ESS Hockenheim, 16. - 18. dubna 2015

Minulý víkend se na německém okruhu Hockenheimring jel druhý závod seriálu EUROPEAN SUPERKART SERIES.

Adamův podvozek i motor prošel po Dijonu několika úpravami. Naprostou novinkou však byly zcela nové brzdy, které jsme v MS KART zkonstruovali za pomoci několika externích odborníků a následně je vyrobila je fa. K KART. Jedná se o zcela novou koncepci čtyřpístkových brzd, která má dva nezávislé způsoby nastavování vůle brzdových destiček od kotouče. V první řadě hydraulicky samostavitelné pístky a současně je možno vůle destiček nastavovat mechanicky a to velmi jednoduchým způsobem. Konstruktéři se pochlapili, brzdy fungovaly od prvního tréninku naprosto bez problémů a Adam si pochvaloval jejich účinnost. Řekl, že jsou jednoznačně lepší, než ty, které používáme již asi pět roků. Ty původní brzdy jsou upravené z brzd pro motokáry na krátké okruhy a Superkart potřebuje přeci jen něco trochu odlišného.

Ve volných trénincích byl v Hockenheimu o něco rychlejší Peter Elkmann z Německa – náš smluvní jezdec na podvozku MS s motorem VM. My jsme však stále pracovali s nastavením podvozku i motoru. Hlavně s podvozkem jsme nebyli spokojení. Kára byla velmi rychlá v táhlých zatáčkách, ale v těch krátkých jsme se potýkali s nedotáčivostí.

První kvalifikace se jela na suché trati, stejně jako oba volné tréninky. Adam byl nakonec rychlejší a porazil Petera o 0.07 vteřiny. 

Druhá kvalifikace se jela na mokru a my jsme pouze zajeli nové písty. Bylo jasné, že pro postavení na startu budou platit časy z první kvalifikace.

První závod se jel v pátek pozdě odpoledne. Bylo už opět sucho a pěkné počasí. Adam byl dlouhý po startu v první zatáčce a dostal se před něj Němec Andreas Jost. Adam ho však hned předjel a tři čtvrtě závodu vedl, těsně následován Peterem Elkmannem. Pak měl ale Adam horší výjezd z jedné zatáčky a Peter se okamžitě ujal vedení. Pořadí se však po jednom kole opět otočilo, když Peter vyrobil tu samou chybu. Adam ho předjel zpět a s malým náskokem vyhrál. Tím vyrovnal bodové skóre v průběžném pořadí seriálu ESS.

Pro druhý závod jsme opět přestavili podvozek a motor. Adam odstartoval jako první a vedení si bez problémů udržel až do cíle. Stylem start-cíl zvítězil s náskokem 3,8 sekundy před dalšími dvěma jezdci na podvozku MS: Peterem Elkmannem na druhém a Robem Knookem z Holandska na třetím místě.  

Ziskem dalších 25 bodů za vítězství ve druhém finále se Adam posunul na vedoucí příčku v průběžném hodnocení seriálu a nyní vede před Peterem o 5 bodů. Po prvních dvou odjetých závodech je jasné, že souboj o vítězství v seriálu ESS 2015 bude v režii dvou nejrychlejších jezdců:  Adama Kouta a Petera Elkmanna. Oba dva piloti jedou s tovární podporou firmy MS KART.

Značka MS KART měla ve startovním poli čítajícím 28 jezdců skutečně početné zastoupení, protože celá polovina startovala na podvozku MS. V prvním závodě bylo mezi prvními deseti 6 a ve druhém dokonce 8 podvozků MS KART !

Pro nás je však nejdůležitější seriál závodů Mistrovství Evropy CIK-FIA, který začíná 6. června v anglickém Donningtonu.

 

Výsledky prvního závodu:                

1. Adam Kout / CZ                 MS KART/DEA
2. Peter Elkmann / D             MS KART/VM
3. Vesa Lehtinen / FIN          Anderson/DEA 

 

Výsledky druhého závodu:                

1. Adam Kout / CZ                 MS KART/DEA
2. Peter Elkmann / D             MS KART/VM
3. Rob Knook / NL                MS KART/VM 

 

Průběžné výsledky seriálu ESS:        

1. Adam Kout  / CZ                111 bodů
2. Peter Elkmann / D             106 bodů
3. Vesa Lehtinen / FIN            65 bodů

                                                            

Milan Šimák

MS KART Racing Team

 

Odpovědět
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

NOVINKY

Vážení obchodní přátelé, dovolujeme si Vás upozornit, že v termínu od 30.7. – 10.8.2018 probíhá ve firmě MS KART s.r.o. celozávodní dovolená.
K dispozici Vám budeme opět od pondělí 13.8.2018.
Děkujeme za pochopení a těšíme se na další spolupráci.


11.7.2018 - SPA 24 hour race


Výprodej pneumatik 2018


NOVÉ VÝROBKY

844Ca, Cb Taška na pneumatiky MS KART – modrá, červená 


863Bb, Bc Vlajka MS KART „Beach“ 220 a 340 cm 


863Ca Vlajka MS KART 130 x 85 cm


850Ge - Samolepky na plasty MS KART – model 2017


861Ca Tričko MS KART


861Cb Tričko MS KART – dětskéMS KART je oficielním prodejcem elektronického měřícího zařízení AIM pro motokáryVýprodej oblečení 2017Použité motokáry do půjčovny


 
Motokára do půjčovny pro děti MS KART MINI RED SPARROW

 
Motokára do půjčovny MS KART RED CONDOR


DOPORUČUJEME