14.12.2012, ČR

 

Dobrý den všem zaměstnancům MS Kartu.

V uplynulé sezoně jsme se tradičně zúčastnili ve třídě HONDA 390 celého seriálu pohárových závodů Moravského poháru, pořádaných Moravským motokárovým klubem. Po roku 2011, v kterém Libor vyhrál plombované motory a David kategorii OPEN, se oba kluci rozhodli jet právě tuto prestižní kategorii Hond s vyšším výkonem.

Zdůrazňuji, že celou naši pětiletou závodní historii používáme bez výjimky podvozky MS Kart. Po velmi dobrých zkušenostech se "starou dobrou" RCA 26 jsme z tradice nevybočili ani letos, když jsme zvolili RZF 29 ve verzi pro pohárové závody.  O úpravu motorů se postaral známý ladič Hond Kamil Daniš z Přerova.

Od začátku sezony jsme cítili značný tlak od konkurence. Doplácel na něj v kontaktech se soupeři hlavně David jako vítěz předcházející sezony. Libor, vypiplaný plombovanými motory s nižším výkonem, uplatňoval svůj cit zvlášť na technických tratích a hlavně na začátku a v závěru sezony ostatním bezpečně ujížděl. Na českých tratích ale musel o výsledky urputně bojovat  zejména s bývalým mistrem ČR a naším kamarádem Petrem Finstrlem. David podával stabilně dobré výkony a postupně sbíral potřebné body.

Libor si zajistil prvenství už v  předposledním závodě, David v napínavé koncovce udržel třetí místo.

Za pět let naší činnosti jsme s podvozky MS Kart získali v Moravském poháru v Hondách celkem čtyři prvenství a po jednom druhém, třetím a pátém místě. Za upozornění stojí i to, že za tu dobu jsme nezničili ani jeden rám. To jednoznačně svědčí o odborné práci lidí v MS Kartu a kvalitě použitých materiálů i proto, že podvozek je těžkou Hondou více namáhaný.

Děkujeme za spolupráci celému týmu MS Kart a přejeme hodně sportovních a obchodních úspěchů. 

Zdeněk Čužna
OZ EKOSPORT

 

undefined undefined undefined undefined