13.5.2015, MČR Cheb

První závod seriálu Mistrovství České republiky se jel v termínu 9. –10.5. 2015 na motokárové trati v Chebu. Za MS KART Racing Team startovali tito jezdci: Jan Maleček / ROTAX Junior, Tereza Dušková / ROTAX Senior, Jan Midrla / KZ2 a Václav Rumlena / KZ.

V pátek a v sobotu dopoledne panovalo na trati dobré počasí a trénovalo se na suchých pneumatikách. V sobotu odpoledne začalo pršet a většina měřených tréninků se odjela na vodě. V neděli se potom počasí umoudřilo a už se jelo jen na suchu.

Piloti třídy Rotax odjeli sobotní měřené tréninky ještě dohromady ( senior + junior ), ovšem pro velký počet jezdců startovala v nedělních jízdách pak každá třída zvlášť. V juniorech si Honza Maleček vyjel v měřáku krásné 3. místo a v neděli se po 5. a 3. místě v předfinále postavil do druhé řady na start finále. Tam si o dvě pozice pohoršil a obsadil pěkné 5. místo. Celkově po součtu bodů figuruje na 4. místě, což je dobrá výchozí pozice do dalších bojů v této sezoně.

V juniorech sváděli jezdci na trati krásné souboje a byla vidět velká vyrovnanost všech jezdců ve startovním poli. V seniorech Tereza Dušková dojela v měřeném tréninku na 9. místě, v rozjížďkách si vybojovala 7. a 9. pozici a ve finále. Přestože se rvala jako lvice, na lepší než 8. místo to nestačilo. Za svůj výkon si však rozhodně zaslouží pochvalu.

Velice pěkně bylo obsazené startovní pole královské třídy KZ2, celkem 18 jezdců. My jsme hodně nadějí vkládali do Honzy Midrly, který svými zkušenostmi a jezdeckým uměním patří mezi nejlepší piloty v Evropě. Honza nikoho nenechal na pochybách o tom, že mu změna podvozku nedělá žádný problém a po suverénních výkonech po celý víkend si dojel pro tři první místa v nedělních jízdách. Jako druhý skončil další jezdec na MS KARTu Martin Konopka, takže i zde je vidět, že naše podvozky fungují velice dobře. Další jezdec v této třídě Vašek Rumlena zatím spíše sbírá zkušenosti a po 10. místě v měřeném tréninku dojel v neděli 12. a15. v předfinále a ve finále potom na pěkném 8. místě. Doufám, že se během sezony bude postupně posouvat dopředu.

Tímto bych chtěl našim jezdcům poblahopřát k dosaženým výsledkům a velice poděkovat za předvedené výkony na trati.

Celý náš team už se těší na další závod MČR ve Vysoké Mýtě, který se pojede na konci května.

Za MS KART Racing Team Jiří Kahuda

Odpovědět
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

NOVINKY

Vážení obchodní přátelé, dovolujeme si Vás upozornit, že v termínu od 30.7. – 10.8.2018 probíhá ve firmě MS KART s.r.o. celozávodní dovolená.
K dispozici Vám budeme opět od pondělí 13.8.2018.
Děkujeme za pochopení a těšíme se na další spolupráci.

11.7.2018 - SPA 24 hour race

Výprodej pneumatik 2018

NOVÉ VÝROBKY

844Ca, Cb Taška na pneumatiky MS KART – modrá, červená