8. – 9. května 2015, Zpráva ze závodu EUROPEAN SUPERKART SERIES v Oscherslebenu

 

O minulém víkendu se jel v pořadí třetí dvouzávod ESS na trati v německém Oscherslebenu.

MS Superkart Racing Team měl pro Adama Kouta připravenou novou modifikaci motoru DEA – model 2015, která vznikla ve spolupráci s výrobcem motorů DEA panem Andreou Degli Esposti. Týden před závodem jsme byli ve výrobním závodě v Itálii a testovali motor na brzdě. Byli jsme velmi spokojeni s testem a čekali jsme, jak se nárůst výkonu projeví na trati.

Ve volném tréninku jsme měli problém s přívodem paliva, tak že jsme absolvovali pouze 5 kol, aby Adam zajel nový motor. Závadu se podařilo ihned odstranit. V první kvalifikaci se však vyskytl další problém - uvolněný snímač zapalování. Závadu jsme odstranili ihned v boxové uličce a Adam mohl konečně zajet první rychlá kola. První kvalifikaci vyhrál před Němcem Kleinemeyerem. Na druhou kvalifikaci jsme změnili převod a nastavení karburátorů. Adam zajel ještě rychlejší čas a kvalifikaci opět vyhrál s náskokem 0,7 sekundy na Němce Petera Elkmanna (MS KART / VM). Třetí byl Kleinemeyer a čtvrtý Němec Jost. První závod Adam vedl od startu až do posledního kola. Druhý jezdil Jost a Adam už měl náskok přes dvě vteřiny. Bohužel ke konci závodu odešly zadní pneumatiky a Jost Adama půl kola před cílem předjel. Adam tedy skončil druhý. Spokojenost nebyla, byla to škoda, ale to jsou závody. Druhý závod Adam opět výborně odstartoval a vyhrál způsobem start – cíl. Těsně za ním jezdil celý závod Peter Elkmann a v cíli měl na Adama ztrátu 1,1 sekundy. Takže první dvě místa obsadili tovární jezdci MS KART. Třetí byl Jost se ztrátou 13 vteřin.

Stále se nám nedaří nastavit ideálně podvozek. Adam vyžaduje úplně tvrdou zadní část podvozku, to ale přináší problém s větším opotřebením zadních pneumatik. Trať v Oscherslebenu je velmi náročná na pneumatiky a tak se zde problémy s opotřebením projeví extrémně. Motor máme velmi rychlý, tak doufám, že se nám podaří doladit podvozek a budeme na první závod Mistrovství Evropy CIK-FIA, který se jede první víkend v červnu na anglickém okruhu v Doningtonu, dobře připraveni. Adam se představí s naším Superkartem ještě na exhibici při Rallye Český Krumlov v sobotu 23. května na výstavišti v Českých Budějovicích.

 

Výsledky 1. závodu:

1. Andreas Jost DE ANDERSON/DEA

2. Adam Kout CZ MS KART/DEA

3. Daniel Hentschel DE ANDERSON/DEA

 

Výsledky 2. závodu:

1. Adam Kout CZ MS KART/DEA

2. Peter Elkmann DE MS KART/VM

3. Andreas Jost DE ANDERSON/ DEA

 

Průběžné výsledky ESS:

1. Adam Kout CZ 156 bodů

2. Peter Elkmann DE 139 bodů

3. Andreas Jost DE 87 bodů

4. Vesa Lethinen FIN 85 bodů 

Odpovědět
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování