9.2.2012 Rotax Winter Cup Campillos, Španělsko

Rotax Winter Cup 2012, den první.

Campillos, Spain, 8/2/2012 –Ve španělském městečku Campillos se již tradičně schází motokárová špička z Evropy i dalších kontinentů na otevíracím závodě Rotax Winter Cup a i letos dorazila velice silná konkurence z Evropy i zámoří.

Česká republika má v letošním ročníku Rotax Winter Cup tři zástupce, vesměs v kategorii Rotax Senior Max. Všichni čeští piloti pak startují v barvách a na technice MS Kart. Jiří Forman a Petr Běžel mají již zkušenosti ze závodů Rotax Eurochallenge, včetně účasti na Grand Finals. Miroslav Kovář je na takovéto prestižní akci poprvé.

V dnešním bloku volných tréninků se všichni čeští piloti představili v dobrém světle, v porovnání se špičkou prozatím obstáli. Všichni účastníci však ještě ladí svou techniku a skutečné objektivní srovnání přinesou až páteční dopolední volné měřené tréninky a samozřejmě kvalifikace, která je na programu v pátek odpoledne.

Trochu smolně vkročil do závodů Jiří Forman, který vzhledem k nevolnosti nemohl dnes absolvovat celý program a musel odjet zpět do hotelu, aby se co nejdříve vyléčil. I tak ale ve svém krátkém vystoupení jezdil časy na stejné úrovni jako absolutní špička. “Doufejme, že Jirka vyleží nevolnost a že se nejedná o nic vážného. Byla by to škoda, protože se tady ukazuje ve výborném světle, má respekt soupeřů a i naše technika funguje bez problémů.”, osvětluje situaci Jiří Kahuda z MS Kartu.

Překvapivě dobře si vede i Miroslav Kovář, který se neustále zlepšuje a vypadá to, že bude šlapat na paty i těm nejlepším.

Petr Běžel se do seriálu Rotax vrací po roční přestávce a vzhledem ke svým zkušenostem i předváděným výkonům tady na trati v Campillos lze předpokládat, že bude útočit na umístění v první desítce jezdců.