Sezóna 2011

DOSS KART – satelitní motokárový tým firmy MS KART - 19.12.2011

- stručná informace o uplynulé sezoně 2011 a přiblížení té nastávající.

Nejprve chceme poděkovat firmě MS KART za spolupráci a vstřícnost, která podle našeho názoru pomáhá především rozvoji třídy ROTAX v ČR. Oceňujeme zejména možnost testovat nové rámy a v tomto směru patří naše poděkování zejména MS Kart racing teamu pod vedením Jiřího Kahudy.

Tým připravoval pouze techniku MS KART a to v plném rozsahu včetně dopravy, servisu na závodech a taktické přípravy. Našim dvěma jezdcům, kteří jeli celý seriál Mistrovství ČR 2011 se oběma podařilo dosáhnout na stupně vítězů. Petr Fulín se stal mistrem ČR ve třídě Rotax Junior a Jan Šindelář obsadil bronzovou pozici ve třídě Bambini.

Kompletní jezdecké složení 2011 bylo následující :

 • Petr Fulín – ROTAX MAX Junior (MČR, MSR, EURO)

 • Jan Šindelář – Bambini (MČR, Karting cup)

 • Petr Šindelář – ROTAX MAX (MČR, Karting cup)

 • Jiří Fulín - ROTAX MAX (MČR, Karting cup) – spolupráce ukončena v polovině sezóny

 • Jindřich Vohnout - ROTAX Junior (MČR,MSR,)- spolupráce ukončena v polovině sezóny

Od poloviny sezony přišli do našeho týmu začátečníci Martin a Radek Hloucalovi do třídy ROTAX MAX.

 • Martin Hloucal - ROTAX MAX (Karting cup) – od poloviny sezóny

 • Radek Hloucal - ROTAX MAX (Tréninky) – od poloviny sezóny

Dalším jezdcem je Patrik Jurenka, který už v 10 letech přešel ze třídy Bambini do ROTAX Junior. Patrik doposud používal hodně starý podvozek CRG. Na příští sezónu má však již zapůjčený podvozek MS KART typu RZF 29 po Petru Fulínovi.

Dále přidávám předběžnou jezdeckou sestavu Doss Kartu pro sezonu 2012 :

 • Petr Fulín – ROTAX MAX (MČR, EURO – oba seriály kompletně)

 • Jan Šindelář – Kadet (MČR – komplet , Karting cup - částečně)

 • Martin Hloucal - ROTAX MAX (Karting cup – komplet, MČR a Moravský pohár – částečně)

 • Adam Dolžal - ROTAX MAX (Karting cup– komplet, Moravský pohár - částečně)

 • Patrik Jurenka - ROTAX MAX Junior  (Karting cup– komplet, Moravský pohár - částečně)

 • Petr Šindelář – ROTAX MAX (MČR, Karting cup – oba seriály částečně)

 • Radek Hloucal - ROTAX MAX (Trénování, Karting cup - částečně)

Díky dalšímu jednání je dost možné, že tato sestava ještě není kompletní.

V začátku příštího roku se chceme opět domluvit na osbní návštěvě ve firmě MS KART a dojednat další spolupráci pro příští sezonu.

Dík za spolupráci

Honza Dostál st.

Světové finále ROTAX MAX CHALLENGE GRAND FINALS 2011 – Al Ain, Spojené arabské Emiráty, 20.– 26. 11. 2011 - 30.11.201

V týdnu od 21. do 26. listopadu 2011 se na trati Al Ain Raceways ve Spojených arabských Emirátech uskutečnil již 12. ročník prestižního závodu ROTAX GRAND FINALS, který byl stejně jako v loňském roce pořádán celkem ve čtyřech kategoriích: ROTAX JUNIOR MAX, ROTAX SENIOR MAX, ROTAX DD 2 a ROTAX DD2 MASTERS. Světového finále se zúčastnilo celkem 265 jezdců 52 různých národností z 5 kontinentů. Zkrátka, sešla se zda elita pilotů třídy Rotax z celého světa. Podle statistik firmy BRP-Powertrain je ve světě vydáno zhruba 30.000 licencí pro kategorie Rotax. 

Světového finále v Al Ainu se zúčastnili 2 jezdci z České republiky: Mistr ČR 2011 ve třídě Rotax MAX Junior - Petr Fulín a Mistr ČR 2011 ve třídě Rotax MAX Senior - Jiří Forman. Naše firma zde měla ještě další dva jezdce, kteří jedou s podvozkem MS KART ve svém národním mistrovství: Davida Ivicheka, Mistra Kanady 2011 v kategorii DD2 Masters a lotyšského pilota ve třídě DD2 - Martinse Steinertse.

Naším nejžhavějším želízkem v ohni byl bez pochyby Jirka Forman, který se po celou letošní sezonu pohyboval v první desítce jezdců v seriálu Rotax Max Eurochallenge. 

V pondělí 20.11. si jezdci vylosovali techniku, tzn. motor a podvozek jednotné značky, a začala konečná úprava motokár. Ve třídě junior se startovalo na podvozcích BIREL, ve třídě senior na podvozcích SODI, jezdci třídy DD2 jeli s podvozky CRG a piloti DD2 Masters s podvozky HAASE. Stačilo už jen namontovat sedačky a potřebná závaží pro dovážení motokáry na předepsanou hmotnost a mohlo se začít s volnými tréninky. Zpočátku se všichni jezdci potýkali s nástrahami jinak velmi pěkného nového okruhu a také s prachem na trati, ale průběžně se naši čeští  jezdci neustále zrychlovali a v závěru se Jirka Forman dostal mezi nejrychlejší desítku. Petr Fulín se svými časy pohyboval ve druhé desítce startovního pole. 

Ve středu se jel měřený trénink. Našim jezdcům se bohužel příliš nezadařilo: z celkového počtu 72 jezdců v každé třídě obsadil Jirka Forman v seniorech 23. místo a Peter Fulín skončil v juniorech 45.  Jirka nezvládl měřený trénink takticky, když mu nejrychlejší kolo nevyšlo kvůli jiným jezdcům, které musel předjíždět. Měl si lépe načasovat rozložení absolvovaných kol. Petr Fulín nepotvrdil časy, kterých dosahoval ve volném tréninku, a proto se umístil až v 5. desítce. 

Ve čtvrtečních a pátečních kvalifikačních jízdách však Jirka ukázal svou výbornou letošní formu a po výsledcích 9, 4, a 7 se kvalifikoval do sobotního předfinále z 9. pozice na startu. Petr Fulín měl v jedné kvalifikaci nezaviněnou kolizi a s výsledky 15, 12 a 25 do předfinále přímo nepostoupil. Bohužel ani v opravné jízdě, ze které postupovalo prvních 6 jezdců, se mu kolize nevyhnuly a přestože jel zpočátku na velmi pěkném 7. místě, které mu při troše štěstí dávalo naději na postup, propadl se v závěru do druhé desítky startovního pole a do hlavního závodu nepostoupil. Závod takovéhoto formátu byl pro Petra přeci jen velkým oříškem a nezbývá mu, než dále získávat cenné zkušenosti. Samotná účast v tomto prestižním závodě a boje v průběhu kvalifikací a opravné jízdy pro něj byly nenahraditelnou školou. 

Do hlavního závodu se probojovali též na začátku zmiňovaní jezdci Martins Steinerts a David Ivichek v kategorii DD2 a DD2 Masters, kterým celý náš tým samozřejmě velmi fandil. 

V sobotu dopoledne přišly na řadu předfinálové jízdy. Ve třídě Senior Max jel Jirka Forman  velmi rychle a soustředěně a postupně se propracoval z 10. místa po startu na 7. místo v cíli. Zajistil si tak výbornou výchozí pozici pro start do finále. Kanaďan Ivichek jel v předfinále svůj velký závod a z 30. místa na startu se probojoval až na konečnou 14. pozici. Steinerts se nevyhnul několika kolizím a do finále startoval úplně zezadu. 

Odpoledne vše vyvrcholilo finálovými jízdami. Po startu třídy senior došlo k velké tlačenici a Jirka Forman se kvůli kolizi před ním jedoucích jezdců propadl na 10. pozici. Pár kol se se soupeři přetahoval o 8. až 10. místo, pak ale zabral a prodral se až na 6. příčku. Výkony pilotů na špičce startovního pole byly velmi vyrovnané a mezi 4 jezdci nastal boj o 3. až 6. místo. Pak ale došlo ke kolizi mezi Rakušanem Rienerem a Britem Babingtonem. Rakušan vytlačil Brita mimo trať a tomu zhasl motor. Babington se však nechtěl vzdát a zamířil zpět na trať, kde zkřížil dráhu Jirkovi Formanovi. Ten se nečekanému střetu snažil vyhnout, takže jel již polovinou káry v písku. Bohužel se Britovi nevyhnul zcela a zadním kolem přeskočil jeho přední, přičemž si ohnul zadní osu. Po zbytek závodu mu nezbývalo nic jiného, než snažit se udržet si svou pozici. Podvozek již nefungoval dobře a Jirkovy časy byly o 0,2 vteřiny pomalejší než v úvodu finále. Propadl se pak o 3 místa zpět a cílem projel jako 9. Přesto jsme tímto umístněním byli všichni nadšeni:  9. místo mezi světovou elitou byl vynikající výsledek. Nebylo to však umístění konečné.Ředitelství závodu vyšetřovalo všechny kolize a rozdělovalo penalizace. Před Jirkou Formanem dostal 10 vteřin již zmiňovaný Rakušan Riener a ještě jeden z Japonců, kteří tak spadli do druhé desítky a Jirka se posunul na 7. místo. Je to skutečně skvělé umístnění a pro Jirku Formana navíc i obrovská satisfakce za celou letošní sezonu, kdy byl sice stále velmi rychlý, ale k výborným konečným výsledkům mu vždy scházelo trochu toho potřebného závodnického štěstí. Gratulujeme !

Nyní se vrátím ještě k jezdcům v kategoriích DD2 . Více se dařilo Kanaďanu Davidovi Ivichekovi v DD2 Masters, který ve finále skončil jako 16. V průběhu závodu se pohyboval dokonce na 11. příčce, ale v závěru se mu prý už nedostávalo sil, prohlásil  trošku zklamaný, ale stále usměvavý David – toto byla jeho první zkušenost s velkým mezinárodním podnikem.

Lotyšec Martins Steiners se ze zadních pozic nedokázal probojovat dopředu a v závěru obsadil 22. místo.

 

28.11.2011

Skvělý výsledek Jiřího Formana na Rotax Max Challenge Grand Finals v Al Ainu !

Tovární jezdec MS KART Racing Teamu Jiří Forman skončil 7. na světovém finále Rotax kategorii Senior MAX, které se jelo na trati Al Ain Raceway ve Spojených Arabských Emirátech dne 26. listopadu 2011. Již v kvalifikačních jízdách předváděl Jirka velmi profesionální a vyrovnaný výkon a ve finále si skvělou pozici udržel i přes ohnutou zadní osu. Sedmé místo je v konkurenci 72 jezdců ze 46 zemí světa obrovský úspěch !

(Detailní zpráva bude následovat) 

UK - 15.11.2011

Hi Milena, 

please find attached the final results standings of the European Prokart Endurance Championship (EPEC) 2011.

There are MS KART chassis on the first 8 positions !

We had a great season this year.

This is the list of all the results we achieved:

 

EPEC 2011:

1. Team MS SoCo 1 (MS kart)

2. Team Alpha Racing (MS kart)

3. Team MS SoCo 2 (MS Kart)

 

EPEC – 24 hours Le Mans:

1. Team MS SoCo 1 (MS kart)

2. Team Alpha (MS kart)

3. Team Racing for Holland (MS Kart)

 

EPEC – 24 hours UK:

1. Team MS SoCo 1 (MS kart)

2. Team Alpha (MS kart)

3. Team Stretton (MS kart)

 

Kart Mania Honda Challenge UK:

1. Steven Welsh

2. Steve Lyall

3. Andrew Johnsson

 

Best regards,

Howard

Lucas Racing UK

3. závod Mistrovství světa CIK-FIA „U18“ v Sarnu (Itálie) - 7.11.2011

Ve dnech 4.11 – 6.11.2011 se v italském Sarnu konal 3. a poslední závod Mistrovství světa CIK-FIA „U18“ a Academy Trophy.

Náš závodní tým MS KART se tentokrát MS U18 zúčastnil pouze se čtyřmi jezdci: Jiřím Formanem, Petrem Běželem, Evgenyi Shershunem (RU) a Magnusem Ruud Kjaerem (DK). Obě dívky startující ve dvou předcházejících závodech, Barbora Štěpánová a Gabriela Jílková, nyní ze zdravotních důvodů nenastoupily.

Největší šance na úspěch v celkovém pořadí měli Petr Běžel a Jiří Forman. Petr však tentokrát neměl šťastnou ruku při losování motorů a to se bohužel také podepsalo na jeho celkovém výsledku.

Nejlépe se dařilo Jirkovi Formanovi, který v měřeném tréninku obsadil 14. místo a pak v jednotlivých rozjížďkách dojel jako 6., 7., 2. a 9. Do předfinále postupoval na pěkné 10. pozici.

Dobrých výsledků dosáhl na MS KARTU i dánský pilot Magnus Ruud Kjaer: 25. místo v měřeném tréninku a 4., 12., 13. a 12. místo v rozjížďkách. Do předfinále postupoval jako 20.

Ostatní naši jezdci do finále nepostoupili: E. Shershun měl 30. čas v měřeném tréninku a v rozjížďkách skončil jako 19., 15., 21., a 11., což dalo celkově 41. místo = finále B.

Petr Běžel se celý víkend trápil s motorem, který při maximálním výkonu točil o 1500 otáček míň než motory ostatních jezdců, přesto mu komisaři z CIKu neumožnili motor vyměnit. Výsledkem bylo 43. místo v měřeném tréninku a následující umístění v rozjížďkách: 11, 19, 26 a 15. Celkově 47. pozice a start ve finále B.

Zvláště u Petra to byla velká škoda, protože po prvních dvou závodech seriálu měl na 14. místě průběžného pořadí velkou šanci na umístění v první desítce a byl nejlépe si stojícím českým reprezentantem. To také dokázal ve finále B, kdy mu byl před závodem vyměněn motor, a Petr se ze 13. pozice na startu probojoval až na 2. místo. E. Shershun skončil 17.

Teď už k předfinálovým a finálovým jízdám, které se konaly v neděli za deštivého počasí. Velice dobře jel Jirka Forman, když v prvním předfinále skončil 5., ve druhém 19. a do finále postupoval na 14. pozici.

Dánský jezdec Magnus Ruud Kjaer dojel 24. a 26. a do finále postupoval na 24. místě.

Ve finále zajel svou super jízdu Jirka Forman: po startu se postupně propracovával dopředu a vybojoval krásné 5. místo, přičemž zajížděl jedny z nejrychlejších časů a od stupňů vítězů ho dělilo jen pár metrů.

Magnus Ruud Kjaer zvolil pro finále suché pneu, což byla, jak se později ukázalo, špatná volba. Skončil jako 21.

V celkovém pořadí seriálu Mistrovství světa U18 se naši jezdci umístili takto :

15. místo Jiří Forman
19. místo Petr Běžel
32. místo Gabriela Jílková
37. místo Magnus Ruud Kjaer

Tímto bych chtěl velmi poděkovat všem našim jezdcům a mechanikům za jejich výkony a za to, že naše značka MS KART byla po celý rok na závodních okruzích dobře vidět.

Jiří Kahuda
Šéf závodního týmu MS KART 

 

Germany - 1.11.2011

MS KART Conquers The German Team Championship

When MSC Oberflockenbach won the German´s most popular long distance series called German Team Championship (GTC) last year, their MS KART chassis was barely known or seen by the public. Yet the following 2011 season, MS took the series by storm, becoming the product of choice for more of the half of the teams including this year´s GTC Trophy winners from Braunschweig Racing (32) and GTC Senior Masters from Messebau Racing II (65). Also, the GTC youngsters from Domus Vitalis can look back upon a quite successful season, finishing 3rd in the GTC Junior Trophy.

Within just 2 years, MS established itself successfully in German endurance karting, providing excellent performance and reliability even under extremely harsh and dynamic conditions. Claiming this year´s 2nd place in the 2011 GTC Constructor´s Cup, MS also sends out a signal for next year.

More pictures of the GTC on: www.race-report.de

Günter Kunz  
AMZ KARTS 

Moravský pohár - 24.10.2011

Za náš tým zdravím všechny zaměstnance MS Kartu !

Tak jako několik posledních let jsme se i v tomto roce zúčastnili celého seriálu Moravský pohár. Sezona nám vrchovatě vyšla, když se nám v obou kategoriích HONDA podařilo zvítězit.

V OPEN vyhrál s přehledem David a po boji v GX 390 Libor. Výsledek je o to cennější, že jsme startovali na tři roky starých podvozcích RCA 26A a tím jsme i prokázali jejich obdivuhodnou trvanlivost (za celou dobu na nich nic neprasklo) a stále ještě, alespoň pro naší třídu, vyhovující jízdní vlastnosti. Zajímavé bylo i to, že obě káry dojely všech 21 rozjížděk, žádná z nich ani jednou nevypadla!!

Děkujeme celému týmu MS Kart za spolupráci.

Za EKOSPORT
Zdeněk Čužna

Výroční zpráva 2011 - 13. 10. 2011

Sezona 2011 se pomalu blíží ke konci. Motokárové seriály MČR, KARTING CUP a Moravský pohár znají již své vítěze a čeká nás vyhlášení výsledků za letošní rok, ve kterém se značce MS KART vedlo skvěle a naše podvozky figurovaly v čele většiny tříd. Velmi nás to těší. Budeme se samozřejmě snažit, abychom pro příští rok připravili pro jezdce, kteří pojedou se značkou MS KART, techniku minimálně tak dobrou jako v letošním roce. Doufáme, že nám k tomu dopomůže také nový podvozek pro nastávající homologační období 2012-2017, MS KART BLUE FALCON, který během testování vykazoval velmi dobré výsledky a který by měl jezdcům přinést ještě více radosti z dosažených výsledků a mnoho příjemných zážitků na trati.

V seriálu Mistrovství České republiky 2011 dosáhly podvozky MS KART suverénně nejlepších výsledků ze všech a rovněž v Karting Cupu a Moravském poháru ( výsledky najdete na stránkách www.kartingcup.cz a www.moravsky-pohar.cz ) byly na nejvyšších příčkách. Chtěli bychom za to všem jezdcům a příznivcům naší značky moc poděkovat !

Z deseti kategorií, z nichž jednou je třída EASSY (zde se smí používat výhradně podvozek Birel), takže v podstatě z devíti kategorií, které byly v tomto roce vypsány jako mistrovské třídy, obsadila značka MS KART celkem 4 první místa, 2 druhá místa a 6 třetích míst, což je skvělý výsledek. Bohužel však při letošním oficiálním vyhlášení výsledků MČR budou, stejně jako v loňském roce, chybět oba vítězové tříd Rotax MAX a Rotax MAX Junior, protože datum pro vyhlášení bylo Autoklubem stanoveno ve stejném termínu, ve kterém se jede světové finále ROTAX, kde budou ti nejlepší z obou tříd Rotax reprezentovat Českou republiku. Škoda ... Tady jsou výsledky letošní sezony:

Bambini :

 1. Běžel Jakub – MS KART

 2. Korený Matěj – TONY KART

 3. Šindelář Jan – MS KART

Kadet :

 1. Simon Karel – MBA

 2. Korený Tomáš – TONY KART

 3. Javůrek Dominik – MS KART

ROK senior :

 1. Minář Emil – MS KART

 2. Halada Roman – TONY KART

 3. Němeček Jiří – TONY KART

V této třídě byl Emil jediným jezdcem na MS KARTU. Vzhledem k jeho přesvědčivým výsledkům je velká škoda, že zde naše značka nemá početnější zastoupení.

ROTAX junior :

 1. Fulín Petr – MS KART

 2. Salva Tomáš – MS KART

 3. Paprskář Daniel – MS KART

Obzvlášť v této kategorii byly k vidění krásné a vyrovnané souboje a třída Junior zaznamenala rovněž i největší nárůst startovního pole z celého seriálu MČR, což svědčí o tom, že začínající i přestupující juniorští jezdci se ubírají tím správným směrem.

ROTAX senior :

 1. Forman Jiří – MS KART

 2. Maxa Radim – INTREPID

 3. Němec Daniel – MS KART

Honda 390 sprint :

 1. Strnadel Vojtěch – INTREPID

 2. Vidršperk Martin – MS KART

 3. Stodůlková Petra – MS KART

Honda 390 endurance :

 1. OK KART MARANELLO – MARANELLO

 2. PRAGA RETRO – INTREPID

 3. Valašský enduro club – MS KART

KZ2 :

 1. Midrla Jan – BIREL

 2. Janouš Adam – INTREPID

 3. Doubek Martin – TONY KART

Petr Běžel s podvozkem MS KART ukončil svou premiérovou sezonu ve třídě KZ2 na celkovém 5. místě, což je pro něho po přestupu z juniorské třídy velmi pěkný výsledek. Petr se v průběhu sezony stále zlepšoval a v posledních dvou závodech MČR obsadil 3. a 2. místo.

KF2 :

 1. Maxa Radim – INTREPID

 2. Kočka Ondřej – MARANELLO

 3. Skula Jiří – INTREPID

V této kategorii nestartoval žádný podvozek MS KART.

Pěkných výsledků dosáhli piloti s našimi podvozky i na mezinárodních závodech. Na Mistrovství Evropy ve třídě KZ1 dojel Holanďan Danny Bleek na 16.místě a na EURO CHALLENGE v kategorii ROTAX MAX obsadil Jirka Forman 12. místo z celkového počtu 138 jezdců, v kategorii ROTAX MAX JUNIOR skončil z 91 startujících Petr Fulín na 21. pozici. Početné zastoupení jezdců z mnoha evropských zemí v seriálu ROTAX EURO CHALLENGE hovoří samo o sobě o tom, že se třída Rotax ubírá tím správným směrem a těší se obrovské popularitě.

Stále ještě otevřené je konečné hodnocení Mistrovství světa U18, protože závěrečný 3. závod odstartuje v italském Sarnu až 7.11.2011. V tomto šampionátu je Petr Běžel na průběžném 14. místě, Jirka Forman na 24. a Gábina Jílková na 25.místě. Držme jim palce, ať jsou jejich konečné výsledky co nejlepší.

Tímto bychom chtěli všem popřát mnoho štěstí a úspěchů a těšíme se na spolupráci v nadcházející sezoně 2012. 

Jiří Kahuda
Šéf závodního týmu MS KART

27. září 2011

Vážený pane Milane Šimáku, Jirko Kahudo a ostatní tvůrci značky MS KART,

děkujeme za perfektní podvozek MS KART - RZF29, se kterým jsme vybojovali titul mistra ČR 2011 ve třídě ROK. Kvalita jezdce a podvozku se projeví zejména ve třídě s jednotnými zaplombovanými motory, které mají omezovač otáček. Pro soupeře byla kombinace Emila a podvozku MS KART nedostižná a  ten potvrdil v závěrečném podniku MČR titul Mistra ČR přesvědčivým vítězstvím v kvalifikaci, i v obou bodovaných jízdách. Nezapomenutelným zážitkem z průběhu sezóny také byl první závod MČR v Chebu, kde startoval Emil díky chybě mechanika z konce startovního pole. Druhou jízdu na osychající trati dokonce proměnil v přesvědčivé vítězství s velkým náskokem a celkově dokázal za závodní víkend vyhrát!

 

S pozdravem

Emil Minář sen.

EMHO racing, Cheb

Rotax MAX Euro Challenge Angerville, Francie - 21. 9. 2011

V termínu 9.-11. září 2011 se ve francouzském Angerville konal poslední 4. závod ROTAX MAX EURO CHALLENGE. Náš tým se vydal na závodiště již víkend před závodem, abychom otestovali nový rám, který jsme po nasbíraných zkušenostech z tohoto roku zkonstruovali. Po sobotním testování všichni jezdci upřednostnili pro závod nový rám, protože vykazoval lepší jízdní vlastnosti. Velice nás to potěšilo.

Podle kvality a množství přihlášených jezdců bylo jasné, že popularita ROTAXU ve světě stále stoupá, o tom svědčí i vyrovnanost a minimální bodové rozdíly v závěrečném hodnocení. I u nás v České republice se ROTAXU velice daří a je stále oblíbenější, což dokazuje fakt, že se v letošním roce zúčastnilo seriálu Rotax Euro Challenge 10 českých jezdců ve třídách Junior a Senior a startovního pole v Rotax Max Challenge ČR se rozrostlo, a to především ve třídě Junior. Kategorie Rotax MAX Junior je ( při malém zájmu jezdců o třídu KF3 ) v českém kartingu momentálně jedinou třídou, kam je možný postup jezdců z dětských tříd a je vidět, že je to super průprava pro další evropské úspěchy. Největší výhodou je, že se zde, na rozdíl od jiných juniorských kategorií, jede na identických podvozcích jako ve třídách KF3, KF2 a KF1.

I ve Francii jel náš závodní tým stále ve stejném složení: Jiří Forman, Kateřina Žůrková a Vladislav Kurakin (RU) ve třídě Senior a Petr Fulín ve třídě Junior. Dále se zúčastnili z České republiky Pavel Srdínko ( Birel ) – Junior a Marek Hronovský ( Intrepid ) – Senior.

Od středy do pátku do oběda probíhaly volné tréninky a odpoledne se jel měřený trénink. Tam zajel skvěle Jirka Forman, který obsadil 9. místo, dále Vladislav Kurakin 18. místo, Katka Žůrková 39. místo v Seniorech a Petr Fulín 20. místo v kategorii Junior. Potom byli jezdci rozděleni do skupin a začali vyřazovací rozjížďky, kde se i nadále nejlépe vedlo Jirkovi Formanovi, který obsadil 5.,18. a 6. místo, celkem 13. do finále, dále Vladislav Kurakin 16.,13. a 7. místo, celkem 25. místo do finále a Katka Žůrková 19., 17. a 22. celkem 39. místo, což znamenalo opravnou jízdu. Nedělní jízdy se jely na vodě a Katka z opravné jízdy nepostoupila.

Petr Fulín měl tentokrát smolný víkend: po 20. místě v měřeném tréninku a výsledcích v rozjížďkách 14., 10. a vyloučen musel jet opravnou jízdu. Tu odjezdil celou na vedoucí pozic, avšak v posledním kole vypadl pro poruchu motoru a do finále nepostoupil.

Všechny jízdy v neděli probíhaly na vodě, v předfinále se našim jezdcům nedařilo a jak Jirka tak Láďa se propadali dozadu. Skončili na 24. a 31. místě. Ve finále už to bylo o něčem jiném a oba naši zástupci se probíjeli dopředu, nakonec Jirka dojel na 9. místě a Láďa jako 18.

Naše technika po celou dobu fungovala velice dobře a podvozky MS KART obstály i ve velmi silné konkurenci. V celkovém hodnocení seriálu Rotax Euro Challenge 2011 skončil Jirka Forman na 12. místě - scházely mu pouze 2 body na 10. místo a 6 bodů na 6. místo). V tak velké konkurenci je to super výsledek a malá bodová ztráta vypovídá o velké vyrovnanosti celého seriálu. Ladislav Kurakin skončil celkově na 54. místě a Petr Fulín na pěkném 21. místě v kategorii Junior.

Tímto bych chtěl poděkovat všem jezdcům za dosažené výsledky a mechanikům za velmi dobře odvedenou práci. Již nyní se těšíme na příští sezonu RGMMC a budeme chtít naše výsledky samozřejmě ještě vylepšit.

Jirka Kahuda

Šéf závodního týmu MS KART