9.8.2012 - Mistrovství Evropy CIK-FIA Superkartů – Assen / Holandsko – 3. - 5. 8. 2012

3. závod čtyřdílného seriálu Mistrovství Evropy Superkartů CIK-FIA se jel ve dnech 3.- 5. srpna na závodním okruhu v holandském Assenu. Na start nastoupil i tovární tým MS Kart s jezdcem Adamem Koutem, který v letošním ročníku ME bojuje o přední místo v celkovém pořadí. V průběžném hodnocení po 2 závodech Adam figuroval na 3.-4. místě se stejným počtem bodů jako anglický pilot Gavin Bennett.

Celý program v rámci tzv. "Gamma Racing Day" začal v pátek 3. srpna, kdy měla kategorie Superkartů v časovém harmonogramu  1 x volný trénink a 2 x kvalifikační trénink.První kvalifikační trénink dopadl pro české barvy skvěle: Adam Kout s technikou MS Kart/DEA první kvalifikaci vyhrál !! Bylo to vůbec poprvé, co se Adamovi podařilo zajet v měřeném tréninku ME nejrychlejší čas. Několik kol se přetahoval o první místo s Gavinem Bennettem a později i s Marcelem Maasmanem z Holandska.  Před koncem kvalifikace ale tým nasadil nová kola a Adam svůj čas v předposledním kole natolik vylepšil, že se dostal na první místo. Bennetta a Maasmana ještě v závěru přeskočili Lilja a Harpham. Byl to skutečně strhující boj, který českému týmu MS Kart skvěle vyšel.

Výsledky prvního kvalifikačního tréninku:

1. Adam Kout - MS Kart / DEA - 1:38,034

2. Henrik Lilja - PVP / PVP - 1:38,063

3. Harpham Lee - Anderson - FPE - 1:38,303

4. Maasmann Marcel - Anderson / FPE - 1:38,380

5. Bennett Gavin - Anderson / DEA - 1:38,685

10. Danny Bleek - MS Kart / VM - 1:40,700

Ve druhém kvalifikačním tréninku tým MS KART zpočátku vyčkával, jak se bude vyvíjet situace na trati. Dlouho to vypadalo, že časy z první kvalifikace budou rychlejší, takže nebyl důvod posílat Adama na trať. V poslední fázi tréninku ale najednou všichni výrazně zrychlili. Adam musel vyjet a pokusit se svůj čas je zlepšit. Do konce kvalifikace zbývalo už jen pár kol. Adam začal zajíždět rychlejší kola než v první kvalifikaci, ale v jednom z posledních a také od začátku nejlépe rozjetém kole, se mu na dráhu připletl pomalejší jezdec a Adam vypadl z tempa. Nakonec se mu podařilo udržet třetí nejrychlejší čas, což bylo jako výchozí pozice pro první závod velmi dobré (start ze druhé řady z vnitřní strany). Skvěle zajel na MS KARTU i holandský jezdec Danny Bleek z týmu Jana Cramera – celkově 9. nejrychlejší čas.

Výsledky druhého kvalifikačního tréninku:

1. Lilja Henrik - PVP / PVP - 1:37,468

2. Bennett Gavin - Anderson / DEA - 1:37,609

3. Kout Adam - MS Kart / DEA - 1:37,722

9. Bleek Danny - MS Kart / VM - 1:39,366

 

Celkové výsledky kvalifikace:

1. Lilja Henrik

2. Bennett Gavin

3. Kout Adam

9. Bleek Danny

Po startu prvního finálového závodu v sobotu dopoledne se jasně ujal vedení Dán Lilja Henrik (PVP/PVP), s menším odstupem za ním jel v prvním kole Adam Kout (MS Kart /DEA). Adam si své druhé místo držel necelá tři kola a potom se začal postupně propadat startovním polem. Z velké skupinky jezdců, která jezdila s menším odstupem za prvním Liljou, se nakonec utrhl Marcel Maasmann (Anderson/FPE) a začal se na vedoucího dánského pilota dotahovat. Adam Kout se v této skupince bojující o třetí až desáté místo postupně propadl až na šestou pozici. Na začátku druhé poloviny závodu Maasmann předjel vedoucího Lilju a začal mu postupně ujíždět. Adam Kout neustále bojoval o svou šestou pozici. V posledním kole ho ale nakonec předjel výborně jedoucí Danny Bleek - MS Kart/VM. Adam tedy projel cílem jako sedmý, což bylo po pátečních skvěle zajetých kvalifikacích pro celý tým zklamáním… Ukázalo se, že stejné nastavení podvozku jako v kvalifikacích již pro tento závod nebylo ideální a Adam se během závodu potýkal s "klouzáním" podvozku především v nájezdu a výjezdu ze zatáček. 

Výsledky 1. závodu:

1. Maasmann Marcel - Anderson / FPE

2. Lilja Henrik - PVP / PVP

3. Harpham Lee - Anderson / FPE

6. Bleek Danny - MS Kart / VM

7. Kout Adam - MS Kart / DEA

19. Mark Verhaar - MS Kart / VM

Start do druhé finálové jízdy v neděli dopoledne se Adamu Koutovi povedl a do první zatáčky vjížděl jako třetí. Hned v zápětí do něj však narazil za ním jedoucí anglický jezdec, Adam se propadl a ztratil kontakt se špičkou startovního pole. Poté začala Adamova stíhací jízda, kdy zajížděl jedny z nejrychlejších časů z celého startovního pole. Dotáhl se na sedmé místo a to byla nakonec i jeho cílová pozice. Závod vyhrál opět Holanďan Marcel Maasmann, který byl suverénem celého víkendu. Po dojetí závodu si tentokrát Adam pochvaloval jak  podvozek tak i nastavení motoru. Škoda "rány", která ho potkala hned v úvodu.

Šéf týmu MS KART, Milan Šimák, k tomu dodal: "V prvním finále jsme nevystihli přesně nastavení podvozku a také převod nebyl zcela ideální. Motor DEA ale fungoval skvěle. Do druhého závodu jsme celou motokáru přestavěli a převod o něco polehčili, což se později ukázalo jako správný krok. Škoda kolize, kterou jsme schytali hned v úvodu. Na Maasmanna jsme tentokrát neměli, ale druhé místo by bývalo bylo v našich silách . Uvidíme, jak se nám bude dařit v posledním závodě koncem září ve Francii .....“

 Výsledky 2. závodu:

1. Maasmann Marcel - Anderson / FPE

2. Harpham Lee - Anderson / FPE

3. Lilja Henrik - PVP / PVP

7. Kout Adam - MS Kart / DEA

15. Mark Verhaar - MS Kart / VM

31. Bleek Danny - MS Kart / VM - ztráta 1. kola

 

Průběžné pořadí Mistrovství Evropy Superkartů po třech závodech :

1. Maasmann Marcel - 117 bodů

2. Harpham Lee - 111 bodů

3. Lilja Henrik - 75 bodů

4. Kout Adam - 72 bodů

11. Bleek Danny – 26 bodů

 

Kompletní výsledky k nahlédnutí zde:

http://www.cikfia.com/fileadmin/content/Export/2012/Assen/Booklet%20Superkart.pdf

undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined undefined

 

 

 

Odpovědět
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

NOVINKY

Vážení obchodní přátelé, dovolujeme si Vás upozornit, že v termínu od 30.7. – 10.8.2018 probíhá ve firmě MS KART s.r.o. celozávodní dovolená.
K dispozici Vám budeme opět od pondělí 13.8.2018.
Děkujeme za pochopení a těšíme se na další spolupráci.


11.7.2018 - SPA 24 hour race


Výprodej pneumatik 2018


NOVÉ VÝROBKY

844Ca, Cb Taška na pneumatiky MS KART – modrá, červená 


863Bb, Bc Vlajka MS KART „Beach“ 220 a 340 cm 


863Ca Vlajka MS KART 130 x 85 cm


850Ge - Samolepky na plasty MS KART – model 2017


861Ca Tričko MS KART


861Cb Tričko MS KART – dětskéMS KART je oficielním prodejcem elektronického měřícího zařízení AIM pro motokáryVýprodej oblečení 2017Použité motokáry do půjčovny


 
Motokára do půjčovny pro děti MS KART MINI RED SPARROW

 
Motokára do půjčovny MS KART RED CONDOR


DOPORUČUJEME