2. závod Mistrovství Evropy CIK-FIA Superkartů v Mostě - 13.6.2011

Ve dnech 10.-12. června 2011 se na autodromu v Mostě jel 2. závod  třídílného seriálu Mistrovství Evropy Superkartů CIK-FIA. Všechny volné tréninky jakož i kvalifikace a 2 finálové jízdy probíhaly na suché trati. Občasné dešťové přeháňky se Superkartům vyhýbaly.

Náš tovární tým měl na startu 2 jezdce – Adama Kouta z České republiky a Fina Marka Laineho. Na podvozcích MS KART pak startovali ještě další 4 piloti: Peter Elkmann z Německa, Priscilla Speelman a Mark Verhaar z Holandska a Rakušan Thomas Urhofer. V 33 členém poli to bylo docela slušné zastoupení značky MS.

V kvalifikačním tréninku skončil Peter Elkmann na 5., Adam Kout na 14. a Marko Laine na 21. místě. Thomas Urhofer byl 22., Mark Verhaar 23. a Priscilla Speelman 25.

První závod v sobotu odpoledne se nevydařil Peteru Elkmannovi, který měl potíže s nastavením karburátorů a nakonec ze středu pole odstoupil. Výborně jel Adam Kout, který se propracoval až na 7. místo. Pak ale na chvilku přestal pracovat jeden válec na jeho motoru VM a Adam se propadl zpět na osmičku. V závěru závodu se ještě pokusil zaútočit na před ním jedoucího sedmého Malcoma Crowa, ale už ho nestačil předjet. První finále tedy Adam dokončil jako 8.