14.2.2012, Winter Cup Rotax MAX Španělsko

Rotax Winter Cup 2012, den pátý - FINÁLE.

Campillos, Spain, neděle 12/2/2012 – První velký motokárový závod letošní sezóny, Rotax Winter Cup, je za námi. Po dlouhých – a často i mrazivých – pěti dnech si více než 100 pilotů z mnoha zemí několika kontinentů rozdělilo sady medailí ve třech kategoriích: Senior Max, Junior MAX a DD2. A tři jezdci z České republiky byli součástí této vzrušující podívané, navíc všichni startovali v nejsledovanější a nejkvalitněji obsazené kategorii Rotax Senior Max.

Finálový den zahájily zahřívací jízdy, warm up. A i v nich se “závodilo” naostro, už jen proto, aby si piloti navzájem vysílali signály, jak na tom v semifinále a finále budou. Jak jsme si skoro zvykli, prvních pět míst obsadili Angličané, následováni dalšími favority. A bylo potěšitelné, že mezi nimi nechyběl český zástupce Jirka Forman na 8. místě.

Semifinálové jízdy byly napínavé ve všech kategoriích a přinášely pohled na množství soubojů a také karambolů. Bohužel nehoda se nevyhnula ani českému jezdci Jirkovi Formanovi, který v hromadné srážce po startu ohnul osu a závod tak pro něj skončil hned v prvním kole. Naopak velice dobrý výkon předvedl další český pilot Petr Běžel, který semifinále dokončil na pěkném 14. místě, což mu dávalo reálnou naději na dobrý výsledek v odpoledním finále. Třetí český zástupce Míra Kovář odvedl asi svůj nejlepší výkon tady v Campillos a v cíli byl klasifikován jako 24.

V jednotlivých kategoriích obsadili první příčky:

 • Rotax Senior Max:

 1. Charlie Eastwood (GBR)

 2. Dave Blom (NED)

 3. Harrison Scott (GBR)

 • Rotax DD2

 1. Xen De Ruwe (BEL)

 2. Jules Szymkowiak (BEL)

 3. Kevin Ludi (SUI)

 • Rotax Junior Max:

 1. Connor Hall (GBR)

 2. Harry Webb (GBR)

 3. Kaan Onder (TUR)

 

Finálový blok zahájila kategorie Rotax Junior Max a mladí piloti připravili divákům opravdu napínavou podívanou. Prakticky až do protnutí cílové šachovnice nebylo o vítězi jasno. Šťastnějším v cíli byl nakonec Webb a s Hallem si tak prohodili umístění z dopoledního semifinále.

 1. Harry Webb (GB)

 2. Connor Hall (GB)

 3. Lars Lamborelle (NED)

 4. Cem Bolukbasi (TUR)

 5. Kaan Onder (TUR)

 

Druhou kategorií byla třída Rotax DD2 a opět se bylo na co dívat. Dvě třetiny z 12 kol dlouhého závodu si snad v každém kole vyměňovali pozice na čele De Ruve a Garkaklis. Nakonec především díky precizní jízdě bez chyb získal rozhodující náskok De Ruwe a zvítězil.

 1. Xen De Ruwe (BEL)

 2. Haralds Garkaklis (LAT)

 3. Jules Szymkowiak (BEL)

 4. Kevin Ludi (SUI)

 5. Mario Vendla (EST)

 

Dnešní vrchol pak patřil finálové jízdě kategorie Rotax Senior Max a byl to skutečně jezdecký koncert. Nutno podotknout, že svým dílem k tomu přispěl i český pilot Jiří Forman. I když , díky nepodařenému semifinále, startoval až z poslední řady, dokázal bravurní stíhací jízdou předjet celkem 19 soupeřů a obsadil 14. místo, navíc s jedním z nejlepších časů na jedno kolo. Jeho nekompromisní jízdu tak do slova a do písmene ukončil až šachovnicový praporek. Další čeští piloti Petr Běžel a Míra Kovář dokázali zajet své standardy a skončili na 19., resp. 29. místě.

Souboj o prvenství sváděli opět především Angličané, když nejšťastnější v cíli byl nakonec Scott.

 1. Harrison Scott (GBR)

 2. Charlie Eastwood (GBR)

 3. Ash Hand (GBR)

 4. Philip Morin (SWE)

 5. Edward Brand (GBR)

“Odjížděli jsme na Winter Cup s přáním umístit se alespoň jednou v první desítce a druhého jezdce mít do dvacátého místa. Škoda výpadku Jirky Formana ve včerejší třetí rozjížďce, dnes bylo jasně vidět, že jeho místo je v první pětce. Budeme muset věnovat pozornost také psychické přípravě, tady vidím příčiny. Rychlost a jezdecké dovednosti Jirky jsou na světové úrovni, naše technika je určitě konkurenceschopná, problém je tak především v koncentraci. Petr Běžel zajel po roční přestávce svůj standard a předpokládám, že v průběhu sezóny se bude postupně posouvat vpřed. Míra Kovář se do Campillos přijel především učit , což doufám v dalších mezinárodních kláních zhodnotí.”, výstižně shrnul výsledky českých jezdců šéf MS Kartu Milan Šimák.

 

Odpovědět
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
 • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
 • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
 • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

NOVINKY

Vážení obchodní přátelé, dovolujeme si Vás upozornit, že v termínu od 30.7. – 10.8.2018 probíhá ve firmě MS KART s.r.o. celozávodní dovolená.
K dispozici Vám budeme opět od pondělí 13.8.2018.
Děkujeme za pochopení a těšíme se na další spolupráci.


11.7.2018 - SPA 24 hour race


Výprodej pneumatik 2018


NOVÉ VÝROBKY

844Ca, Cb Taška na pneumatiky MS KART – modrá, červená 


863Bb, Bc Vlajka MS KART „Beach“ 220 a 340 cm 


863Ca Vlajka MS KART 130 x 85 cm


850Ge - Samolepky na plasty MS KART – model 2017


861Ca Tričko MS KART


861Cb Tričko MS KART – dětskéMS KART je oficielním prodejcem elektronického měřícího zařízení AIM pro motokáryVýprodej oblečení 2017Použité motokáry do půjčovny


 
Motokára do půjčovny pro děti MS KART MINI RED SPARROW

 
Motokára do půjčovny MS KART RED CONDOR


DOPORUČUJEME