19.9.2012, Mathias Detige on MS KART is the 2012 Champion of Rotax DD2 EuroChallenge !

TISKOVÁ ZPRÁVA: Mathias Detige (MS Kart) si v Salbrisu zajistil titul šampióna Rotax DD2 !

Před 4. a posledním závodem seriálu Rotax Max Euro Challenge 2012 v Salbrisu (Francie), měl vedoucí jezdec šampionátu jedoucí na podvozku MS Kart z týmu Bouvin Power Mathias Detige dostatek bodů v průběžném pořadí třídy DD2.

Pouze jediný jezdec , Miika Laiho z Finska z týmu MPT-Racing, měl matematicky stále možnost Mathiase v posledním závodě porazit, ale musel by vyhrát jak předfinále, tak i finálovou jízdu.

Během volných tréninků ve středu a ve čtvrtek se Mathias a jeho mechanik Kobe potýkali s některými technickými problémy a nepodařilo se jim najít opravdu dobré nastavení podvozku.

Tempo po celou dobu volných tréninků udával mistr Kanady DD2 Ben Cooper (Birel).

Ale během kvalifikačního tréninku v pátek odpoledne se do toho Mathias opřel a zajel velmi silné kolo, které mu zajistilo 2. pozici na startu v rozjížďkách…. za Miika Laihem !

To znamenalo, že 2 největší soupeři budou ve všech 3 sobotních rozjížďkách startovat z první řady následováni dvěma jezdci na Birelu - Benem Cooperem a Kevinem Ludim – stojícími bezprostředně za nimi.

Cooper vyšel z první rozjížďky jako nejsilnější. Mathias hrál na jistotu a skončil 4. za Laihem a De Ruwem.

Ve druhé rozjížďce byl Miika Laiho v první zatáčce roztočen Cooperem , za což Brit posléze od traťových komisařů vyfasoval penalizaci 10 bodů. Mathias měl štěstí, že se vyhnul kolizi hned v první zatáčce a cílem druhé jízdy projel opět na 4. místě za vítězným Xenem De Ruwem.

I ve třetí rozjížďce byl Cooper nejrychlejší, Mathias skončil pátý a stěžoval si na obtíže se svou motokárou. Později se šéf týmu Birger Bouvin rozhodl vyměnit na nedělní finále motor a mechanici z MS KARTU Jirka a Michal poradili Mathiasovi a Kobemu, jak vylepšit nastavením podvozku doufajíc, že se jim společně podaří najít ten chybějící kousek na rychlosti, který doposud chyběl.

Umístění po rozjížďkách vyšlo nejlépe pro Xena De Ruweho na prvním místě. Na druhé pozici byl díky svým konzistentním výsledkům Mathias. Ben Cooper byl třetí a Laiho byl po té nešťastné kolizi ve druhé rozjížďce, kdy byl odstaven Cooperem, jistě rád za celkové 6. místo

V neděli byl Mathias 2. nejrychlejším jezdcem v ranním warm-upu, což pro něj znamenalo velkou vzpruhu. Věděl, že pro zajištění titulu šampióna DD2 2012 by mu stačil dobrý výsledek v předfinálové jízdě, takže Kobe namontoval sadu nových pneumatik, zatímco Laiho se překvapivě rozhodl pro ponechání sobotních ojetých gum. Ben Cooper se v předfinále okamžitě ujal vedení, následován Laihem na druhém místě. Mathias se potýkal s Dielissenem a De Ruwem.

Ale jakmile nové pneumatiky začaly fungovat, propracovával si Mathias opatrně cestičku dopředu a pověsil se za Miiku Laiha až do posledního kola. Dobře věděl, že třetí místo mu pro zajištění titulu stačí !

Taktika Mathiasovi nádherně vyšla a poté, co projel cílem jako třetí, se stal novým Evropským šampiónem DD2 !

Ve finále jezdil Mathias jako čtvrtý dokud nebyl závod přerušen červenou vlajkou po havárii Bozeca Goulvena, Francouz naštěstí neutrpěl žádná zranění. Poté, co červená vlajka opět zmizela, rozhodl se Mathias, že v závodě již pokračovat nebude, protože titul již byl jeho.

Finále opět vyhrál velmi silný Ben Cooper. Miika Laiho skončil na skvělém druhém místě, což finskému jezdci na Tonykartu zajistilo i druhou pozici v celkovém pořadí šampionátu. Třetím jak v závodě tak i celkově v mistrovství byl Xen De Ruwe.

 

Ahoj Mileno,

chci poděkovat Vám, Jirkovi a Michalovi a všem z MS Kartu za fantastickou podporu během závodu Rotax Max Euro Challenge v Salbrisu.

Dosáhli jsme našeho cíle stál se Mistrem Evropy ve třídě DD2 !

Během celého závodu jsme se koncentrovali na jedinou věc: zajistit si vítězství v šampionátu. A přesně to jsme udělali.

Těším se na pokračování spolupráce s MS Kartem v budoucnu. Pro Mathiase byla skvělá zkušenost jet s podvozkem MS KART DD2 od prvního dne, kdy jsme ho položili na asfalt při testování na trati v Genku koncem července, poté při brilantním vítězství v Kristianstadu, následným velmi silným druhým místem v belgickém mistrovství v srpnu a nyní při získání evropského titulu v Salbrisu !

 

S pozdravem,
Birger Bouvin
Šéf týmu Bouvin Power, Belgie

 

 

undefined undefined