Český jezdec Adam Kout je Vicemistrem Evropy Superkartů pro rok 2017

Do závěrečného třetího podniku Mistrovství Evropy Superkartů, který se jel ve dnech 27. – 29.10. ve francouzském Le Mans, vkročil český motokárista a tovární jezdec závodního týmu MS Kart Adam Kout skvělým způsobem. V sobotu vyhrál obě části kvalifikace, takže si do obou závodních jízd zajistil start z pole position. První závodní jízda se jela na závěr sobotního programu. Z počátku závodu sváděl Adam boj o první místo se svým největším soupeřem Peterem Elkmannem, ale v druhé polovině závodní jízdy již na vítěze Elkmanna nestačil a cílem projel na druhém místě.  O evropském titulu tak sobotní klání nerozhodlo a souboj o "šampiona" Superkartů se přesunul na nedělní závěrečnou závodní jízdu.

Peter Elkmann byl sice v průběžném pořadí ve vedení se slušným bodovým náskokem, ale Adam měl stále ještě reálnou šanci obhájit titul z předchozích dvou let. Naopak, na druhou stranu v případě špatného výsledku, mohl Adam skončit v celkovém pořadí ME až na třetím místě. Proto pro závěrečnou jízdu v továrním týmu MS Kart proběhla důsledná příprava a již v odpoledním warm upu dosažený čas ukázal, že technika je pro Adama Kouta skvěle připravená. Vše se však odehrálo podle scénáře, který by nikdo byl nečekal. Těsně před startem Superkartů došlo k velmi vážné nehodě v závodě Lotus Cupu. Vyprošťování jezdce z vraku Lotusu trvalo déle než hodinu a start Superkartů byl spuštěn s velikým zpožděním. Ovšem hned po ostrém startu, v první šikaně pod „Dunlopem“, došlo k další vážné nehodě několika jezdců a opět vyprošťování jednoho z nich trvalo téměř hodinu. Logicky byl po kolizi okamžitě závod zastaven červenou vlajkou. Tyto dvě vážné situace natolik nabouraly časový harmonogram, že musela být druhá a závěrečná závodní jízda Superkartů zcela zrušena. Průběžné výsledky Mistrovství Evropy po první jízdě se tak automaticky staly konečnými výsledky třídílného letošního šampionátu Mistrovství Evropy Superkartů CIK–FIA 2017. Adam Kout a český tovární tým MS Kart Racing skončili celkově na druhém místě a z Le Mans si odezli titul Vicemistra Evropy pro rok 2017. Evropským šampionem se stal německý pilot Peter Elkmann.

 

Konečné výsledky CIK - FIA Mistrovství Evropy 2017

1. Elkmann Peter - VM Motor Racing team - Anderson / VM

2. Kout Adam - MS Kart Racing team - MS Kart / DEA

3. Morley Liam - Anderson / DEA

4. Clark Daniel - Anderson / VM

5. De Brabander Yannick - MS Kart / VM

 

Text: Vráťa Ondráček

Foto: FotoSport.cz 

Odpovědět
Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.

Více informací o možnostech formátování

NOVINKY

Vážení obchodní přátelé, dovolujeme si Vás upozornit, že v termínu od 30.7. – 10.8.2018 probíhá ve firmě MS KART s.r.o. celozávodní dovolená.
K dispozici Vám budeme opět od pondělí 13.8.2018.
Děkujeme za pochopení a těšíme se na další spolupráci.


11.7.2018 - SPA 24 hour race


Výprodej pneumatik 2018


NOVÉ VÝROBKY

844Ca, Cb Taška na pneumatiky MS KART – modrá, červená 


863Bb, Bc Vlajka MS KART „Beach“ 220 a 340 cm 


863Ca Vlajka MS KART 130 x 85 cm


850Ge - Samolepky na plasty MS KART – model 2017


861Ca Tričko MS KART


861Cb Tričko MS KART – dětskéMS KART je oficielním prodejcem elektronického měřícího zařízení AIM pro motokáryVýprodej oblečení 2017Použité motokáry do půjčovny


 
Motokára do půjčovny pro děti MS KART MINI RED SPARROW

 
Motokára do půjčovny MS KART RED CONDOR


DOPORUČUJEME