2. závod Mistrovství světa „U18“ CIK-FIA v Essay / Francie - 30.8.2011

Ve dnech 26. - 28. 8. 2011 se ve francouzském Essay jel druhý závod Mistrovství světa U18. Naše značka MS KART zde byla zastoupena v plném počtu 6ti jezdců: Jiří Forman, Petr Běžel, Gabriela Jílková a Bára Štěpánová z České republiky, Evgeny Shershun z Ruska a Magnus Ruud Kjaer z Dánska.

V sobotu dopoledne zajel z našich jezdců v měřeném tréninku nejlépe Jirka Forman - mezi 74 startujícími obsadil celkově 10. místo. Jako 13. skončil Petr Běžel, 18. místo obsadila Gabriela Jílková, Magnus Ruud Kjaer dojel 33., Barbora Štěpánová 65. a Evgeny Shershun 67. Nejrychlejší čas měl Holanďan Dave Blom.

Závod pokračoval bodovacími jízdami, ve kterých po součtu všech výsledků nejlépe dopadla Gabriela Jílková. Umístila se celkově na 12. pozici poté, co v jednotlivých jízdách skončila na 4., 5., 9 a 6. místě. Náš velký favorit Jirka Forman byl velmi rychlý, ale doplatil na nepovedenou první jízdu a celkově obsadil až 16. místo. V jednotlivých rozjížďkách zajel takto: 25, 2, 3, 3. Na 19. místě skončil Petr Běžel. I on překvapil velmi pěknými výsledky, ale stejně jako Jirkovi se mu nezdařila první kvalifikace: 25, 2, 4, 4. Na celkovém 45. místě se umístil Magnus Ruud Kjaer, 59. dojel Evgeny Shershun a Barbora Štěpánová skončila jako 66. Do semifinále postoupili Jílková, Forman a Běžel.

V semifinálové jízdě Jirka Forman dobře odstartoval a jel na dobré pozici, následně byl brutálním způsobem sestřelený německým jezdcem jedoucím několik metrů za ním. Celý incident byl velmi ošklivý a Jirka byl moc rád, že z něj vyvázl bez zranění. Ve finále však musel startovat ze zadních pozic. Hned po startu došlo na rovince k hromadné kolizi, které se Jirka snažil vyhnout, ale při průjezdu úzkým místem zavadil zadním kolem o soupeře a ohnul si zadní osu. Tím pro něj finále skončilo.

Nejlépe z našich dopadla Gabriela Jílková, která nakonec ve finále vybojovala 16. místo. Ale ani ona to neměla jednoduché. Po kolizi na startu si spolu s Petrem Běželem vedla vcelku dobře. Petr Běžel se probojoval dokonce až na 12. místo a Gabriela Jílková byla hned za ním. Těsně po polovině závodu se ale oba propadli až na konec závodního pole. Poté se zase oba dotáhli na místa kolem 16. pozice. V posledním kole se Petr opět propadl dozadu a skončil nakonec na 21. příčce. Na své vybojované pozici zůstala pouze Gabriela.

Vítězem se stal francouzský jezdec Anthoine Hubert.

Kompletní výsledky ke stažení zde >>