International Superkart Series – Oschersleben / SRN - 9.5.2011

O víkendu 8.-9. 5. 2011 se na německém okruhu Motorsport Arena Oschersleben jel druhý závod holandského seriálu International Superkart Series. Za náš MS KART Racing Team startovali naši tovární piloti Adam Kout a Marko Laine z Finska – oba dva s podvozky MS a motory VM.

V sobotním kvalifikačním tréninku zajel Adam 2. nejrychlejší čas, Marko byl čtvrtý. Měřák vyhrál Němec Jürgen Reinke, na 3. místě skončila Priscilla Speelman z Holandska (MS KART/VM) a na 5. místě další Holanďan Mark Verhaar (MS KART/VM).

Výsledek 1. finálové jízdy znamenal historický úspěch pro značky MS KART a VM – poté co v 5. kole vypadl favorit závodu Reinke, zaujal Adam vedoucí pozici a závod s přehledem vyhrál. Za ním dojel na 2. místě jeho stájový kolega Marko Laine a třetí byl Mark Verhaar – takže na prvních třech místech projely cílem podvozky MS KART s motory VM !!!

Na startu 2. finálové jízdy se očekával souboj Reinkeho s Adamem Koutem, ke kterému bohužel nedošlo. Adamovi se nepodařilo dobře odstartovat a když začal zkracovat náskok, který na něj německý pilot jedoucí na prvním místě měl, vypadl v osmém kole pro poruchu motoru. Marko Laine projel cílem jako třetí za vítězným Reinkem a Priscillou Speelmann (MS KART/VM).

Dalším závodem Superkartů bude Mistrovství Evropy CIK/FIA, které se jede už tento víkend na trati Magny Course ve Francii.