2. závod Mistrovství Evropy CIK-FIA Superkartů v Mostě - 13.6.2011

Ve dnech 10.-12. června 2011 se na autodromu v Mostě jel 2. závod  třídílného seriálu Mistrovství Evropy Superkartů CIK-FIA. Všechny volné tréninky jakož i kvalifikace a 2 finálové jízdy probíhaly na suché trati. Občasné dešťové přeháňky se Superkartům vyhýbaly.

Náš tovární tým měl na startu 2 jezdce – Adama Kouta z České republiky a Fina Marka Laineho. Na podvozcích MS KART pak startovali ještě další 4 piloti: Peter Elkmann z Německa, Priscilla Speelman a Mark Verhaar z Holandska a Rakušan Thomas Urhofer. V 33 členém poli to bylo docela slušné zastoupení značky MS.

V kvalifikačním tréninku skončil Peter Elkmann na 5., Adam Kout na 14. a Marko Laine na 21. místě. Thomas Urhofer byl 22., Mark Verhaar 23. a Priscilla Speelman 25.

První závod v sobotu odpoledne se nevydařil Peteru Elkmannovi, který měl potíže s nastavením karburátorů a nakonec ze středu pole odstoupil. Výborně jel Adam Kout, který se propracoval až na 7. místo. Pak ale na chvilku přestal pracovat jeden válec na jeho motoru VM a Adam se propadl zpět na osmičku. V závěru závodu se ještě pokusil zaútočit na před ním jedoucího sedmého Malcoma Crowa, ale už ho nestačil předjet. První finále tedy Adam dokončil jako 8.

Pořadí v 1. finálové jízdě:

 1. Gavin Bennet/GBR, Anderson/DEA

 2. Marcel Maasmann/NLD, Anderson/FPE

 3. Emmanuel Vinuales/FRA, Anderson/DEA

 4. Carl Hulme/GBR, Anderson/FPE

 5. Laurent Marchandise/FRA, PVP/FPE

 6. Daniel Hentschel/DEU, Anderson/DEA

 7. Malcolm Crowe/GBR, Anderson/DEA

 8. Adam Kout/CZE, MS KART/VM

 9. Vesa Lehtinen/FIN, Anderson/FPE

 10. Erik Maria Gjertsen /NOR, PVP/PVP

Nedělní 2. závod vyšel značce MS KART super. Vyhrál Peter Elkmann (MS KART/DEA), 6. byl Adam Kout (MS/VM) a 10. Marko Laine (MS/VM).

Pořadí v cíli 2. závodu bylo:

 1. Peter Elkmann/DEU, MS KART/DEA

 2. Daniel Hentschel/DEU, Anderson/DEA

 3. Gavin Bennet/GBR, Anderson/DEA

 4. Marcel Maasmann/NLD, Anderson/FPE

 5. Emmanuel Vinuales/FRA, Anderson/DEA

 6. Adam Kout/CZE, MS KART/VM

 7. Jürgen Reinke/DEU, Anderson/DEA

 8. Paul Kennings/GBR, Anderson/FPE

 9. David Harvey/GBR, Anderson/FPE

 10. Marko Laine/FIN, MS KART/VM

 

V průběžném pořadí seriálu ME je po 2 závodech Adam Kout na 6. místě, Peter Elkmann na 8. místě, Priscilla Speelman na 16. a Marko Laine na 20. místě.

Kompletní výsledky ke stažení zde:

1. závod >>

2. závod >>

Průběžné pořadí >>

Poslední závod třídílného Mistrovství Evropy Superkartů se pojede 6. a 7. srpna v holandském Assenu.