ROTAX WINTER CUP 2011 – Campillos, Španělsko 9. - 13. 2. 2011

Ve dnech 9.-13. února 2011 se ve Španělsku na trati v Campillos jel Winter Cup Rotax, kterého se ve třídě senior účastnilo 44 jezdců z celé Evropy. Za náš závodní tým MS Kart zde startovali v této kategorii 3 jezdci: Jirka Forman, Kateřina Žůrková (letos poprvé na podvozku MS) a Vladislav Kurakin z Ruska.

Náš tým se do Španělska vydal už o pár dní dříve, aby před začátkem prvního závodu letošní sezony otestoval na trati v Campillos nově připravenou techniku.

Už ve volných trénincích Jirka Forman ukázal, že je v dobré formě, a řadil se mezi nejrychlejší jezdce na dráze. Dařilo se mu i v kvalifikačním tréninku, kde zajel 4. nejrychlejší čas. Kateřina Žůrková zatím moc zkušeností z velkých mezinárodních závodů nemá a tak byl její start pojatý jako kvalitní rozjetí do letošní náročné sezony. V měřeném tréninku skončila jako 27., Vladislav Kurakin dojel těsně před ní na 26. místě. Po kvalifikačním tréninku se rozjely bodovací jízdy, z nichž prvních 28 jezdců postupovalo přímo do finálových jízd.

Výsledky kvalifikačního tréninku Rotax MAX Senior:

1. Ferenc Kancsar – Intrepid – čas 1:04.194

4. Jiří Forman – MS Kart ( poprvé se nám v měřeném tréninku podařilo vyhrát naši skupinu, ale jak se později ukázalo, byla 2. skupina o něco rychlejší, protože měla o něco lepší podmínky na trati ) – čas 1:04,365

26. Vladislav Kurakin – MS Kart – čas 1:04,968

27. Kateřina Žůrková – MS Kart – čas 1:04,974
 

Bodovací jízdy :

Jirka Forman – MS Kart Racing team – 5, 4, 19, - v 1. jízdě dosáhl nejrychlejšího času v rozjížďce, ve 3. jízdě došlo ke kolizi a následné penalizaci 10 sekund, celkově po bodovacích jízdách 17.místo a přímý postup do finále.

Kateřina Žůrková – MS Kart Racing team – 20, 12, 17, - škoda nedojetí v 1. jízdě, po kolizi Kačka vypadla a to ji po rozjížďkách stačilo pouze na celkové 33. místo a musela jet opravnou jízdu.

Vladimír Kurakin – MS Kart Racing team – 13, 9, 6, - celkově po bodovacích jízdách na 18. místě a postoupil přímo do finále. Vláďa jel dobře a postupně se stále posouval dopředu.

 

Opravná jízda :

Kateřina Žůrková dojela na 6.místě , což bylo poslední postupové místo do finále. To bylo super, všichni naši jezdci se dostali do finále !!!

Semifinále určuje pořadí pro postavení na startu ve finále, což je samozřejmě nesmírně důležité jako výchozí pozice pro dobrý konečný výsledek. Zde měl velikou smůlu dobře jedoucí Jirka Forman. Hned po startu byl nekorektně v první zatáčce vyražen mimo trať a sen o dobré pozici na startu finálové jízdy se rázem rozplynul. Jirka skončil až jako 33. Velmi pěkně jela Kateřina Žůrková, která semifinále dokončila na 17.místě. Vladimír Kurakin dojel dvě místa za Kateřinou jako 19.

Finále – Jirka Forman startoval z důsledku předchozí havárie z poslední řady. Hned po startu ale nasadil velmi vysoké tempo. Technika fungovala skvěle a Jirka předváděl bravurní jízdu. Bojoval až do samého konce a podařilo se mu probojovat až na fantastické 10. místo v cíli. Při velké vyrovnanosti v kategorii Rotax Max Senior to byl opravdu úctyhodný výkon. Jirka zajel ve finále také nerychlejší čas na kolo a to nejednou !! Nebýt nezaviněné kolize v semifinále, dosáhl by Jirka určitě na „bednu“. Kateřina Žůrková dojela ve finále po kolizi, při které se propadla až na poslední místo, jako 29. a Vladimír Kurakin 19.

S výsledky a hlavně dobře fungující technikou jsme byli nakonec velmi spokojeni. Nyní se připravujeme na 1. závod ROTAX MAX EURO CHALLENGE, který se koná 2. – 3. dubna v Belgickém Genku.