2.5.2013, MČR Cheb

 Tisková zpráva MS KART k prvnímu závodu Mistrovství České republiky motokár  v Chebu 27. – 28. dubna

S potěšením musíme konstatovat, že výsledky jezdců s podvozky MS KART na prvním závodě seriálu MČR v Chebu byly velmi dobré.

Už jsme si asi zvykli, že ve třídách ROTAX MAX se jezdci s podvozky MS KART umísťují na nejvyšších příčkách. To také potvrdili. Zejména Petr Běžel v kategorii ROTAX MAX senior nenašel na tomto závodě odpovídajícího konkurenta. Zvítězil v měřeném tréninku a obou nedělních závodech. V kategorii ROTAX Junior MAX obsadil horký favorit Tomáš Salva až druhé místo. Pro tým to bylo zklamání, ale nepodařilo se správně nastavit motor. S tímto problémem se tým potýká od začátku letošní sezóny a ani v Chebu tomu nabylo jinak. I když se Tomášovi podařilo vyhrát měřený trénink, v závodě to již nebylo ono a musel se spokojit se dvěmi druhými místy v obou závodech. Říká se, že všechno špatné, je pro něco dobré. Vyburcovalo nás to k maximálnímu úsilí a zdá se, že problém je již vyřešen.

Velmi příjemně překvapil Milan Šnajdr v kategorii NKZ2. Přesto, že nemá mnoho zkušeností z velkých závodů, předvedl skvělý výkon a úspěšně sekundoval špičce nejlepších jezdců. Honzu Midrlu můžeme zařadit do jiné kategorie jezdců. Všichni víme, že se jedná o jednoho z nejlepších jezdců na světě v kategorii KZ2. S povinností vyhrát se popasoval skvěle a nikoho nenechal na pochybách, kdo je českým králem v této kategorii. S ostatními dvěmi jezdci na špici sváděl Milan Šnajdr  rovnocenný souboj. Nebýt poruchy motoru v druhém závodě, byl by výsledek ještě lepší. Při diskvalifikaci Doubka se tak dočkal prvního věnce z Mistrovství České republiky.

A to nejlepší na konec. Nebudeme se tajit tím, že jsme odvedli mnoho práce s přípravou techniky pro nově vypsané třídy BABY 60 a MINI 60. Připravili jsme zcela nový povozek pro dětské kategorie. Po odebrání možnosti zastupovat v České republice značku PARILLA, jsme navázali obchodní spolupráci se značkou LENZO a dovezli jsme do České republiky první dodávku motorů pro třídu BABY a MINI 60. Výsledky na prvním závodě jsou však i pro nás překvapující. Jan Maleček je debutantem ve třídě MINI 60 a nejmladším jezdcem v této třídě. Přesto dokázal diktovat tempo od prvních tréninků až po konec závodů. V žádné jízdě nenašel přemožitele a zcela suverénně zvítězil. Porazil tak několik o hodně zkušenějších soupeřů, se zkušenostmi z velkých závodů. Stejně suverénně si počínal i Jakub Loskot ve třídě BABY 60. Po dobu trvání celého závodu nenašel konkurenta a zcela suverénně zvítězil ve všech jízdách.

Poděkování patří hlavně celému realizačnímu týmu MS KART racing team, za výborně odvedenou práci v jarní přípravě techniky a samozřejmě samotným jezdcům, kteří výborně prodali práci celého týmu.

Milan Šimák – majitel MS KART s.r.o.