Mistrovství Evropy Superkartů CIK-FIA, 5.-7.8.2011 Assen / Holandsko - 10.8.2011

Třetí a poslední závod seriálu Mistrovství Evropy Superkartů se jel ve dnech 5. – 7. srpna 2011 v holandském Assenu. Tento závod byl jedním z bodů bohatého programu závodního víkendu Gamma Racing Day a na tribunách ho sledovalo více než 100.000 páků ! Panovala zde opravdu fantastiká atmosféra. 

Průběh celého závodu se vyznačoval velmi rychlými časy v jednotlivých kvalifikacích i v obou finálových jízdách. Náš tým měl na startu oba dva tovární jezdce – Adama Kouta, který byl po dvou předcházejících závodech ME na 6. místě v průběžném hodnocení, a Marka Laineho z Finska. Oba dva samozřejmě s technikou MS Kart / VM. Startovní pole čítalo celkem 40 jezdců, 9 z nich startovalo s podvozkem MS KART. Pro Adama jsme měli připravený motor VM s novými válci a novou klikovou hřídelí, který po prvních testech na brzdě vykazoval velmi dobrý výkon - měl o 4 koně víc než dosavadní motor ! Bohužel právě tento motor se stal zdrojem četných problémů a nepodařilo se nám ho naladit. Neustále jsme se potýkali s velkými detonacemi. Adam nedokončil volný trénink ani první kvalifikaci. Ve druhé kvalifikaci jsme museli nasadit náš doposud používaný motor a Adam zajel 5. nejrychlejší čas. Bohužel se ve druhé kvalifikaci jely časy zhruba o 1,5 vteřiny pomalejší než předchozí den a tak tento čas stačil celkově jen na 12. místo. Avšak, po všech problémech, se kterými jsme se dosud potýkali, jsme byli spokojeni. Marko Laine obsadil 23. místo. Z jezdců na podvozcích MS Kart se v kvalifikaci nejlépe dařilo Peteru Elkmannovi (MS Kart/ DEA), který zajel 10. nejrychlejší čas. Zůstal však daleko za očekáváním, protože chtěl v tomto závodě útočit na nejvyšší příčky.   V prvním závodě se mu to podařilo a po skvělém výkonu se z 10. pozice na startu propracoval na 3. místo ! Adam vypadl jako desátý 4 kola před cílem pro poruchu motoru a Marko Laine dokončil první finále na 19. příčce. Jako 24. projel cílem Mark Verhaar (MS Kart / VM) z holandské stáje Jana Cramera. 

Výsledky 1. závodu:

zde >>

Druhý závod byl ve znamení bitvy o titul Mistra Evropy mezi Emmanuelem Vinnualesem z Francie, který zvítězil v prvním finále, a Angličanem Gavinem Bennettem. Mistrem Evropy 2011 se stal Vinnuales, který taktickou jízdou v závěru závodu předjel Bennetta a s přehledem zvítězil. Skvěle jel opět Peter Elkmann, avšak musel odstoupit ze 3. místa pro potíže s motorem DEA, se kterými se potýkal po celou dobu šampionátu. 

Před startem druhého závodu spadlo pár kapek deště a trať v prvních dvou kolech nebyla úplně suchá. Toho využil Adam Kout a v prvním kole se propracoval na 6. pozici. Bohužel jeho motor po problémech v prvním finále už nepodával maximální výkon a Adam se s postupně propadl až na 11. místo. Byla to škoda, protože do celkového hodnocení šampionátu byl každý bod dobrý. Nakonec mu to vyneslo velmi pěkné 9. místo v celkovém hodnocení seriálu ME. Na 13. a 14. místě skončili jezdci na MS Kartu z holandské stáje Jana Cramera Romano de Ruit a Priscilla Speelmann, oba dva s motorem VM. Marko Laine skončil 18. a Thomas Urhofer z Rakouska, jedoucí rovněž na MS, obsadil 21. příčku.

Výsledky 2. závodu:

zde >>

Konečné výsledky ME 2011:

zde >>

V letošním roce bude náš tým MS Superkart startovat ještě v jednom závodě a to 22. října opět v Assenu. Bude to poslední závod Seriálu ISS (International Superkart Series ) a Adam Kout i Marko Laine budou bojovat o umístění v celkovém pořadí tohoto mistrovství. Marko je nyní v průběžném pořadí na 2. pozici a Adam na 4. 

Všichni s napětím očekáváme nový motor od firmy VM, se kterým bychom příští rok měli být schopni jet na úplné špičce v Mistrovství Evropy. 

Milan Šimák

Šéf týmu MS Superkart

Odpovědět
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

NOVINKY

Vážení obchodní přátelé, dovolujeme si Vás upozornit, že v termínu od 30.7. – 10.8.2018 probíhá ve firmě MS KART s.r.o. celozávodní dovolená.
K dispozici Vám budeme opět od pondělí 13.8.2018.
Děkujeme za pochopení a těšíme se na další spolupráci.


11.7.2018 - SPA 24 hour race


Výprodej pneumatik 2018


NOVÉ VÝROBKY

844Ca, Cb Taška na pneumatiky MS KART – modrá, červená 


863Bb, Bc Vlajka MS KART „Beach“ 220 a 340 cm 


863Ca Vlajka MS KART 130 x 85 cm


850Ge - Samolepky na plasty MS KART – model 2017


861Ca Tričko MS KART


861Cb Tričko MS KART – dětskéMS KART je oficielním prodejcem elektronického měřícího zařízení AIM pro motokáryVýprodej oblečení 2017Použité motokáry do půjčovny


 
Motokára do půjčovny pro děti MS KART MINI RED SPARROW

 
Motokára do půjčovny MS KART RED CONDOR


DOPORUČUJEME