3. závod Mistrovství světa CIK-FIA „U18“ v Sarnu (Itálie) - 7.11.2011

Ve dnech 4.11 – 6.11.2011 se v italském Sarnu konal 3. a poslední závod Mistrovství světa CIK-FIA „U18“ a Academy Trophy.

Náš závodní tým MS KART se tentokrát MS U18 zúčastnil pouze se čtyřmi jezdci: Jiřím Formanem, Petrem Běželem, Evgenyi Shershunem (RU) a Magnusem Ruud Kjaerem (DK). Obě dívky startující ve dvou předcházejících závodech, Barbora Štěpánová a Gabriela Jílková, nyní ze zdravotních důvodů nenastoupily.

Největší šance na úspěch v celkovém pořadí měli Petr Běžel a Jiří Forman. Petr však tentokrát neměl šťastnou ruku při losování motorů a to se bohužel také podepsalo na jeho celkovém výsledku.

Nejlépe se dařilo Jirkovi Formanovi, který v měřeném tréninku obsadil 14. místo a pak v jednotlivých rozjížďkách dojel jako 6., 7., 2. a 9. Do předfinále postupoval na pěkné 10. pozici.

Dobrých výsledků dosáhl na MS KARTU i dánský pilot Magnus Ruud Kjaer: 25. místo v měřeném tréninku a 4., 12., 13. a 12. místo v rozjížďkách. Do předfinále postupoval jako 20.

Ostatní naši jezdci do finále nepostoupili: E. Shershun měl 30. čas v měřeném tréninku a v rozjížďkách skončil jako 19., 15., 21., a 11., což dalo celkově 41. místo = finále B.

Petr Běžel se celý víkend trápil s motorem, který při maximálním výkonu točil o 1500 otáček míň než motory ostatních jezdců, přesto mu komisaři z CIKu neumožnili motor vyměnit. Výsledkem bylo 43. místo v měřeném tréninku a následující umístění v rozjížďkách: 11, 19, 26 a 15. Celkově 47. pozice a start ve finále B.

Zvláště u Petra to byla velká škoda, protože po prvních dvou závodech seriálu měl na 14. místě průběžného pořadí velkou šanci na umístění v první desítce a byl nejlépe si stojícím českým reprezentantem. To také dokázal ve finále B, kdy mu byl před závodem vyměněn motor, a Petr se ze 13. pozice na startu probojoval až na 2. místo. E. Shershun skončil 17.

Teď už k předfinálovým a finálovým jízdám, které se konaly v neděli za deštivého počasí. Velice dobře jel Jirka Forman, když v prvním předfinále skončil 5., ve druhém 19. a do finále postupoval na 14. pozici.

Dánský jezdec Magnus Ruud Kjaer dojel 24. a 26. a do finále postupoval na 24. místě.

Ve finále zajel svou super jízdu Jirka Forman: po startu se postupně propracovával dopředu a vybojoval krásné 5. místo, přičemž zajížděl jedny z nejrychlejších časů a od stupňů vítězů ho dělilo jen pár metrů.

Magnus Ruud Kjaer zvolil pro finále suché pneu, což byla, jak se později ukázalo, špatná volba. Skončil jako 21.

V celkovém pořadí seriálu Mistrovství světa U18 se naši jezdci umístili takto :

15. místo Jiří Forman
19. místo Petr Běžel
32. místo Gabriela Jílková
37. místo Magnus Ruud Kjaer

Tímto bych chtěl velmi poděkovat všem našim jezdcům a mechanikům za jejich výkony a za to, že naše značka MS KART byla po celý rok na závodních okruzích dobře vidět.

Jiří Kahuda
Šéf závodního týmu MS KART