Výroční zpráva 2011 - 13. 10. 2011

Sezona 2011 se pomalu blíží ke konci. Motokárové seriály MČR, KARTING CUP a Moravský pohár znají již své vítěze a čeká nás vyhlášení výsledků za letošní rok, ve kterém se značce MS KART vedlo skvěle a naše podvozky figurovaly v čele většiny tříd. Velmi nás to těší. Budeme se samozřejmě snažit, abychom pro příští rok připravili pro jezdce, kteří pojedou se značkou MS KART, techniku minimálně tak dobrou jako v letošním roce. Doufáme, že nám k tomu dopomůže také nový podvozek pro nastávající homologační období 2012-2017, MS KART BLUE FALCON, který během testování vykazoval velmi dobré výsledky a který by měl jezdcům přinést ještě více radosti z dosažených výsledků a mnoho příjemných zážitků na trati.

V seriálu Mistrovství České republiky 2011 dosáhly podvozky MS KART suverénně nejlepších výsledků ze všech a rovněž v Karting Cupu a Moravském poháru ( výsledky najdete na stránkách www.kartingcup.cz a www.moravsky-pohar.cz ) byly na nejvyšších příčkách. Chtěli bychom za to všem jezdcům a příznivcům naší značky moc poděkovat !

Z deseti kategorií, z nichž jednou je třída EASSY (zde se smí používat výhradně podvozek Birel), takže v podstatě z devíti kategorií, které byly v tomto roce vypsány jako mistrovské třídy, obsadila značka MS KART celkem 4 první místa, 2 druhá místa a 6 třetích míst, což je skvělý výsledek. Bohužel však při letošním oficiálním vyhlášení výsledků MČR budou, stejně jako v loňském roce, chybět oba vítězové tříd Rotax MAX a Rotax MAX Junior, protože datum pro vyhlášení bylo Autoklubem stanoveno ve stejném termínu, ve kterém se jede světové finále ROTAX, kde budou ti nejlepší z obou tříd Rotax reprezentovat Českou republiku. Škoda ... Tady jsou výsledky letošní sezony:

Bambini :

 1. Běžel Jakub – MS KART

 2. Korený Matěj – TONY KART

 3. Šindelář Jan – MS KART

Kadet :

 1. Simon Karel – MBA

 2. Korený Tomáš – TONY KART

 3. Javůrek Dominik – MS KART

ROK senior :

 1. Minář Emil – MS KART

 2. Halada Roman – TONY KART

 3. Němeček Jiří – TONY KART

V této třídě byl Emil jediným jezdcem na MS KARTU. Vzhledem k jeho přesvědčivým výsledkům je velká škoda, že zde naše značka nemá početnější zastoupení.

ROTAX junior :

 1. Fulín Petr – MS KART

 2. Salva Tomáš – MS KART

 3. Paprskář Daniel – MS KART

Obzvlášť v této kategorii byly k vidění krásné a vyrovnané souboje a třída Junior zaznamenala rovněž i největší nárůst startovního pole z celého seriálu MČR, což svědčí o tom, že začínající i přestupující juniorští jezdci se ubírají tím správným směrem.

ROTAX senior :

 1. Forman Jiří – MS KART

 2. Maxa Radim – INTREPID

 3. Němec Daniel – MS KART

Honda 390 sprint :

 1. Strnadel Vojtěch – INTREPID

 2. Vidršperk Martin – MS KART

 3. Stodůlková Petra – MS KART

Honda 390 endurance :

 1. OK KART MARANELLO – MARANELLO

 2. PRAGA RETRO – INTREPID

 3. Valašský enduro club – MS KART

KZ2 :

 1. Midrla Jan – BIREL

 2. Janouš Adam – INTREPID

 3. Doubek Martin – TONY KART

Petr Běžel s podvozkem MS KART ukončil svou premiérovou sezonu ve třídě KZ2 na celkovém 5. místě, což je pro něho po přestupu z juniorské třídy velmi pěkný výsledek. Petr se v průběhu sezony stále zlepšoval a v posledních dvou závodech MČR obsadil 3. a 2. místo.

KF2 :

 1. Maxa Radim – INTREPID

 2. Kočka Ondřej – MARANELLO

 3. Skula Jiří – INTREPID

V této kategorii nestartoval žádný podvozek MS KART.

Pěkných výsledků dosáhli piloti s našimi podvozky i na mezinárodních závodech. Na Mistrovství Evropy ve třídě KZ1 dojel Holanďan Danny Bleek na 16.místě a na EURO CHALLENGE v kategorii ROTAX MAX obsadil Jirka Forman 12. místo z celkového počtu 138 jezdců, v kategorii ROTAX MAX JUNIOR skončil z 91 startujících Petr Fulín na 21. pozici. Početné zastoupení jezdců z mnoha evropských zemí v seriálu ROTAX EURO CHALLENGE hovoří samo o sobě o tom, že se třída Rotax ubírá tím správným směrem a těší se obrovské popularitě.

Stále ještě otevřené je konečné hodnocení Mistrovství světa U18, protože závěrečný 3. závod odstartuje v italském Sarnu až 7.11.2011. V tomto šampionátu je Petr Běžel na průběžném 14. místě, Jirka Forman na 24. a Gábina Jílková na 25.místě. Držme jim palce, ať jsou jejich konečné výsledky co nejlepší.

Tímto bychom chtěli všem popřát mnoho štěstí a úspěchů a těšíme se na spolupráci v nadcházející sezoně 2012. 

Jiří Kahuda
Šéf závodního týmu MS KART