Vašek dojel 3 x na 5. místě s malým odstupem za první čtveřicí, ale na dráze ukázal jezdecký posun dopředu.

Závěrem bych chtěl ještě jednou poděkovat všem jezdcům na podvozcích MS KART za reprezentaci naší značky v letošní sezoně a všem srdečně blahopřeji k dosaženým výsledkům.

Za MS KART Racing Team
Jiří Kahuda