3.-5.7.2015 - ME CIK-FIA Superkartů v Le Mans

Zpráva ze závodů Mistrovství Evropy CIK-FIA Superkartů v Le Mans 3.-5.7.2015 

Seriál Mistrovství Evropy Superkartů pokračoval o uplynulém víkendu druhým dvojzávodem na trati Bugatti ve francouzském Le Mans.

Tento závod opět přinesl velký úspěch pro jezdce s podvozky MS KART. Adam Kout a Peter Elkmann jedou letos ve velkém stylu. Mezi těmito dvěma jezdci jsou jen minimální rozdíly, ale zbytek závodního pole pouze přihlíží k jejich boji o titul Mistra Evropy.

Teploty, které atakovaly 40 stupňů celsia, přinesly nemalé problémy s nastavením motorů a jejich uchlazením. Motor potřebuje pro ideální výkon teplotu kolem 52 stupňů, Adamův motor vykazoval teplotu mezi  58 až 62 stupni ! Velký problém jsme měli také s nastavením karburátorů. Od pátečních volných tréninků až do druhého závodu v neděli  před polednem jsme měli doslova plné ruce práce. Nakonec se však vše podařilo.

Adam vyhrál první kvalifikaci s náskokem 0,25 sekundy před Peterem Elkmannem. Do druhé kvalifikace jsme změnili převody a nasadili nové disky kol. Toto nastavení však nebylo ku prospěchu a  Adam svůj čas z první kvalifikace nezlepšil. Naopak Peter Elkmann zrychlil a zůstal za Adamem o pouhých 5 setin vteřiny.

Velká vedra vystřídal v neděli ráno déšť a výrazné snížení teploty. Byla to sázka do loterie, jak správně nastavit motor a podvozek. Velkou roli hrál i tlak v pneumatikách pro mokrou trať. Myslím, že se nám nakonec povedlo vše optimálně naladit. Adam z pole position dobře odstartoval a prvních 8 kol vedl. Pak ale Peter Elkmann zrychlil a Adama předjel.

Pořadí na prvních 2 místech se již nezměnilo a Peter vyhrál první závod s náskokem 1,7 sekundy. Třetí byl Angličan Morley se ztrátou 20 vteřin.

Na druhý závod už byla trať opět suchá. My jsme ještě změnili nastavení motoru a to se nám vyplatilo. Adam se hned po startu ujal vedení a kolo co kolo zvyšoval náskok na druhého Elkmanna. Zajížděl fantastické časy, až o 8 desetin rychlejší  než v kvalifikaci. Byl v průměru o 1,3 sekundy na kolo rychlejší  než Peter. V devátém kole měl náskok již  10 vteřin ! Pak ale přišel nečekaný okamžik. Adam předjížděl skupinu jezdců o kolo zpět. Bohužel jeden z jezdců ho neviděl a vybočil Adamovi přímo do stopy. Došlo k bočnímu střetu obou jezdců a Adam v rychlosti kolem 200 km/hodinu vylétl  mimo trať a narazil do bariéry. Přestože se v tom okamžiku vše zdálo být ztracené, Adam náraz bravurně ustál a vrátil se zpět na trať těsně před Elkmannem. Peter měl nyní na Adama ztrátu pouhou 1 vteřinu a otázkou bylo, zda kára vydrží až do konce. Přestože mohutný náraz způsobil ohnutí těhlice předního závěsu, volantové tyče a zadní osy a přední kolo bylo částečně vyvrácené, dokázal Adam zajet ještě rychlejší časy než Peter.  Cílem projel s náskokem 2,4 vteřiny a za obrovského aplausu celého realizačního týmu. Byl to malý zázrak: ustát takovou ránu, pokračovat v jízdě a dokonce zvítězit. Skvělý důkaz o vysoké kvalitě podvozků MS KART. Třetí byl opět Morley z Anglie. 

Velmi oceňuji  výkon Adama Kouta. Jede fantasticky a boj o Mistra Evropy si užívá. Je na něj naprosté spolehnutí jak po technické tak i po jezdecké stránce. V současné době mají s Peterem stejný počet bodů a stejné umístnění v závodech. Každý má dvě první a dvě druhá místa. To znamená, že o prvních dvou místech v celkovém pořadí Mistrovství Evropy je již rozhodnuto. Jeden z jezdců na podvozku MS KART bude Mistrem a jeden Vícemistrem. Až poslední závod v holandském Assenu, který se jede první srpnový víkend, rozhodne, kdo bude nakonec tím nejšťastnějším. Tím, kdo bude šťastný určitě, bude naše firma MS KART.

Pořadí po čtyřech závodech Mistrovství Evropy:
1. Adam Kout MS KART/DEA a Peter Elkmann MS KART/VM 90 bodů
3. Henrik Lilja PVP/PVP 44 bodů
4. Andreas Jost ANDERSON/VM 39 bodů
5. Marcel Maasman  ANDERSON/VM 39 bodů

Milan Šimák
MS KART Racing Team

 
Odpovědět
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

NOVINKY

Vážení obchodní přátelé, dovolujeme si Vás upozornit, že v termínu od 30.7. – 10.8.2018 probíhá ve firmě MS KART s.r.o. celozávodní dovolená.
K dispozici Vám budeme opět od pondělí 13.8.2018.
Děkujeme za pochopení a těšíme se na další spolupráci.


11.7.2018 - SPA 24 hour race


Výprodej pneumatik 2018


NOVÉ VÝROBKY

844Ca, Cb Taška na pneumatiky MS KART – modrá, červená 


863Bb, Bc Vlajka MS KART „Beach“ 220 a 340 cm 


863Ca Vlajka MS KART 130 x 85 cm


850Ge - Samolepky na plasty MS KART – model 2017


861Ca Tričko MS KART


861Cb Tričko MS KART – dětskéMS KART je oficielním prodejcem elektronického měřícího zařízení AIM pro motokáryVýprodej oblečení 2017Použité motokáry do půjčovny


 
Motokára do půjčovny pro děti MS KART MINI RED SPARROW

 
Motokára do půjčovny MS KART RED CONDOR


DOPORUČUJEME