29.8.2013 - EUROPEAN SUPERKART SERIES – A1 Red Bull Ring Rakousko

Na krásném okruhu A1 Red Bull Ring v Rakousku se ve dnech 23. – 25. srpna jel předposlední závod seriálu European Superkart Series. Počasí zde bylo velmi proměnlivé, takže si náš tovární jezdec Adam Kout vyzkoušel rychlou a triumfální jízdu na suchu jakož i kvalifikaci na vodě a závod za plného deště.

undefined

Adam i jeho kára byli ve skvělé kondici a poté, co nenašli přemožitele ve volných trénincích ani v kvalifikaci, si v sobotním závodě s přehledem dojeli pro „zlato“, a to i přes nepříliš vydařený start, kdy se Adamovi „ulil“ motor, takže se z první řady propadl až na patnáctou příčku. V nájezdu do druhého kola už byl ale na cílové rovině pátý a za další dvě kola se ujal vedení. To si udržel až do konce závodu a s náskokem zvítězil. Nádavkem přidal ještě nejrychlejší kolo. Druhý dojel Němec Hentschel, třetí Angličan Riley a čtvrtý – rovněž na MS KARTU – Holanďan Kievitsbosch.

Ve druhém závodě, který se jel za deště v neděli ráno, obsadil Adam druhé místo za vítězným Danielem Hentschelem. Jízda byla poznamenána vytrvalým deštěm. Adam odstartoval třetí, po pár kolech postoupil na druhé místo a tak nakonec dojel i do cíle. Volba obout mokré pneumatiky rozjeté po kvalifikaci nebyla optimální a Adamovi to „dost klouzalo“. Nemělo však cenu nic riskovat, pro tým byly nejdůležitější zkušenosti z mokrého závodu a příprava na další závod Mistrovství Evropy za 14 dní ve francouzském Magny-Cours. Třetí za Adamem dojel opět Riley a na sedmém místě byl na podvozku MS jezdec Mark Verhaar z holandského týmu Karting Paradise Jana Cramera .

undefined undefined undefinedundefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined