Rotax MAX Euro Challenge Genk, Belgie - 13. 4. 2011

V termínu 2.-3. dubna 2011 se v belgickém Genku konal 1. závod ROTAX MAX EURO CHALLENGE. Už předem bylo podle přihlášených jezdců jasné, že tento závod bude co do účasti a kvality závodníků a závodních týmů nejlépe obsazeným závodem v celé historii tohoto šampionátu. Svědčí to o skvělé organizaci, jakož i o permanentním nárůstu popularity Rotaxu v Evropě i ve světě.

Prvního závodu letošního ročníku RMEC v Belgii se zúčastnilo celkem 7 jezdců z České republiky, což je dosud ten největší počet poukazující na zvyšující se oblibu třídy Rotax i u nás v ČR.

Náš závodní tým jel ve složení Jiří Forman, Kateřina Žůrková a Vladislav Kurakin (RU) ve třídě senior a Petr Fulín ve třídě junior. Do Genku jsme dorazili už pár dní před začátkem závodu, abychom víkend před závody mohli na místní trati otestovat techniku, což se nám už v loňské sezoně ukázalo být tou nejlepší možností pro trénování.

Ve středu ráno začaly oficiální tréninky a vše vrcholilo pátečním měřeným tréninkem. Tam zajel skvěle Jirka Forman, který obsadil 4. místo z 90 jezdců ! Dále Vladislav Kurakin 52. místo, Katka Žůrková 79. místo v kategorii senior a Petr Fulín 41. místo v juniorech. Potom byli jezdci rozděleni do skupin a začali vyřazovací rozjížďky, kde se i nadále nejlépe vedlo Jirkovi Formanovi, který obsadil 4.,5., 2. a 1. místo. Z první rozjížďky byl ale bohužel vyloučen, protože mu upadl kryt řetězu, takže dostal 38 trestných bodů. Následkem toho obsadil po kvalifikacích celkově až 20. pozici. Ostatním jezdců se už tak dobře nevedlo. Vladislav Kurakin 14.,15., 25. a vyloučen pro nedovolený kontakt na trati - celkově 58. místo. Z opravné jízdy do finále nepostoupil. Katka Žůrková 31., 32., 27. a 18. Celkem 71. místo. Katka jela finále útěchy a tam skončila jako 8. Celým závodem ji provázela opravdu velká smůla, protože ve třech rozjížďkách vždy dobře odstartovala, ale po následné kolizi skončila až v zadní části startovního pole…

Velice dobře jel v juniorech Petr Fulín, který se stále probíjel dopředu a po výsledcích 10.,14. a 13. postoupil do finále na 18. místě.

V neděli ráno začalo pršet a všechny finálové jízdy se odjely na vodě. Start předfinále se uskutečnil za hustého deště a za těchto podmínek bylo opravdu obtížné předjíždět. Všichni jezdci jeli po vnitřní stopě a po vnější stopě bylo na této trati předjíždění téměř nemožné. Petr Fulín si dojel v předfinále pro pěkné 14. místo, ale potom měl ve finále smůlu: po startu udělal hodiny a odjížděl se ztrátou jako poslední. Nakonec závod dokončil jako 23. Celkově je v seriálu EURO CHALLENGE zatím na 19. místě.

Jirka Forman se v obou jízdách postupně probojovával dopředu. Předfinále dokončil jako 15. a ve finále se skvělou jízdou probil až na 8 pozici. Tyto výsledky mu zatím v průběžném pořadí EURO CHALLENGE dávají celkově 9. příčku.

Naše technika po celou dobu fungovala velice dobře a podvozky MS KART obstály i v takto nabité konkurenci.

Tímto bych chtěl poděkovat všem jezdcům a mechanikům za velmi dobře odvedenou práci ! Nyní se už připravujeme na další závod RMEC, který se pojede 25.–29. května v Německu ve Wackersdorfu. Zde bychom samozřejmě chtěli tyto dosažené výsledky potvrdit a pokud možno ještě vylepšit.

Jirka Kahuda
Šéf závodního týmu MS KART

Kompletní výsledky třídy Senior Max k nahlédnutí zde.

Kompletní výsledky třídy Junior Max k nahlédnutí zde.