29.-31.5.2015, MČR Vysoké Mýto

V Prachaticích, 2. května 2015

O víkendu 29.–31. května 2015 pokračoval ve Vysokém Mýtě 2. závod MČR motokár. Při slušné jezdecké účasti ve všech kategoriích probíhaly na trati moc pěkné souboje. Oproti prvnímu závodu v Chebu je nutno ještě zmínit velmi dobré pořadatelské zabezpečení.

U nás ve stanu byla plná sestava pro tento rok: Jan Maleček a Tereza Dušková ve třídě ROTAX a Jan Midrla s Vaškem Rumlenou v KZ2.

V ROTAXU byly výkony všech jezdců na trati vyrovnané již od pátečních tréninků. V rámci dostatečné účasti jezdců v juniorech a seniorech ( 24 závodníků) byla tato kategorie - ke spokojenosti všech jezdců - před sobotním měřeným tréninkem rozdělena. V juniorech si Honza Maleček vyjel 5. místo v měřeném tréninku, což mu poskytlo slušné postavení na startu do nedělních rozjížděk. V 1. rozjížďce potvrdil, že dokáže jet velmi rychle a probojoval se až na druhé místo. Ovšem po několika dalších soubojích tuto pozici ztratil a cílem projel na konečném 4. místě. V dalších dvou jízdách neměl štěstí po startu a pokaždé zůstal otočený v první zatáčce do protisměru a vyjížděl se ztrátou za celým startovním polem. Pěknou stíhací jízdou a rychlými časy nakonec vybojoval 7. a 11. místo, což byla ovšem škoda, protože zde v Mýtě bylo rozhodně na víc. Tato třída je velmi vyrovnaná a jezdci předvádí nejhezčí souboje a předjížděcí manévry z celé neděle. Na 1. a 2. místě skončili Jakub Běžel a Jakub Novotný na podvozcích MS KART.

Ve třídě ROTAX senior se Tereze Duškové tento víkend lepila smůla na paty a po 12. místě v měřeném tréninku měla v 1. i 2. předfinále vždy v prvním kole kolizi, takže dojela na 8. a 12. pozici a do finále nastupovala s poškozeným rámem, který jsme přes veškerou snahu již nedokázali 100% narovnat a nestačilo to na lepší než 12. místo ve finále.

Ve třídě KZ2 jsme byli plni očekávání, jak se povede Honzovi Midrlovi, který suverénně zvítězil v Chebu. Honza vyhrál měřený trénink a Vašek Rumlena skončil na 13. místě. U Vaška byla znát absence v pátečních volných trénincích, trénoval pouze v sobotu a na této trati nemá mnoho najeto, takže se dostával do tempa postupně a pomalu zrychloval. V neděli Honza zase předvedl perfektní jízdu, kdy obě předfinále vyhrál, ovšem ve finále se mu nepodařilo tak dobře odstartovat a netrefili jsme úplně optimálně nastavení motokáry a Honza nakonec skončil na 2. místě za bezchybně jedoucím Jakubem Kadlčákem. Vašek Rumlena se pohyboval ve středu startovního pole a sbíral především jezdecké zkušenosti. Nakonec si po výsledcích 11. a 9. místo v předfinále dojel pro konečné 12. ve finále.

Tímto bych chtěl všem velice poděkovat za předvedené výkony a popřát potřebné štěstíčko v následujících závodech, které se konají na trati v Písku.

Za MS KART racing team Jiří Kahuda

 

Odpovědět
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

NOVINKY

Vážení obchodní přátelé, dovolujeme si Vás upozornit, že v termínu od 30.7. – 10.8.2018 probíhá ve firmě MS KART s.r.o. celozávodní dovolená.
K dispozici Vám budeme opět od pondělí 13.8.2018.
Děkujeme za pochopení a těšíme se na další spolupráci.


11.7.2018 - SPA 24 hour race


Výprodej pneumatik 2018


NOVÉ VÝROBKY

844Ca, Cb Taška na pneumatiky MS KART – modrá, červená 


863Bb, Bc Vlajka MS KART „Beach“ 220 a 340 cm 


863Ca Vlajka MS KART 130 x 85 cm


850Ge - Samolepky na plasty MS KART – model 2017


861Ca Tričko MS KART


861Cb Tričko MS KART – dětskéMS KART je oficielním prodejcem elektronického měřícího zařízení AIM pro motokáryVýprodej oblečení 2017Použité motokáry do půjčovny


 
Motokára do půjčovny pro děti MS KART MINI RED SPARROW

 
Motokára do půjčovny MS KART RED CONDOR


DOPORUČUJEME