1. závod International Superkart Series (ISS) v Hockenheimu - 5.4.2011

Ve dnech 1. a 2. dubna 2011 se jel na okruhu v Hockenheimu v SRN první závod seriálu International Superkart Series. Za MS KART Racing Team letos v této královské motokárové disciplíně s motory o obsahu 250ccm startují dva jezdci. Týmovou jedničkou je Adam Kout, který byl 6. na Mistrovství Evropy CIK/FIA v roce 2010. Spolu s ním jede v našem týmu i Marko Laine z Finska. Oba dva s podvozky MS KART a motory VM.

V Hockenheimu vyhrál Adam Kout kvalifikaci před Fasbergem z Dánska a Holanďankou Priscillou Speelman. Marko Laine obsadil 5. příčku.

V prvním závodě Adam dlouho vodil, ale kvůli problémům s chlazením motoru musel první místo tři kola před cílem přenechat Priscille Speelman a dojel až jako třetí. Druhý byl v cíli Jürgen Reinke. První trojka projela cílem s minimálními rozdíly, ale Adam už bohužel neměl na to, aby se vrátil zpět na vedoucí pozici. Marko Laine dojel na čtvrtém místě, pátý byl Holanďan Mark Verhaar. Kromě Reinkeho s podvozkem Anderson a motorem Dea jeli ostatní čtyři jezdci první pětky na MS KARTU s motorem VM.

Ve druhém závodě s přehledem zvítězil Adam Kout před Reinkem a Priscillou Speelman. Na čtvrtém místě skončil Mark Verhaar. Marko Laine měl problémy s přehřátým motorem a prokluzující spojkou. Dojel až jako 9.

Další závod série ISS se jede 7. a 8. května v německém Oscherslebenu.

Milan Šimák
MS KART Racing Team